Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-11-17, 00:51

Ciemną nocą po gminie przemykają , chyłkiem,z wielkim strachem, z taką pewną dozą nieśmiałości ustawiają.Konstrukcje drewniane sprawnie montując,na chwilę nieuwagi czatują ;-) ... Zgadnijcie o kim mowa...
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-17, 10:50

Uff.......trochę trwało, zanim serwer pozowlił mi tutaj wejśc, ale udalo się. Chciałbym przedstawic się, jako że kultura nakazuje podobne przesięwzięcie zawsze wtedy, kiedy wchodzi się do pomieszczenia. Na imię mam Andrzej, od 18 lat jestem mieszkancem pewnej wsi /wybaczcie, że nie podam dokładnego adresu/, mam prawie 50 lat , jestem przedsiębiorcą.
Tak jak Panstwa, mnie również zywo interesuje kwestia wyboru najlepszego kandydata na wójta gminy, tudzież 15 radnych, którzy nie będa destrukcujnie zwracac uwagi na przynależnośc partyjną czy też inne koterie`, ale będa mądrze doradzać nowemu wójtowi. Z uwagą poczytałem Panstwa posty. Szkoda, że glos zabiera tylko kilka osób, że mieszkancy naszej gminy tak mało interesuja się jej życiem.
Przy okazji uwaga do Pana Komisarczyka, jesli jest Pan administratorem portalu wypadałoby jednak zachować pewną bezstronnośc w administrowaniu.Tak jawne poparcie przez Pana pani Anny Rybakiewicz na forum może budzic podejrzenia, że posty nieprzychylne faworyzowanej przez Pana kandydatce sa usuwane. Chyba, że jednoczesnie z administrowanie jest Pan jedyną osobą finansująca ten portal, co jednoczesnie sprowadza się do tego, że jest Pan jego włascicielem.
Kilka słów na temat obecnej władzy.Jesli pamiętacie jeszcze Państwo poprzednie, i poprzednie i jeszcze poprzednie wybory, na pewno pamiętacie równiez Panstwo, kto startował w tych wyborach. Może przypomnę tylko ostanie, , Żukowski, Jabłonski i niejaka pani Małgosia/nazwisko trudne, pozwolę sobie zatem posługiwac się imieniem/.Co reprezentuje sobą pan Jablonski, chyba wszyscy wiedza, maniakalna chęc zostania wójtem.Pozostał wybór pomiędzy dwoma nie najlepszymi kandydatami, panią Małgosia i Żukowskim, czyli wybór mniejszego zła.
Czekałem na obecne wybory, moim marzeniem była osoba majaca niekwestionowany autorytet, urodzony przywódca, tzw.osobnik alfa, menager. Z uwaga przesledziłem listę kandydatów, i doszedłem do wniosku.......