Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-16, 08:45

Odnośnie wypowiedzi mani. Przeczytałam obydwa teksty. Piszesz o Panu Żurawiku a są sygnowane J. Chęciński. Ale to jest nieważne.Twoja wypowiedź jest chaotyczna, więc uporządkujmy. Pierwszy art. jest datowany 28 kwietnia2010. pani Schwarz była wtedy zatrudniona. Oficjalnie mówiła,ze budowa świateł jest blokowana. Okazało się,że to nieprawda.Plany dotyczyły bądź sygnalizacji bądź przebudowy poziomego oznakowania. Zgadza się??
Drugi art.jest datowany 6 października 2010 i Pani Schwarz nie była już zatrudniona. W wyniku przeprowadzonego eksperymentu okazało się,że budowa świateł jest nieskuteczna wręcz szkodliwa. Zgadza się?
Wynika z tego kilka rzeczy. Pierwsza Pani Wicewójt nie wie co się dzieje w sprawach, którymi się zajmuje. Jeżeli się nimi zajmuje to ów eksperyment powinien być przeprowadzony kiedy pojawiła się sprawa wyjazdu z Rajkowa-czyli w okresie zatrudnienia Pani Wicewójt. Takiego działania oczekuję od władzy. Sprawnego, mądrego i roztropnego. Takiego działania nie było.
Jak pisałam oceniam po efektach i faktach , a nie emocjach. I tak trochę z boku, to czy Pani Schwarz będzie podejmować każdy pomysł każdego mieszkańca, choćby nie wiem jak głupi?? Przykład skatepark.Ma być biednie ale wesoło? I w sumie maniu dzięĸuję,ze zwróciłaś mi uwagę na jeszce jedną cechę działań Pani Schwarz-oprócz braku skuteczności, zwróciłaś mi uwagę na fakt działania impulsywno-emocjonlanego.To tez minus

Odnośnie wypowiedzi meduzy. Nie mam zamiaru nikogo pzrekonywać. Masz swój rozum i jak widzę masz też cel. Nie wiem dlaczego sądzisz,ze tego celu nie zrealizuje Pani Rybakiewicz a zrealizuje tylko ktoś inny. O swoich pobudkach pisałam, więc nie będę się powtarzać. Sukces personalny w partii czy w jakimkolwiek zakładzie pracy, firmie, to nie tylko wsparcie kolegów ale predyspozycje indywidualne. Skoro PO doszło do wniosku,że Pani Rybakiweicz jest osobą godna fotela Wójta to przyjmuje,ze nie mają chęci podłożyć sobie miny, tylko odnieść sukces.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-10-16, 09:21

A tak na marginesie dlaczego przez cztery lata siedzieliście wszyscy cicho i nie interweniowaliście, są metody, które się sprawdzają i da się niektóre ruchy zahamować naszych władz- a teraz jedziecie po byłej wice M. Schwartz jak po chabecie. Może należało ją wesprzeć, pomóc a nie tylko krytykować.
Nie musiała by sobie przypisywać zasług innych ludzi - czyż nie !!
W dalszym ciągu brak konkretów, każdy człowiek ma cele inaczej życie nie ma sensu.
Ja natomiast oczekuję konkretów czego niestety In shadow nie jesteś w stanie przedstawić . Inaczej się AWANSUJE w zakładzie pracy a inaczej po LINII PARTYJNEJ :) wiem o tym doskonale a ty również powinnaś to wiedzieć i to doskonale ( może z historii)- czyż nie !!
Widocznie nie doczekam się na porządną merytoryczną odpowiedź do Pani Anny Rybakiewicz - a szkoda bo być może, gdyby zrezygnowała z PARTII i profitów które jej ta partia zapewnia, TO BYŁABY ODPOWIEDNIM KANDYDATEM NA WÓJTA !!

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-16, 09:37

Władza, która potrzebuje pomocy to władza słaba. Niczym nie uzasadnionej pomocy-klęsk żywiołowych ani wojny nie było.Mądra władze czerpie wiedzę również z krytyki. Skoro o światłach art. ukazał się z kwietniu to każda mądra władza zrobiłaby wszystko by działania doprowadzić do końca. Tylko trzeba myśleć, wyciagać wnioski i działać.
Nie wiem meduzo skąd czerpiesz wiedzę na temat awansów w partii. Może oświecisz społęczność swoją wiedzą na ten temat.Skąd przekonanie,ze ktokolwiek chce ciebie do czegokolwiek przekonywać? Powtarzam o pobudkach swojego działania już pisałam.Wystarczy przeczytać. Jeżeli masz konkretne zarzuty wobec Pani Rybakiewicz to napisz. Zarzut przynależności do PO już znam. Dla mnie objawienie się znikąd by realizować swoje prywatne cele jest daleko bardziej naganny.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-16, 09:40

Umknęło mi-o jakich profitach piszesz?

