Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-27, 19:29

P.s.widzę, że nie przepada Pani za ludzmi, którzy maja inne poglądy niż Pani....mimo wszystko proponuję powrócić do dyskusji nad meritu sprawy.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-27, 20:55

andrzej1963 pisze:P.s.widzę, że nie przepada Pani za ludzmi, którzy maja inne poglądy niż Pani...
Nieprawda że nie lubię- wręcz przeciwnie, to druga strona medalu.. Nie znam się na wszystkim, nigdy tego nie twierdziłam, po prostu - jakieś tam zdanie mam i je wyrażam.
moim zdaniem należy zrozumieć ludzi - myśli pan że wolą pracować na czarno, zamiast legalnie z pełnym pakietem socjalnym - ochroną zdrowia, urlopami, dodatkami funkcyjnym, latami do emerytury, podleganiem ochronie prawnej? Wątpię.. Na nieodprowadzaniu składek zarabiają pracownicy czy pracodawcy? Jest to spowodowane sytuacją na rynku pracy gdzie popyt na pracę jest większy od podaży, niestabilną gospodarką krajową, upadkiem wielkich firm i brakiem alternatywy dla ich pracowników..

Nie sądzę by był pan wrażliwy jedynie na uroki krajobrazu i urodę naszych kandydatek.
Z pańskich postów emanuje zdecydowanie większa znajomość tematu stosunku pracownik-pracodawca oraz realiów, chętnie pana czytam, aczkolwiek nie ze wszystkim się zgadzam. Nie mam jednak ostatnio zbyt wiele czasu, by polemizować, po za tym zarzucono mi dominację na tym forum..
Też wolno mi się się pięknie różnić?
Co do meritum- właśnie cisza przed burzą jakby? Czy już o nas wyborcach zapomniano?

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-28, 11:51

Gminy i powiaty nie mogą prowadzić własnej działalności gospodarczej, ale powinny przyciągać firmy i ułatwiać im życie, poprzez sprawną obsługę w urzędach oraz przyjazną politykę podatkową.

Żeby przyciągać firmy, trzeba się najpierw pokazać światu. Gminy wydają więc foldery i ulotki oraz zakładają strony internetowe, jednak na profesjonalną reklamę często ich nie stać. Lepiej może to za nie zrobić powiat, który w imieniu wszystkich swoich gmin wynajmie np. profesjonalną firmę. Powiat może też wystąpić do agencji rolnych, by np. przekazały gminie ziemię pod inwestycje. Dobrze, gdyby współpracował z izbami gospodarczymi, cechami rzemiosł czy organizacjami pracodawców na swoim terenie i ustalał z nimi wspólną strategię.

Gminy mogą obniżać opłaty za lokale, zakładać inkubatory przedsiębiorczości i parki przemysłowe skupiające różne firmy i zakłady w jednym miejscu - np. blisko dróg przelotowych, kolei czy szlaku wodnego. Na czas rozruchu zwalniają przedsiębiorców z podatku od nieruchomości.

Chociaż gminy nie odpowiadają bezpośrednio za zwalczanie bezrobocia, powinny robić to, co opisaliśmy powyżej. W ten sposób pomogą w rozwoju przedsiębiorczości, a przez to - tworzeniu nowych miejsc pracy.

Za zwalczanie bezrobocia odpowiadają powiaty i ich urzędy pracy. Musza one dbać o współpracę z miejscowymi przedsiębiorcami, pozyskiwać oferty pracy i zabiegać o środki (np. z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej) na szkolenia czy doradztwo dla bezrobotnych. Dane z urzędu pracy powinny być podstawą do ustalania sieci i profilu szkół ponadgimnazjalnych, by nie produkowały one bezrobotnych.
źródło:http://www.maszglos.pl/rola_samorzadu_gminnego8.php

Nasza gmina ma możliwości, mamy potencjał- tylko trzeba ja wykorzystać , przy współpracy z powiatem. Mamy drogi, kolej i łączące nas z krajem i zagranicą- spory rynek zbytu w postaci aglomeracji szczecińskiej. Plus powyższe zalecenia.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-28, 14:20

Ale to chyba do wpisania w temacie "jak widzę rozwój.."
Bo ja osobiście poza gruntami nie widzę powodu, dla którego powinniśmy być gminą rolniczą.
Nie mamy w pobliżu żadnych zakładów przetwórstwa rolnego- ani cukrowni, ani mleczarni, ani młyna, gorzelni, olejarni, ani elewatora zbożowego, ani przetwórni owoców, warzyw, tytoniu.. browar mamy :) ale chmiel u nas nie rośnie, winnica kiedyś była na Gocławiu.. Jest jedna przetwórnia, przepraszam- w Kamieńcu.
Owszem zbyt jako taki jest - młyny zabierają, mleczarnie i cukrownie też płody rolne, ale to chyba za mało.. Nie znajdują w nich zatrudnienia nasi mieszkańcy.