że jest to znowu wybór mniejszego zła. A że na wybory chodzę, kogos wybrac musiałem. W przedbiegach odpadł pan Jablonski, odkąd jego ludzie przytaszczyli do mojego domu pare kilogramów kaszy, ukradzione wczesniej ludziom potrzebującym. Odpukac w niemalowane, razem z żona mam grubo powyżej sredniej, i póki co na kaszę mnie jeszcze stac.Kaszę odwiozłem do Kuriera, Kwiatkowski notatkę wysmarował, a ja skresliłem Jablonskiego z listy. Pani Małgosia okazała się osba niekompetentną, nie potrafiaca wspóldzałac , nastawiona raczej na skłócanie niz na współpracę z rada.....gruba krecha.Wybór padł na pania Anę Rybakiewicz, z plakatu zerkala ładna buzka, a że facet jestem, więc ładne kobiety nie sa mi obojętne. Ale żeby nie być posądzonym o erotomanię, tudzież z własnej analitycznej ciekawości postanowiłem trochę pania Anie poznac.Na początek poszła dzialalnośc partyjna.....tu AWS, tu lewica, tu wreszcie PO......nie lubię chorągiewek, więc -1. Praca zawodowa.....tu jakies pożal się boże dziennikarstwo, tu trochę administacji.....-2.Nie, żebym kwestionował dorobek zawodowy, ale jednak wójt, to wójt.
Działalnośc samorządowa......tu, myslę, będzie lepiej, kobitka ladna, komisja ważna /przypomnę, że chodzi o KOMISJĘ ZDROWIA, BEZPIECZEŃSTWA, POMOCY SPOŁECZNEJ I POLITYKI RODZINNEJ/. I znowu rozczarowanie, komisja zwołana raz, praca nijaka....dzialalnośc pożal się boże. W dodatku w swoim życiorysie pani Anna jako jedna zaslug przypisała sobie zablokowanie budowy osiedla socjalnego przy ulicy Cukrowej. Jak to się ma do polityki prorodzinnej pani Ani?Ano, moim zdaniem marnie, blokowanie budowy osiedla socjalnego nie bylo niczym innym jak inicjatywą kilku snobów mieszkający w swoich pięknych blokach za wysokim murem, ktory przeszkadzalo, że 2 kilometry od ich domów zamieszkają biedni ludzie, ktorych nie stać na własne mieszkania."Milosierdzie gminy", jak napisała Maria Konopnicka.Pani Aniu....-3
Wybrałem się na spotkanie przedwyborcze....myslę, kobitka przekona, przynajmiej urokiem.Kolejne rozczarowanie....glównym tematem były zmiany personalne w UG Kołbaskowo. Pani Ania ma pełną teczkę kandydatur na kluczowe stanowiska w UG, w dodatku sa to super dobrze przygotowani wspólpracownicy z Urzędu Marszałkowskiego.Nie, żebym był fanem obecnego składu pracowników gminy.Sam paru z nich obciąłbym pensję, a z podwyżkami poczekał az się wezmą do roboty i wykaża kompetencjami.Ale żeby zaraz czystkę robic? Toz to po pierwsze setki tysięcy zlotych na odprawy, paraliż pracy na przynajmiej rok, zanim nowi ludzie poznaja doglębnie temat. -4
Moj niesma wzrósł, kiedy dowiedziałem się kto współfinansuje kampanię wyborcza pani Anny......niejaki pan XXXXX, mieszkaniec Bobolina, który zaslynął ze sprzedazy gruntów rolnych jako budowlane, czym zrobił w tzw.trąbke kikadziesiąt rodzin, a pełnomocnikiem pani Ani jest deweloperka ze Smolęcina, usilnie zabiegająca o zmianę planu zagospodarowania perspektywicznego w miejscowosciach Smolęcin i Karwowo. Niesmak Pani Anno, i duże -5
Szkoda, ładna , ale ja znowu spróbuję wybrać mniejsze zło.