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-10-16, 10:29

In shadow pisze:Umknęło mi-o jakich profitach piszesz?
ano między innymi o takich :
..... Łatwiej więc będzie swoje projekty i pomysły „przepchnąć” w sejmiku , czy powiecie wójtowi z PO niż bezpartyjnemu i nieznanemu.....

Widocznie w dalszym ciągu nie rozumiesz pojęcia DEMOKRACJA , i wiesz tyle co kot napłakał o układach PARTYJNYCH - teraźniejszych i minionych.

Wyborcy natomiast oczekują konkretów co do kandydatów na Wójta, oraz ich zasługach i osiągnięciach dotychczasowych aby się przekonać na kogo oddać głos.
Widocznie ja mówię o czym innym i ty również o czym innym - nie rozumiesz tematu bełkocząc nie na temat.
Nie mam ochoty wysłuchiwać twojego gadania ....
Czkam na informacje od ludzi kompetentnych , tak jak powiedziałam chcę wybrać dobrze !!!

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-10-16, 10:44

"Wybierali jak chcieli a wybrali kogo trzeba" Jan Pietrzak

Oby nam to nie groziło, bo przecież ustrój inny i czasy.
Pozdrawiam

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-16, 10:45

meduza pisze:
In shadow pisze:Umknęło mi-o jakich profitach piszesz?
ano między innymi o takich :
..... Łatwiej więc będzie swoje projekty i pomysły „przepchnąć” w sejmiku , czy powiecie wójtowi z PO niż bezpartyjnemu i nieznanemu.....

Widocznie w dalszym ciągu nie rozumiesz pojęcia DEMOKRACJA , i wiesz tyle co kot napłakał o układach PARTYJNYCH - teraźniejszych i minionych.

Wyborcy natomiast oczekują konkretów co do kandydatów na Wójta, oraz ich zasługach i osiągnięciach dotychczasowych aby się przekonać na kogo oddać głos.
Widocznie ja mówię o czym innym i ty również o czym innym - nie rozumiesz tematu bełkocząc nie na temat.
Nie mam ochoty wysłuchiwać twojego gadania ....
Czkam na informacje od ludzi kompetentnych , tak jak powiedziałam chcę wybrać dobrze !!!
To po co się wypowiadasz skoro nie masz ochoty słuchać odpowiedzi? Pisałaś o rezygnacji przez Panią Rybakiewicz z profitów jakie ona zawdzięcza partii, a odnosisz się do realizowania projektów dla Gminy. Dla Gminy , nie dla Pani Rybakiewcz. Gdzie te profity dla Pani Rybakiewicz? Ergo jeżeli Pani Rybakiewicz odnosi profity w postaci łatwości realizacji projektów dla Gminy Kołbaskowo, to tym bardziej jestem za!
Meduzo, jeszcze raz, mój wybór jest powodowany brakiem leadera i brakiem efektywności starej władzy. Pani Rybakiewicz jest reprezentantem partii której cele i program jest zbieżny z moimi przekonaniami. Odsyłam do programu PO -dostępny na stronie PO. Prezentacje konkretnego programu Pani Rybakiewicz zostawiam Pani Rybakiewicz.

robert
Posty: 8
Rejestracja: 2010-09-15, 20:05
Lokalizacja: przecław

Nie siedz z zawiązanymi rękoma .Głosój

Post autor: robert » 2010-10-17, 11:42

Kołbaskowo - Anna Rybakiewicz

Radna Rady Powiatu Polickiego, wiceprzewodnicząca powiatowej organizacji PO, ma mocną pozycję w ugrupowaniu.

Pani Anna, 36-letnia mieszkanka Warzymic, ma również bogate doświadczenie w działalności politycznej. Popularność zaczęła zyskiwać w czasach Akcji Wyborczej Solidarności (AWS), po czym zainteresowały ją idee lewicowe. W efekcie przez kilka lat pracowała jako redaktor naczelny tygodnika "Punkt Widzenia", pisma polickiej lewicy, będącego własnością jej znanego lidera - Dariusza Jakubowskiego.