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-28, 21:33

Panie Andrzeju!Pod nazwą "ekipa starego wójta" miałem na myśli p.Misiaka,Dojlido i owszem może i Dzikowskiego.Czego dokonali przez minione 4 lata oprócz załatwiania własnych spraw.Koordynator sportu sam sobie przydzielający zadania i kasę -sorki ale dla mnie tacy ludzie to nie jest odpowiednia grupa i dlatego p.Iza u mnie szans nie ma.
Kaj

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2010-11-28, 22:55

Nie ma co się oszukiwać, ani wójt ani panowie Misiak, Dojlido i paru ludzi, którzy mieli tutaj eldorado łatwo nie odda tego na co tak "ciężko" pracowali przez ostatnie 20 lat. Stąd będziemy mieli jeszcze sporo "sensacyjnych" informacji(czytaj dezinformacji) przez najbliższy tydzień. Dzisiaj pomimo dnia wolnego od pracy p.Dojlido ciągał po gminie na lawecie baner pani Wesołowskiej, ciekawe dlaczego tak mu bardzo zależy?

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-29, 10:41

no właśnie dlatego,że zrobią absolutnie wszystko,żeby tylko pozostać "przy źródle".Dlaczego nikt z tego forum tak bardzo optujący za kandydatką p.Izą nie podejmie tematu "koordynatora sportu" i podobnych wątków wszak jest ich kilka jeśli chodzi o tę grupę ludzi na przestrzeni ostatnich 20 lat.Są tematy "tabu", mnie wkurzył osobiście nawet wątek zasłaniania się p.Izą przez radego Dzikowskiego,który gdzies tu sie przewinął na forum-paskudne zagrania i tyle.Zreszta ja wybor juz podjałem.
Kaj

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-29, 11:17

Dyskusja przybiera na temperaturze,myślę że wiekszość z Państwa już ma swojego faworyta czyli faworytkę ;).Za tydzień o tej porze wszystko będzie jasne i emocje opadną.Zawsze te ostatnie dni wzmagają aktywność forumowiczów i fajnie,nie zapominajcie jednak,że kiedy wybory zostaną dokonane my nadal będziemy tacy sami więc przy okazji tych dyskusji hot-nie zapominajcie o szacunku dla drugiego rozmówcy-wszak on ma prawo mieć inne zdanie-polemizujcie "ładnie: będzie Wam potem przyjemniej.Pozdrawiam.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-29, 12:08

Kajetan pisze:.Dlaczego nikt z tego forum tak bardzo optujący za kandydatką p.Izą nie podejmie tematu "koordynatora sportu" i podobnych wątków wszak jest ich kilka jeśli chodzi o tę grupę ludzi na przestrzeni ostatnich 20 lat.Są tematy "tabu
Proszę wybaczyć, ale ten wątek w zaden sposób nie wiąże się z panią Wesołowską. Wręcz przeciwnie, z panią Szwartz, jako najpierw przewodniczącą Rady Gminy a następnie zastępcą wójta. Pani Wesołowska, jako radna powiatu nie miała wpływu na działania personalne w UG, w pezeciwieństwie do Pani Schwartz.Buntuję się przeciwko selektywnemu traktowaniu ludzi, skoro większość na tym forum oceniła działania starej władzy jako niewłaściwe, to ja mam na mysli całą władzę, wójta, zastępcę oraz cały skład rady. Bo to własnie zastępcy wójta zabrakło argumentów albo chęci do przekonania wójta o niewłaściwym działaniu, a rada zgonym podnoszeniem rączek owe niewłaściwe działanie uzasadniała. I to w tej radzie było 5 osób z otoczenia pani Schwartz powonie wybranych do nowej rady.
Szanowny Panie, szanuję Pana wybór, chociaż nie ukrywam, że jest on inny niz mój....rzeczywiscie w obecnej konfiguracji jestem zwolennikiem pani Wesołowskiej. Chociażby dlatego, że nie prowadziła "brudnej" kampanii, nie oczerniała przeciwników, nie rozdzieliła stanowisk przed ostatecznym roztrzygnięciem, i co najważniejsze, jesli już mówimy o starym układzie, zdecydowanie mniej tkwiła w tym układzie niż pani Schwartz.Mam nadzieję, że etatowi "podnoszacze"rąk w rodzaju panów Dzikowskiego i Wierzbickiego zostaną zmarginalizowani na rzecz osób kompetentnych, niezaleznie od tego, z jakiego komitetu zostali wybrani.
Ogórek pisze:Dzisiaj pomimo dnia wolnego od pracy p.Dojlido ciągał po gminie na lawecie baner pani Wesołowskiej, ciekawe dlaczego tak mu bardzo zależy?
Ja bym po prostu zapytał.
andrzej1963