Na życzenie osoby wymienionej w poście usunięto dane osobowe.
[admin]
Ostatnio zmieniony 2010-11-29, 20:40 przez andrzej1963, łącznie zmieniany 1 raz.
andrzej1963

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-11-17, 12:48

andrzej1963 pisze:Przy okazji uwaga do Pana Komisarczyka, jesli jest Pan administratorem portalu wypadałoby jednak zachować pewną bezstronnośc w administrowaniu.Tak jawne poparcie przez Pana pani Anny Rybakiewicz na forum może budzic podejrzenia, że posty nieprzychylne faworyzowanej przez Pana kandydatce sa usuwane.
Proszę być spokojnym nie kasuję postów. Dzięki temu forum jest tak różnorodne i ma swój urok. :-)

Nie stosuję moderacji prewenecyjnej itd.
Popieram Anię (prywatnie) bo jest konkretna, pełna zapału i ma najlepszy program na rozwój gminy.
p.s.
nie jestem członkiem partii, raczej zwykłym sympatykiem

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-17, 15:35

andrzej1963 pisze:mieszkaniec Bobolina, który zaslynął ze sprzedazy gruntów rolnych jako budowlane, czym zrobił w tzw.trąbke kikadziesiąt rodzin, a pełnomocnikiem pani Ani jest deweloperka ze Smolęcina, usilnie zabiegająca o zmianę planu zagospodarowania perspektywicznego w miejscowosciach Smolęcin i Karwowo
Tak właśnie rodzą się plotki..
Panie Andrzeju, czy zapoznał się pan z perspektywicznym projektem planu dla Smolęcina i Karwowa, że tak go pan ocenia? Był to stek niezgodnych z prawem i wnioskami mieszkańców bzdur! Budził ogromne niezadowolenie mieszkańców, oraz właścicieli działek, marzących o tym by się w tej miejscowości wybudować. Miejscowość miała pozostać skansenem z zakazem wszelkiej działalności pozarolniczej- oraz w większości zakazem zabudowy terenów. Ciekawe kogo pan nazywa deweloperką ze Smolęcina? Wszystkich niezadowolonych z projektu?
Co do Bobolina:
http://www.bobolin.ovh.org/viewtopic.php?t=3
http://stobnomale.w.interia.pl/

Przeinacza się fakty, według swojego widzi mi się- lub po prostu został pan wprowadzony w błąd przez dewelopera z Karwowa- któremu uchwalono plan pod budowę mieszkaniową 3 ha gruntu klasy I i II

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-17, 15:39

P.S. Plan zagospodarowania przestrzennego. Nie perspektywicznego jak pan pisze.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-17, 16:09

andrzej1963 pisze:U. Pani Ania ma pełną teczkę kandydatur na kluczowe stanowiska w UG, w dodatku sa to super dobrze przygotowani wspólpracownicy z Urzędu Marszałkowskiego.Nie, żebym był fanem obecnego składu pracowników gminy.Sam paru z nich obciąłbym pensję, a z podwyżkami poczekał az się wezmą do roboty i wykaża kompetencjami.Ale żeby zaraz czystkę robic? Toz to po pierwsze setki tysięcy zlotych na odprawy, paraliż pracy na przynajmiej rok, zanim nowi ludzie poznaja doglębnie temat. -4
Moj niesma wzrósł, kiedy dowiedziałem się kto współfinansuje kampanię wyborcza pani Anny......niejaki pan Forlanski, mieszkaniec Bobolina, który zaslynął ze sprzedazy gruntów rolnych jako budowlane, czym zrobił w tzw.trąbke kikadziesiąt rodzin, a pełnomocnikiem pani Ani jest deweloperka ze Smolęcina, usilnie zabiegająca o zmianę planu zagospodarowania perspektywicznego w miejscowosciach Smolęcin i Karwowo. Niesmak Pani Anno, i duże -5
Szkoda, ładna , ale ja znowu spróbuję wybrać mniejsze zło.
Andrzeju, a na jakim spotakniu z Pania Rybakiewicz pan był,że rozsiewa pan takie pogłoski o zwolnieniach. Bo ja mam zgoła inne informacje. Może skonfrontujemy. Na wczorajszym spotkaniu w Karwowie Pani Rybakiewicz zapytania wprost czy ma zamiar zwolnic urzędników UG odpowiedziała,ze nie widzi takiej możliwości. Sama nie wykona pracy całego urzędu. A zmiany personalne moga dotyczyc ztrudnienia specjalistów.Nawiasem chyba nie wyobraża sobie Pan ,ze dla pracownika Urzędu Marszałkowskiego korzystne jest przejście do Urzędu Gminy w Kołbaskowie. Ze względu i na płace i na prestiż.
Andrzeju-pełnomocnikiem Komitetu Pani Rybakiewicz jest Pan Grzegorz Wójtowicz. Z pewnością nie jest deweloperka ze Smolęcina
Tutaj-klikając na nazwę komitetu, możesz się zapoznac z prawdziwymi pełnomocnikami
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/320000/321102.html
Andrzeju-albo powtarzasz plotki, albo mylą ci się kandydaci.A może jedno i drugie.

