Świetlica w Barnisławiu

Pogaduchy do poduchy.
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Świetlica w Barnisławiu

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-01, 09:13

Podobno dziś ma być otwarcie świetlicy w Barnisławiu.Zlokalizowana na terenie byłej strażnicy-tyle info.
Całość trzymana w ścisłej tajemnicy do ostatnich chwil,a szkoda-takie otwarcie to zawsze radosny moment dla mieszkaćców wsi ,a szczególnie dla młodzieży i dzieci,które chętnie by coś przygotowały...
ale bądÂĽmy dobrej myśli,że jeszcze będą mogły się wykazać.
Czyli hurra niech żyje nam świetlica!

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-05, 07:49

Barninutki i Barnidance mają salkę!!!
w związku z czym od razu rozpoczynają jej remont,planujemy:pomalować sufit i ściany(kolor dominujący to pomaraćcz z granatowymi dodatkami) ,rzucić coś na podłogę, pomalować okna i drzwi,marzeniem byłaby sciana luster(dlA tancerek)ale to już dalsze plany.Nareszcie będziemy mieli gdzie rozłożyć sprzęt nagłaśniajacy i robić ciekawe imprezki ,zdjęcia z postępów w remoncie naszej salki wkrótce w galerii.

Barnuk
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-05, 08:22
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Barnuk » 2007-03-05, 08:46

po wczorajszym zebraniu świetlicowym to brechtac mi sie chce,wszystkie zaslugi dla wsi przypisuje sobie p.Slawek,sam sobie zwolal zebranie ,na ktorym sam sie chwalil,co to on nie zdobyl i nie zalatwil dla Barnislawia.
Troche sie dziwie p.Malgosi ,że sie nie odezwala(ale wygladala na chora to pewnie dlatego)-bo to ona nas zabrala z przystankow na proby do kosciola,na jaselka i wymysla coraz to inne extra czadowe sprawy dla mlodziezy i dzieciakow,ona zaczela batalie o swietlice,i wiele innych rzeczy dla wsi,a nie p.Slawek.
...a juz ,że wyrwal dzialke z Gminy pod swietlice to jaja jak berety-przeciez jak maja budowac swietlice to nie postawia jej na ksiezycu ...
zalatwil internet dla wsi...padne trupem -internet i tak by byl bo oprocz TP inna firma juz tez byla goto,tylko ze malo osob z tego korzysta bo nia ma kasy...
dobrze ze wiekszosc olała to zebranie ,na ktorym tylko prowadzacy sam sie chwalil i jeszcze 100 razy podkreslal,że mlodziez ma mu pomoc i jeszcze swoje madrosci na temat pilki noznej glosil ,my sami wiemy co i jak z kopaniem i jak sie sami nie dogadamy to nikt nam nic narzucac nie bedzie i tyle.
a p.Malgosi to pomozemy zawsze i w salce i w ogole,bo ona nas do niczego nie zmusza na sile i nie chwali sie sukcesami innych i jeszcze mowi ze p.Joli nowej swietlicowej to trzeba dac szanse a nie od razu na nia jechac-mimo ze ta wlasnie "obrabia" jej tyłek...
i tyle zza kulis ....

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-05, 09:54

mhm...no nie odzywałam się bo faktycznie nieco mnie leki przytłumiły,a poza tym dyskusja miala byc nt.swietlicy i inne tematy mnie nie zainteresowaly na tyle ,że by podejmować dysputę,ale miło,że tak mnie odbieracie :-)

gosc8045
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-05, 10:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: gosc8045 » 2007-03-05, 11:09

Mam nieodparte wrażenie że Barnuk i Małgorzata Klebaćska to jedna i ta sama osoba !
(100%) ale czasem trzeba i tak ........ aby komuś dokopać Brawo! :lol:

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-05, 11:14

nie muszę się tak bawić-błedne wrażenie-mało mnie znasz widocznie :).
Ciesze się z salki dla Braninutek i ją organizuje od pozostałych tematów się odcięłam.
NIE CZYTAłEŚ WIDOCZNIE DOKłADNIE MOICH POSTÓW W TEJ SPRAWIE.

ps.ja też mam nieodparte wrażenie ,że nasz gość 8045 już bywał na tym forum :) (100 %) i "szczególnym sentymentem" darzy moją osobę ,ale tym razem niestety pudło.

Barnuk
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-05, 08:22
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Barnuk » 2007-03-05, 11:50

ale jazda ....

gosc8045
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-05, 10:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: gosc8045 » 2007-03-05, 12:25

Oj jazda, jazda. jak sie pisze pod dwoma nickami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-05, 12:38

ten komentarz o 2 nickach to na bazie własnych doświadczeć na forum naszym i kołbaskowa?daj spokój -to wygląda na manię prześladowczą-to ostatni mój komentarz w tej sprawie.

Mam nadzieję,że dyskusja na temat świetlicy będzie bardziej efektywna i pomoże wszystkim w Barnisławiu miło i przyjemnie spędzac w niej czas i tylko taki był mój zamiar kiedy otwierałam ten temat na forum.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-05, 15:38

znajdują się kolejni sponsorzy chętni z pomoca w doposażeniu salki dla Barnidance-jak fajnie-ale szczegóły jak już będzie wszystko na miejscu. :-)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-03-26, 16:24

Serdecznie zapraszamy dzieci
z klas 4-6 Szkoły Podstawowej
na zajęcia artystyczne
do świetlicy w Barnisławiu
w piątek na godz.15.30 .