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-29, 12:27

andrzej1963 pisze: Proszę wybaczyć, ale ten wątek w zaden sposób nie wiąże się z panią Wesołowską. Wręcz przeciwnie, z panią Szwartz, jako najpierw przewodniczącą Rady Gminy a następnie zastępcą wójta.

....ale nie p.Małgorzata startuje z nimi w wyborach...
Kaj

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-11-29, 17:43

Ogórek pisze:Nie ma co się oszukiwać, ani wójt ani panowie Misiak, Dojlido i paru ludzi, którzy mieli tutaj eldorado łatwo nie odda tego na co tak "ciężko" pracowali przez ostatnie 20 lat. Stąd będziemy mieli jeszcze sporo "sensacyjnych" informacji(czytaj dezinformacji) przez najbliższy tydzień. Dzisiaj pomimo dnia wolnego od pracy p.Dojlido ciągał po gminie na lawecie baner pani Wesołowskiej, ciekawe dlaczego tak mu bardzo zależy?
To,że Pan Dojlido ciagnął baner pani Izy moze swiadczyć dokładnie o tym samym,co fakt,że Pani Schwarz pełniąc prze 4 lata funkcje wice wójta nie zrobiła NIC aby owych panów pognać z ciepłych posadek. Ciekawe na czym jej zależało?
Pani Schwarz miała szanse i na podjęcie działń by skończyć z traktowaniem gminy jak dojnej krowy. I nie zrobiła nic. Pani Wesołowska-moim wymarzonym kandydatem nie jest. Ale, zastępcą Wójta a nie Wójtem Gminy Kołbaskowo nie była. Natomisat była zastępcą starosty i dała sie poznać jako skuteczny urzędnik. Cóz, mimo ogona w postaci składu komitetu, to oddaję głos na Pania Izę.

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2010-11-29, 20:47

Manipulujecie kochani.
1. Rzuciliście hasło porozumienia pań Schwarz i Rybakiewicz, minął tydzień a żadnego potwierdzenia tej informacji nie ma.
2. Piszecie, o brudnej kampanii p.Schwarz - proszę o konkrety, gdzie p.Schwarz toczyła takową, ja byłem na spotkaniu wyborczym pani Małgosi i nie padło żadne złe słowo na temat kontrkandydatów. Wręcz przeciwnie, przeczytajcie tematy od czerwca na tym portalu co tutaj było wypisywane na temat p.Schwarz,no chyba .że jesteście zdania iż jak pisze się źle o p. Schwarz to jest to święta prawda, jeżeli natomiast ktoś źle wypowiada się na temat innego kandydata to tą osoba na pewno jest p.Schwarz mówiąca wierutne bzdury.
3. Każdy ma prawo optować za swoim kandydatem, ale wmawianie, że nie ma związku to, że p.Wesołowska miała w komitecie takie nazwiska jak: Misiak, Dojlido, Szankowski, Siwa, Szargut, Dzikowski, Sroka, że adres komitetu wyborczego jest w siedzibie klubu Viktoria Przecław- faktycznie nie ma żadnego związku.
Pani Iza nie gwarantuje żadnych zmian znowu koordynatorem będzie p.Misiak , dalej wodą będzie zarządzał Calbud, dalej przetargi będzie wygrywać spółka Lech-Poland (spróbujcie prześledzić ile razy wygrywali przetargi), dalej będą powstawać osiedla przyłączane do infrastruktury wybudowanej przez innych - przykład Brzezin z czyich dróg będą korzystać, ale szefostwo brzezin jest wdzięczne to na ich m.in tablicach wiszą banery p.Izy.
4. Wg. ustawy jest zakaz prowadzenia kampanii m.in w urzędach, szkołach - a szkolny autobus oklejony plakatami z p.Izą to co to jest? Pytam się dlaczego? i odpowiadam bo mają nas w nosie, mają prawo w nosie. Ciekaw jestem również kto płacił kierowcy za jazdę tym autobusem w niedzielę 2 tygodnie temu po gminie.
Więc macie prawo być za panią Izą to jest demokracja, ale przestańcie kłamać.
A jeżeli chcecie rozliczyć p.Schwarz za jej vice wójtowanie to rozliczajcie ją za zakres obowiązków jakie miała a nie za pana koordynatora i pana prezesa, ci panowie to działka pana wójta.
A Ok. 20 mln w samych projektach unijnych jakie pozyskane zostały przez Gminę dzięki pracy p. Schwarz - to chyba nie mało.