A tak na koniec, jezeli dla ciebie praca na stanowisku Kierownika w Urzędzie Marszałkowskim to jakas tam admnistracja, to wybacz kandydatów z praktyka na szczeblu ministerialnym niestety nie ma i Twoim wymaganiom nikt nie sprosta.
Ostatnio zmieniony 2010-11-17, 16:13 przez Mrs Poirot, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-17, 16:10

Po przejściu na strone PKW kliknij w zakładkę wybory na Wójta .

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-17, 16:42

Dziękuję za wyczerpujace sprostowania, oczywiscie przesledzę wszystkie linki, i jesli będzie potrzeba przeproszę za informację, które były nieprawdziwe.Nie zmienia to oczywiscie mojej oceny pani Anny Rybakowskiej oraz jej dorobku samorządowego. Nie zmieni to również mojego poglądu na chlubienie się zablokowaniem budowy osiedla socjalnego. Utożsamianie biedy z patologią to raczej pogląd wzięty żywcem z ciemnogrodu, a nie godny swiatłego dzialacza samorządowego, przwodniczącej komisji o której wyżej pisałem/długa nazwa, więc nie będę przytaczał/.Brak szacunku dla ludzi biednych poddaje w wątpliwość wrażliwośc pani Anny na ludzkie losy, a przecież zostaje się wójtem nie tylko bogatej częsci gminy, właścicieli działek budowlanych, przedsiębiorców. Zostaje się wójtem całej gminy, równiez ludzi biednych, czasem ze swojej winy, a czasem z powodu zwykłych zaniedbań srodowiskowych i edukacyjnych. Rozumiem, że wójtem tych ludzi pani Anna zostać nie chce, skoro w programie na ten temat nic nie ma, a i dotychczasowa działalnośc w samorzadzie niezbyt pania Annę interesowała.
jesli chodzi o zebranie, to jest to spotkanie w Barnisławiu, gdzie pani Anna na zarzut jednego z uczestników, że przywiezie urzędników ze swoje partii w teczce potwierdziła to.Spotkanie w Karwowie odbylo sie juz po spotkaniu w Barnisławiu, widocznie pani Anna przemyslała to, co powiedziała wczesniej.
andrzej1963

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-17, 16:46

Mrs Poirot pisze: A tak na koniec, jezeli dla ciebie praca na stanowisku Kierownika w Urzędzie Marszałkowskim to jakas tam admnistracja, to wybacz kandydatów z praktyka na szczeblu ministerialnym niestety nie ma i Twoim wymaganiom nikt nie sprosta.
Przyznaję , że i na mnie praca na stanowisku kierownika w UM , nie robi wielkiego wrażenia - po prostu managerka na średnim szczeblu. A po spotkaniu wyborczym z kandydatką wcale nie czuję się powalony.
Panie Andrzeju , ja również - jak poprzednio - będę wybierał mniejsze zło.
Pozdrawiam

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-17, 16:51

andrzej1963 pisze:Utożsamianie biedy z patologią to raczej pogląd wzięty żywcem z ciemnogrodu, a nie godny swiatłego dzialacza samorządowego, przwodniczącej komisji o której wyżej pisałem/długa nazwa, więc nie będę przytaczał/.Brak szacunku dla ludzi biednych poddaje w wątpliwość wrażliwośc pani Anny na ludzkie losy, a przecież zostaje się wójtem nie tylko bogatej częsci gminy, właścicieli działek budowlanych, przedsiębiorców. Zostaje się wójtem całej gminy, równiez ludzi biednych, czasem ze swojej winy, a czasem z powodu zwykłych zaniedbań srodowiskowych i edukacyjnych
W tej kwestii się z panem zgadzam.