Kiedy tygodnik został zlikwidowany poglądy pani Anny przeszły kolejną metamorfozę, dzięki czemu znalazła się w szeregach Platformy Obywatelskiej. Tu szybko wspięła się w górę, w czym - poza osobistymi zasługami - niewątpliwie pomocne było pokładane w niej zaufanie szczecińskiego lidera partii - S. Nitrasa. Pan Sławomir i pani Anna znają się jeszcze z czasów wspólnej działalności na rzecz AWS, długoletnia znajomość ułatwiła współpracę.

Na początku 2010 roku wydawało się, że gwiazda pani Anny nieco zamigotała - nie wypalił plan odwołania przewodniczącego Rady Powiatu - Cezarego Arciszewskiego, którego na czele Rady miała zastąpić właśnie pani Rybakiewicz. Co gorsza sporym sukcesem mogła się pochwalić jej krajanka (też Gmina Kołbaskowo), pani Izabella Wesołowska-Kośmider, która została wicestarostą, zastępując odwołanego z tej funkcji Andrzeja Bednarka.

Osłabienie pozycji było jednak pozorne, czego dowodem są właśnie prawybory. Kandydatka PO ma spore szanse na sukces, tym bardziej że wg naszej wiedzy Józef Żukowski, długoletni wójt Kołbaskowa, nie będzie kandydował. Oczywiście na lokalnym firmamencie mogą pojawić się i inni silni konkurenci (choćby ww. pani Izabella Wesołowska-Kośmider, członkiem PO nie jest) jednak pozycja wyjściowa pani Anny jest dobra i dobrze dla niej rokuje.
robert

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-10-18, 21:56

In shadow skąd twoja wiedza, kategoryczne stwierdzenia i wielkie zaufanie do dziennikarskiej uczciwości Jana Chęcińskiego vel Żurawika. Jeżeli razem idziecie do wyborów z listy PO to sprawa jest zrozumiała i raczej wszystko na to wskazuje, jeżeli jest inaczej to pisanie o kimś, że jest nieudolny, podchwytuje głupie pomysły i jest nieskuteczny jest niezrozumiałe. Nie możesz mieć pełnej wiedzy na temat działań p.Małgosi, a jeżeli chcesz jej choć trochę liznąć wejdź na stronę przeclaw24.pl tam się trochę do-edukujesz. Życzę przyjemnej lektury.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 06:42

Skoro Pan Chęciński vel Zurawik włożył w usta Pani Schwarz nieprawdziwe słowa, to czemu do tej pory nie ma sprostowania. Po za tym wystarczy spojrzeć na szybkość i sprawność działania Pani Schwarz czy generalnie władz gminy. Bez specjalnej wiedzy. Wystarczy przejechać się samochodem. Czyli potwierdzasz,ze portal przeclaw24 jest tubą propagandy na rzecz pani Schwarz? Nie trudno się było domyśłeć. Niemniej przedstawione tam działania też prezentują się marnie. Wystarczy otworzyć inna prasą i zobaczyć jak działają inne gminy. Wystarczy też pojeździć po Polsce i ocenić. Porównać. Dla mnie cała poprzednia ekipa jest nieefektywna i tym samym nie zasługuje na dalszy mandat zaufania. I Pani Schwarz jakoś specjalnie się nie wyróżnia. Może tym ,że sama siebie kreuje na polityka skutecznego.
Nie kandyduję. Oceniam i głosuję.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 07:30

Czy wiedza dotycząca działań pani Małgosi jest jest tajna? Działania władz - w tym pani Małgosi - gdyby były to każdy mieszkaniec odczułby je na co dzień. Bez specjalnej edukacji na portalu internetowym.

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-10-19, 09:45

Za radą In Shadow popatrzyłam bardziej globalnie i po artykule o kasie dla partii politycznych :shock: z wczoraj szlag mnie jasny trafił,jak można rekomendować kogoś z partii ,która chce zabrać nam prawie wszystkie ulgi,podnieść Vat a sobie dokładają czego nie robi żaden kraj w Unii,olać takie partie,i teraz nikt mnie nie przekona na głosowanie na kogoś powiązanego z tą partią im chodzi o własne tyłki a nie o dobro całego kraju a już napewno nie o tak małą gmine.
pije do dna za pokręconą nić DNA

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 15:57

Żródło Tvn24.

