Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-09-07, 19:11

i umknęło mi. słowo karierowicz za słownikiem PWN- "człowiek dążący za wszelka cenę do zrobienia kariery" ewidentene zabarwienie pejoratywne. I nie zawsze za chęcią piastowania publicznego stanowiska stoi chęć zrobienia prywatnej kariery. Ja wiem,ze to może być trudne do zrozumienia skoro bezkrytycznie przyjmuje się że można najpierw krytykować a potem razem rządzić, ale naprawdę tak jest. Dalej nieco parafrazując, polityka to paskudna rzecz ale jeszcze nikt nie wymyśłił czegoś lepszego. Nawet w nasze Radzie są różne ugrupowania dążące do pzrejęcia i sprawowania władzy a tym samym spełniające definicje partii poltycznych,a że formalnie nimi nie są...to znaczy tylko tyle ,ze są słabe.

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-09-08, 10:50

Ło matko żeżre mnie ciekawość,za co P.Dorocie oberwało sie i co nadaje się do prokuratury,dlaczego jest pomysłem Wójta,kim są Ci ostrzy współpracownicy,jakie ma ambicje.Osobiście widziałam tą panią tylko w GOPS-ie sprawia wrażenie milej.Tyle pytań ciśnie się bo przecież trzeba dokonać sensownego wybory,żeby znów nie było zastoju jak przez ostatnie lata. :-(

robert
Posty: 8
Rejestracja: 2010-09-15, 20:05
Lokalizacja: przecław

Re: Kandydat na wójta

Post autor: robert » 2010-09-15, 20:18

Premier Donald Tusk ogłosił w środę, że wybory samorządowe odbędą się 21 listopada Pamiętajcie wszystko tylko nie ci co już rządzili nie dajcie im wygrać bo w dalszym ciągu będzie stagnacja i Gmina podporządkowana jednemu Wójtowi i jego ludziom którzy ponad 17-lat rządzą i nic się nie robi w celu rozwoju wiosek takich jak STOBNO MAŁE, BOBOLIN, STOBNO ITP. Nie tylko Przecław i okolice się liczą postawmy na zmiany

Witam wszystkich.

Proszę Państwa musimy wybrać całkiem nowe władze Kołbaskowa. Jeśli zostaną wybrani Ci co od ponad 17-tu lat tam się zagnieździli to nic dobrego w tej Gminie nie będzie.
Gmina to znaczy Wójt blokują rozwój ościennych wiosek (Stobno Małe, Bobolin, Stobno , Karwowo itp) wprowadzając zakazy zabudowy terenów co się z tym wiąże brak rozwoju!! Zobaczmy jak rozwija się Dobra Szczecińska to tylko 1 z przykładów. Gmina Kołbaskowo blokuje i będzie blokować rozwój dopóki będą tam ludzie podwładni Wójtowi Józefowi Żukowskiemu.
Musimy wybrać przyszłość dla naszych dzieci i dl ludzi.
Znalazłem np link:stobnomale.w.interia.pl tam można wyczytać jak się blokuje inwestycje. Do planów zagospodarowania które wprowadzano nie wniesiono nic dobrego tylko same zakazy.

Pozwala się na rozbudowę Ustowa tam gdzie budują się salony samochodowe które co opady są zalewane a z naszych pieniędzy płaci się za straż która interweniuje tam co każde opady. Ciekawe kto wydał zgody i za co lub za ile pełno nie udanych inwestycji z rąk Wójta i Naszej Gminy.

TRZEBA WYBRAĆ TAK ABY POZWOLILI SIĘ ROZWIJAĆ NASZYM WIOSKOM ..

W ZAŁĄCZNIKU TYLKO KILKA SPRAW KTÓRYCH WOGÓLE NIE BRANO POD UWAGĘ [/b]


więcej na : http://stobnomale.w.interia.pl
_________________
robert
robert

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-09-16, 01:17

Oj tyka kilka bombek zegarowych....Mrożkiem zalatuje kilka pomysłów... aż strach się bać..Kampania będzie ostra i tylko ludzie z czystym sumieniem będą mogli w nocy spokojnie spać. A teraz subiektywna ocena kandydatów.
p. Wójt- wiemy kto zacz.
p.v-ce wójt (była)- też wiemy, wynajmuje adwokatów.
p. Jabłoński-paczki (unijne?) , v-ce w Myśliborzu .Tak nawiasem mówiąc był niedawno artykuł w Kurierze Szcz. jak to Myślibórz miał dostać ziemię za free, ale w rezultacie jej nie dostał ( jeśli coś się zmieniło to proszę wyprostować) i dlaczego tak się stało.
P. Ania Rybakiewicz-pomogła w "uwaleniu" planu uwalenia Smolęcina i Karwowa (i chwała jej za to), ale ma "ogon" w postaci PO.Czyli pewnego rodzaju zależność.
p. Dorota Krzywicka- nie wiem, nie znam, z różnych źródeł dochodzą mnie słuchy że to uczciwa osoba.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-09-16, 09:56

a może skupilibyśmy się na dotychczasowych dokonaniach na rzecz tej Gminy każdego z potencjalnych kandydatów - co każdy z nich zrobił dobrego dla tej ziemi i jej mieszkańców dotychczas,kampania "dokonań" może być bardziej skuteczna od kampanii "brudów" :)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-09-16, 09:57

pochwalcie swoich kandydatów lub niech zrobią to sami-jeśli naprawdę interesują sie problemami i sprawami tej Gminy-powinni znać to forum :)