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-29, 21:22

Ogórek pisze:Manipulujecie kochani.

2. Piszecie, o brudnej kampanii p.Schwarz - proszę o konkrety, gdzie p.Schwarz toczyła takową, ja byłem na spotkaniu wyborczym pani Małgosi i nie padło żadne złe słowo na temat kontrkandydatów. Wręcz przeciwnie, przeczytajcie tematy od czerwca na tym portalu co tutaj było wypisywane na temat p.Schwarz,no chyba .że jesteście zdania iż jak pisze się źle o p. Schwarz to jest to święta prawda, jeżeli natomiast ktoś źle wypowiada się na temat innego kandydata to tą osoba na pewno jest p.Schwarz mówiąca wierutne bzdury.
Nie zgadzam się. Wiele za i przeciw było mówione na tym forum w odniesieniu do obu kandydatek, więc nie bedę się powtarzał. Ci , którzy chcą faktów niech wrócą do lektury tematu "kandydat na wójta" , a włąściwie do jego początku. Ja przypomnę tylko, że jedna z kandydatek straszy (wdrażając w czyn) forumowiczów sądem , w przypadku negatywnej o niej opinii.
Zawsze ceniłem sobie wolność słowa więc dla mnie osobiście takie działanie dyskredytuje osobe jako kandydata na urzad państwowy.
Poza tym można z informacji o kandydatkach stworzyć sobie psychologiczne profile osobowościowe obu pań. One pewnie też pomogą przy wyborze.

Co do spotkań wyborczych , byłem na spotkaniu z p. XXXXX , gdy poprzednio ubiegała się o stanowisko wójta i to mi wystarczy.
Pozdrawiam,
Pozdrawiam

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-11-29, 21:39

do ogórka Panie co pan za bzdury opowiada jakie 20 mln na co prosze podać na jakie cele te projekty to chyba jakas farsana tyle napisała pani Schwarz ale ile przeszlo Oj panie Ogórek jest pan w błędzie A ten autobus to nie jest zaden szkolny tylko gminny. Do przewozw szkolnych jest PKS. Szkolny autobus to wspomnienie minionej epoki. Każdy może go wynająć. Tak tej pani wójtownnie wyszło że musiała zostac odowłana i nikt tak naprawde nie wie dlaczego. Może kiedyś sie dowiemy. A pole golfowe to strzał w pudło tej pani. Co na to Zbyszek przeceż zna sprawe od podszewki.Pole stoi odłohiem a sprawy nie ma.
gwiazdeczka

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2010-11-29, 22:01

gwiazdeczka pisze:do ogórka Panie co pan za bzdury opowiada jakie 20 mln na co prosze podać na jakie cele te projekty to chyba jakas farsana tyle napisała pani Schwarz ale ile przeszlo Oj panie Ogórek jest pan w błędzie A ten autobus to nie jest zaden szkolny tylko gminny. Do przewozw szkolnych jest PKS. Szkolny autobus to wspomnienie minionej epoki. Każdy może go wynająć. Tak tej pani wójtownnie wyszło że musiała zostac odowłana i nikt tak naprawde nie wie dlaczego. Może kiedyś sie dowiemy. A pole golfowe to strzał w pudło tej pani. Co na to Zbyszek przeceż zna sprawe od podszewki.Pole stoi odłohiem a sprawy nie ma.
Nie wolno prowadzić kampanii w urzędach, wykorzystywać urządzeń należących do urzędów a gminny autobus do gminy należy, więc do celów kampanii wykorzystywany być nie może. I dobrze gwiazdeczko o tym wiesz. Co do 20 mln. to sprawdź sobie w Urzędzie, ja sprawdziłem i informacja jest całkowicie jawna.
A jeżeli gwiazdeczka się ujawniła to może jakieś informacje nam przekażesz na temat "sensacyjki"', którą nam parę dni temu "sprzedałaś". Może jakieś wiarygodne źródło wskażesz, może jakaś opublikowana wypowiedź.
A co do pola golfowego to nawet ważny oponent p.Schwarz nie przedstawił żadnych dowodów na jej udział w tej sprawie, więc twoje insynuacje są jedynie twoim pobożnym życzeniem a nie faktem - gwiazdeczko.
Spróbuj pisać o faktach.

ODPOWIEDZ