TVN24
- Rząd PiS obniżył podatki i to dobrze, ale jednocześnie podwyższył wydatki o 24 proc. w ciągu dwóch lat. Takiego wzrostu w naszej historii chyba nie było. I to był pierwotny grzech, który doprowadził nas do sytuacji, w której jesteśmy - przekonywał w "Rozmowie Bardzo Politycznej" w TVN24 minister finansów Jacek Rostowski. Tłumaczył w ten sposób przyczyny podwyżki podatku VAT przez rząd PO-PSL.
- My chcemy obniżać podatki, ale najbardziej dotkliwym podatkiem jest nieodpowiedzialne zadłużanie państwa. Czasami nie ma innego wyjścia w sytuacjach kryzysowych, ale potem trzeba to zadłużenie ograniczyć. A do tego trzeba ruchów i dochodowych i oszczędnościowych - mówił Rostowski, pytany o to, dlaczego rząd Platformy podwyższa VAT. - Zdecydowaliśmy się na zło konieczne, na te kilka lat - dodał.

Rząd zabierze becikowe? "Można sobie wyobrazić"
- Rząd pracuje nad podatkiem bankowym i jeśli zdąży, to zmiany mogłyby... czytaj więcej »
Minister dopytywany był też, dlaczego zamiast podwyżki VAT, rząd nie zmniejszy wydatków, np. poprzez zmniejszenia liczby urzędników. - Chcielibyśmy mieć mniej urzędników, ale popatrzyłem ostatnio na porównawcze statystyki i nie jest tak źle. U nas mamy ponad 2 mln osób zatrudnionych w budżetówce, a w Hiszpanii, która ma tylko 15 proc. więcej ludności - 3 mln, w Wielkiej Brytanii, gdzie jest 50 proc. większa populacja - 5,5 mln. Nie wystajemy, a jeśli tak, to po tej dobrej stronie, bardziej oszczędnej - podkreślił.

Reformy powoli

Wśród oszczędności, które zamierza poczynić rząd, Rostowski wymienił m.in. zmniejszenie zasiłku pogrzebowego, czy zmiany w systemie wypłacania becikowego (ale jeszcze nie w przyszłym roku). - Bardziej sensowne byłoby dawać więcej tym, którzy chcą mieć trzecie i czwarte dziecko, jeśli chcemy rozwiązać problem demograficzny - wytłumaczył. Podkreślił też, że nie jest za podnoszeniem wieku emerytalnego, lecz za rozwiązaniem, które pozwalałoby na decydowanie o tym jak długo chcemy pracować.

Choć - jak podkreślił Rostowski - minister finansów nie jest od tego, by być popularnym i musi podejmować trudne decyzje, "ogólne natężenie reform, które szykuje rząd nie będzie szokowe, tylko stopniowe". - Będą lepiej przygotowane i lepiej się przyjmą - wyjaśnił.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 16:07

Nie wiem o jakim finansowaniu PO z budżetu państwa mówisz i jaki art. masz na myśli.Jeżeli mówisz o finansowaniu partii politycznych z Budżetu Państwa to tyczy się to wszystkich partii politycznych biorących udział w wyborach a nie tylko PO. A jaki ty widzisz dobry sposób finansowania partii politycznych?? Tylko ze składek??? A nie sądzisz,że zwłaszcza małe,słabe partie staną się wtedy idealnym celem grup nacisku, choćby w postaci grup przestępczych??? I mylisz się mówiąc,ze w Europie czy świecie partie nie są współfinansowane przez Państwo.
Jakie widzisz zagrożenie dla samorządu ze strony kandydatów będących jednocześnie członkami partii? Jakiejkolwiek. Są mieszkańcami Gminy, w samorządzie podejmuje się działania dla lokalnej społeczności. Gdzie widzisz zagrożenie???

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-10-19, 17:15

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/artyku ... racji.html pierwszy lepszy wygoglowany artykuł o oszczednościach wprowadzanych przez PO prosze http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... tykow.html tu o partiach tylko nie pisz mi żem z PiS do nich mi jeszcze dalej,podatek bankowy to pomysł SLD.Tak uważam ,że partie powinny utrzymywać sie z własnych składek.Zagrożeniem będzie taki kandydat ponieważ w pierwszej kolejności będzie miał na uwqadze swoją patrie i nie zrobi nic przeciw niej.Możemy tak długo się licytować , ale i tak nie przekona mnie nikt do głosowania na kogoś popieranego przez jakąkolwiek partię.
pije do dna za pokręconą nić DNA

ODPOWIEDZ