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-17, 16:52

Nie ukrywam , że będę stawiał na p. Izę - choć wg mnie w zasadzie żaden z kandydatów niewystarczająco interesował się sprawami "starych miejscowości" gminy. Wg mnie p. Iza najbardziej stąd mój głos na nią.
Pozdrawiam

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-17, 17:23

hmmm ... w obliczu tak wielkiego współczucia dla osób wyeksmiotwanych ciekawi mnie wielki opór, petycje wysyłane w sprawie zablokowania owego osiedla...cóż...widac ludzkie wspólczucie budzi się wtedy kiedy nic nie trzeba robić. I wtedy kiedy ta sprawa nie dotyczy bezpośrednio.

http://www.mmszczecin.pl/29053/2009/10/ ... anged=true
http://warzymice.blog.pl/archiwum/index ... d=14394614

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-17, 17:32

Juz widze tych urzedników jak z całej Polski tu zmierzają by zacząć ku chwale pracowac w KOŁBASKOWIE:))))))))))
Tak samo prawdziwa informacja jak kwestie z pełnomocnikiem :)))))))))))))))))))))))))Też z wielka pewnościa wygłoszona.

Beata
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-17, 16:53
Lokalizacja: gm. Kołbaskowo

Post autor: Beata » 2010-11-17, 17:39

Witam Wszystkich
Mam na imie Beata. Obecnie mieszkam w Szczecinie, jednakże jestem szczęśliwym(mam nadzieję) posiadaczem działki w Kamieńcu oraz nieszczęśliwym w Bobolinie. I wcale nie przez P.XXXXXX. Byłam świadoma, że kupuję grunty rolne jak większość jego klientów. Zła jestem na urzędników gminy,którzy wydali duże pieniądze na studium Bobolina a teraz mnie i moich
'sąsiadów" blokują. Liczę że już niedługo skończy się arogancja, niekompetencja, subiektywna interpretacja przepisów...itd czego życzę Państwu i sobie
Pozdrawiam Beata



Na życzenie osoby wymienionej w poście usunięto dane osobowe.
[admin]
Ostatnio zmieniony 2010-11-29, 20:37 przez Beata, łącznie zmieniany 1 raz.

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-17, 19:41

Witam Państwa-moi drodzy wszyscy tylko nie p.Iza.To pomyłka.Nie wyszło jej w Policach,nie wyszło z PO to teraz myk na wójta Kołbaskowa.
Każda fucha byleby stołek był.Pisze tu forumowicz w geście poparcia dla tej Pani o jej zasługach dla naszej gminy.Mieszkam tu od wielu wielu lat i nie było tych zasług ani jak była radną gminną ani jak była w powiecie,ani na wsi w której mieszka.
Wymieńcie te zasługi proszę to może sobie przypomnę-ale ich niestety nie ma! Zresztą sama ma z tym problem i na konkretne pytanie na spotkaniu odpowiada pytaniem!
Ta Pani w mojej ocenie pełni wyłącznie funkcje wystawienniczą typu :rączka-order-buźka -goździk.Zmienia się tylko Ofiarodawca goździków.
Nie kryje faktu ,że bedzie realizowała dotychczasową polityke wójta-czyli nie "rozwój" jak głosi jej hasło reklamowe ale "zastój".
Zresztą towarzystwo w jakim stanęła w szranki do tych wyborów mówi więcej niż niejeden komentarz.
Nazywanie przez nią np.p.Misiaka świetnym samorządowcem to porażka-szczególnie po tym jak przez kilka lat jako koordynator d/s sportu w Gminie sam sobie jako LZS-owi koordynował co było można.
Jeśli takimi ludźmi zamierza się otoczyć to sami sobie odpowiedzcie jaka przyszłość nas czeka.
Panie "re123" ,bo Pana wypowiedzi były na tym forum b.konkretne-jestem rozczarowany ich efektem i dokonanym wyborem-choć oczywiście to Pana wybór i musze go uszanować,ale uważałem za konieczne przytoczyć wyżej swoje zdanie i mam nadzieję,że jak pokaże dalsza dyskusja nie tylko swoje w tej sprawie.
Kaj

ODPOWIEDZ