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-16, 09:58

no no jakie perfekcyjne informacje dotyczące p. Rybakiewicz i jej zasług co do planu Smolęcina i Karwowa, prawie takie same jak Pani byłej vice wójt - która również uwaliła ten plan i wyleciała ze swojego stanowiska za niego. Tak dla informacji dla wszystkich to mieszkanka Smolęcina przez prawie rok pracowała nad jego zmianą i uwzględnieniem potrzeb mieszkańców złożonych we wnioskach i uwagach do planu, które jednak pan Wójt lekceważył. Dlatego też napisała zażalenie do Rady Gminy, które Pan Sroka ukrywał w szufladzie. Organizowała spotkania RADNYCH z mieszkańcami Smolęcina, którzy wspierali ją i wytłumaczyli Radnym jak bardzo są pokrzywdzeni w tym planie i jak bardzo liczą na pomoc Radnych ( szkoda że nie wszystkich ). Udało się ten plan odrzucić. Zasługi największe w tym ,że plan został odrzucony ma właśnie Ona - oraz Radni 8 osób głosujących za odrzuceniem planu, 3- za przyjęciem - głosowali P.Sroka, P.Szankowski ,P.Szargut. i 2-wstrzymującymi - P.Dzikowski,P.Szczuplak. Przypisywanie zasług p. Ania Rybakiewicz, która pokazała się na sesji 28.06.2010 r i 15.07.2010r. jest żenujące.Czarną robotę wykonała ona wraz ze społecznością Smolęcina i Karwowa.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-16, 10:10

Jeżeli chodzi o dokonania to widać jak Gmina wygląda, blokowanie wszelkich inicjatyw i rozwoju Lwiej części Gminy. Najważniejsze jest to co tak naprawdę będzie mógł zrobić nowy Wójt. Posprzątanie tego śmietnika po starym Wójcie będzie trudne. Chociaż ona sam jest z siebie dumny iż zostawia Gminę w dobrej kondycji. a oto jego wypowiedź z dnia 15.09.2010 r. ...

Samorządowcy z długim stażem o swojej recepcie na sukces
PAP
2010-09-15

Zdaniem wójta w gminie Kołbaskowo (Zachodniopomorskie) Józefa Żukowskiego nie ma jednej recepty na bycie dobrym samorządowcem. "Każda gmina jest inna, ma swoją specyfikę" - zaznacza. Wspomina, że kandydował zawsze z własnym komitetem. "Partia czasami przeszkadza w gminie. Widać to szczególnie podczas współpracy z radnymi. Chyba było łatwiej, gdy wójta wybierała rada. Teraz, by realizować swój program, wójt czy burmistrz musi uzyskać zgodę radnych, a to nie zawsze jest łatwe" - dodaje.

Żukowski nie zamierza kandydować ponownie, ale lata swojego urzędowania uznaje za udane. "Zostawię następcy gminę w dobrej kondycji finansowej" - mówi. Pytany o rady dla następcy wylicza: mieć swoje zdanie, nie ulegać podszeptom, realizować zamierzenia, nie oglądając się na przeszkody.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-16, 10:11


antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-09-16, 12:20

No to zaczyna się jazda zapinam pasy! Wlaśnie odezwał się następny komitet wyborczy.Oj będzie się działo.Tylko mam nadzieję,że to nie będzie kampania brudów,ale pewnie to tylko nadzieja.

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-09-16, 14:04

Matka głupców ta nadzieja,ale fakt to nowy komitet wyborczy chyba wiadomo czyj.A mam pytanie do Meduzy dlaczego kandydatka tego komitetu nie była na tej sesji,dlaczego przez cała kadencje niewiele się odzywała,dopiero teraz zaczyna się promować?
pije do dna za pokręconą nić DNA

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-16, 14:53

Bardzo dziękuję za ustawienie mnie w jakimś komitecie, jednakże muszę was rozczarować niestety nie jestem w żadnym , natomiast mam działkę którą w planie objęto całkowitym zakazem zabudowy, a dzięki temu , że plan nie przeszedł jest nadzieja , że to się zmieni. :) i mieszkańcy Smolęcina wiedzą komu to zawdzięczają, na zasługi trzeba zapracować - czyż nie. Kandydaci na Wójtów wszyscy fajni, sympatyczni ale czy właściwi. To się okaże na kogo zagłosują wyborcy.Życzę trafnych decyzji.

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-09-16, 21:56

Polecam lekturę dzisiejszego Kuriera Szczecińskiego na str.2. O rozdawanych paczkach jest mowa.. :-P .
Meduza, zgadzam się z Tobą w kwestii p. Rybakiewicz.Wiem akurat kto się wtedy zaangażował, jakoś tak gdzieś mi wróbelki doniosły ;-).A z tym planem to faktycznie wyszła niezła jazda.
O właśnie, taż jeden ze zwolenników uwalonego planu ponoć ma kandydować- p.Sroka. Świetlana postać, można powiedzieć że historyczna :-P
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-16, 23:41

Po lekturze Kuriera stwierdzam, że ta nasz rzeczywistość jest postawiona na głowie. Pan Jabłoński otrzymuje 22 tony żywności i rozdaje ją komu chce ( kryterium pomocy: 526 zł na członka rodziny) . Jeżeli żywność trafia do ludzi nieuprawnionych to zastanawiam się czy są to działania legalne? Czy ktoś ma nad tym kontrolę ? Filantropów nigdy dość, ale w tym przypadku chyba pan Jabłoński powinien zostać rozliczony przez Agencję Rynku Rolnego i Bank Żywności i zapłacić z własnej kieszeni za tą żywność.
***** od tematu czy uważacie, że za mleko, herbatniki i mąkę można kupić sobie głos wyborczy?

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-16, 23:48

Ale numer wyraz poszedł mi w gwiazdki, rozumiem, że został uznany przez system za nieprzyzwoity, więc napiszę synonim wyrazu abstra***ąc - odchodząc od tematu

ODPOWIEDZ