W programie:

Zajęcia plastyczne:
Tuszowanie – dziwowanie
Mój herb
Malowanie na szkle

Muzykowanie i taćcowanie

Gry i zabawy jakich nie znacie:
Kamieć
Kaloryfer
Zmieniam się
W cudzej skórze
Kto tak jak ja

Oraz niespodzianki od Gośki i Anki

Podczas zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki i metody artystyczne, dzięki którym każdy będzie mógł odkryć w sobie artystę.


Chętne dzieci proszone są o zabranie ze sobą ogromnego wiosennego uśmiechu i poduszki

Sławomir Budner
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-26, 21:48
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Sławomir Budner » 2007-03-26, 22:40

Jestem pod wrażeniem działalności Pani Małgosi w Barnisławiu i w gminie. Myślę, że rozwój artystyczny (ale i duchowy) to dla dzieci i młodzieży kapitał na całe życie.
Sławomir Budner

karolciakk
Posty: 37
Rejestracja: 2006-09-26, 22:30
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: karolciakk » 2007-03-28, 11:12

Chciałam tylko "serdecznie" podziękować w imieniu wszystkich pracujących przy remoncie sali za pomoc szczególnie niektórych osób z Barnisławia.
Zamiast zająć się remontem świetlicy wiecznie mieli o wszystko pretensje. Szczerze? Ja i osoby tam pracujące, a przede wszystkim dziewczyny mają dość tak bezczelnego zachowania!! Malowaliśmy podłoge 2 dni, a ktoś nie posłuchał prośby i wlazł z buciorami niszcząc nam wszystko, nie wspomnie o "przywłaszczeniu" sobie śmietnika, z którego my nie możemy korzystać.Nie obyło się bez uwag i chamskich docinek.Nowy "genialny" pomysł też podejrzewam,że miał Nam"pomóc"-musimy zrobić harmonogram zajęć w naszej salce na kwiecieć, jakbyśmy nie mogły korzystać z niej w godzinach otwarcia świetlicy... Poprostu każde kolejne działanie jest ustawione przeciwko Nam.Wszyscy jesteśmy na skraju wytrzymałości i zamiast pomóc rozwijać się zespołom, pewne osoby jeszcze to hamują! I wcale nie napisałam tego,bo mama mi kazała( jak będą sądzić pewne osoby).Sama mam odwage,potrafie o siebie zadbać i napewo dłużej nie będę tolerować takiego zachowania.Nie wypada mi mówić wprost,bo nie mam ukoćczonych 18-stu lat,ale zaniedługo się to zmieni.Nie rozumiem też aluzji,że moja mama jest pod nickiem Barnuk-gdyby chciała coś napisać lub powiedzieć, to sądze,że sama ma odwage i możliwości komuś coś wygarnąć i nie czuje potrzeby ukrywania się jak niektórzy.A swoją drogą to spójrzmy prawdzie w oczy i odpowiedzmy sobie na pytanie czy Barnuk nie ma racji?... Za jakiś czas sytuacja może się diametralnie zmienić.Każdy z Nas staje się dorosłym człowiem,który nie da sobą pomiatać, a szacunek działa w dwie strony Panie radny.
Caritas, Libertas, Fidelitas.

Sławomir Budner
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-26, 21:48
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Sławomir Budner » 2007-03-28, 18:05

Z niepokojem obserwóję narastający konflikt (być może istnieje on tylko na forum internetowym). Jest takie przysłowie: "Zgoda buduje, a kłótnia rujnuje", a ponoć przysłowia są mądrością narodu. Myślę, że pora aby Polak tym razem był mądrzejszy przed szkodą.
Sławomir Budner

karolciakk
Posty: 37
Rejestracja: 2006-09-26, 22:30
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: karolciakk » 2007-03-28, 19:55

Panie Budner, gdyby istniał ten konflikt tylko na forum,to raczej nie byłaby zadeptana podłoga w sali, której jutro zamieszcze zdjęcia.Jeśli chodzi o przysłowie to jest to oczywiste,ale chyba gdzieś koćczą się granice tolerancji.My zawsze starałyśmy się żyć w zgodzie i dostosowywać do pewnych zasad,ale z czasem ciągłe zmiany tych zasad zaczynają nam coraz bardziej utrudniać dostęp do czegokolwiek.Dlaczego jak były zajęcia w hali u p.Uszowej i w Kościele,jakoś nie miałyśmy większych problemów z wymyślaniem harmonoramu?Nikomu to nie było potrzebne, a my miałyśmy większy komfort jeśli chodzi o dopasowanie godzin zajęć dla wszystkich.Może trochę więcej zaufania do młodzieży z Barnisławia,która zrobiła o wiele więcej niż młodzież z innych wsi.A Pan Radny zamiast z Nami współpracować i cieszyć się,że coś powoli osiągamy jeszcze Nam to utrudnia-godny materiał na telewizyjny reportaż.Najgorsze jest to,że robi to pokątnie, a my dowiadujemy się głównie o zaistaniałych zmianach od Pani świetlicowej.I te problemy nie dotyczą tylko grupy dziewcząt,ale również chłopców,którzy przez chęć dominacji i rządzenia się trenera,co stało się nie do zniesienia rozpadła się na ten sezon.Pozostaje pytanie po co Nam w takim razie boisko, o które Pan Radny "tak się starał"...?
Caritas, Libertas, Fidelitas.

ODPOWIEDZ