Rewir dzielnicowych w Kołbaskowie.

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Rewir dzielnicowych w Kołbaskowie.

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-06, 18:26

Właśnie czytam sobie program mojej kontrkandydatki M.Schwarz.

Jednym z punktów jest poprawa bezpieczećstwa polegająca m.in. na utworzeniu rewiru dzielnicowych w Kołbaskowie.

Nie mogę się nadziwić, bo dopiero co Pani Schwarz zrobiła wszystko aby go zlikwidować.
I utworzyć w Przecławiu.
Nie pomogły zbierane przez nas, podpisy protestujących mieszkaćców.
A było ich ponad 400. Mało tego pisaliśmy do Rzecznika Praw Obywatelskich, Komendata Wojewódzkiego, Wójta wszystko na darmo.

Byłem za tym aby w Przecławiu utworzyć kolejny rewir dzielnicowych a nie likwidować w Kołbaskowie.
Za mało było nas w Radzie a do tego Wójt nie był przychylnie nastawiony i dlatego prościej było zamknąć w Kołbaskowie a utworzyć w Przecławiu.

Oniemiałem jak zobaczyłem w.w punkt w programie p.Schwarz
Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-07, 08:04

No wiesz Zbyszku ciężko jest stworzyć i zaplanować coś co już jest,polityka likwidacji,a potem powrotu do pomysłu jest szeroko znana(np.likwidujemy i przywracamy gimnazja,likwidujemy i przywracamy ulgi podatkowe)-niestety to ona właśnie powoduje,ż nie idziemy naprzód.

Sa to również fortele techniczne-jesli ok. 400 mieszkaćców Kołbaskowa chciałoby mieć komisariat na miejscu(bo oprotestowało jego likwidację),to pewnie podoba im się ten punkt programu i działa to na plus dla p.Szwarc-niewielu z nich zdaje sobie sprawę tylko czyim działaniom zawdzięcza się znikniecie tego obiektu.

Ponadto stworzenie czegoś co już działało jest dużo łatwiejsze niż tworzenie od nowa-(pozostała baza wypracowana w poprzednich latach) a "sukces" taki sam.

Nie jest to jednak strategia rozwojowa,krok w tył (likwidacja) krok w przód (plan utworzenia )- w efekcie stoimy w miejscu,tracimy kasę i czas ,nie rozwijamy się.

Może działa tu powiedzenie,że uczymy się na błędach i umieszczenie tego punktu w planie jest po prostu przyznaniem sie to takiego błędu.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-07, 16:43

Zacznijmy może od tego, że rewir w Przecławiu nic nie wnosi do stanu ogólnego bezpieczećstwa i porządku w rejonie starych bloków i przystanku autobusowego. Może ten rewir jest tylko dla mieszkaćców nowego osiedla???
A przepraszam-aktywni stróże prawa wlepiają mandaty za sikanie pod budynkiem trafistacji obok sklepu Claudia :mrgreen:

biedroniec
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 16:51
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: biedroniec » 2006-11-07, 17:12

mhm ta p.Szwarc to w ogole ciekawy kandydat:podobno w ulotce na 1-szej stronie ma napisane ,ze jest jedynym kandydatem na wójta(nie wiem bo do mnie ulotka jeszcze nie dotarla,ale sąsiedzi się chwalili)-co nie jest zgodne z prawda,
ale za to w programie ma m.in punkt o zabytkach w tym kosciolach w Gminie i przyznaję ,gdy chodzi o temat zabytkow sakralnych to jest to jedyna osoba ktora ukwila mi w pamieci jako sympatyczny rudzielec(sorki za okreslenie) ze zdjecia w Kurierze Szczecinskim jakis rok temu,pozniej jesli sie nie myle prowadzaca jakies przedstawienie z dziecmi na rzecz wlasnie tych zabytkow-jesli dobrze pamietam -jedyna która pokazala problem, naglosnila go i sie nim zajela wiec nie wszystko w tej ulotce jest ulotne a i pewnie ten kadydat ma mocne strony.

smyk
Posty: 8
Rejestracja: 2006-09-04, 09:24

Post autor: smyk » 2006-11-07, 18:14

A ja myślę, że Pani Schwarz po prostu pomyliła Kołbaskowo z inną miejscowością. Skoro w była za tym, żeby w Kołbaskowie nie było rewiru dzielnicowych, to pewnie na ulotce chciała napisać inną miejscowość, tylko złośliwy chochlik drukarski zmienił nazwy. Może warto na ulotkach skreślić złą nazwę długopisem i wpisać prawidłową, zawsze to mniejszy wstyd.

biedroniec
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 16:51
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: biedroniec » 2006-11-07, 18:32

...jesli to chochlik...tylko jak to sprawdzic?

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-08, 07:49

hej Biedroniec,w tej ulotce to same "chochliki"!
Zabytkami sakralnymi w swoim czasie to ja sie zajęłam,i to ja przywiozłam i obwiozłam po całej gminie p.redaktor z Kuriera Szczecićskiego w ramach cyklu artykułów o kamiennych kościołach.
Przedstawienie w kościele maj,ace na celu zbiórkę pieniędzy na dach kościoła w Barnisławiu to zeszłoroczne Jasełka,przygotowane przeze mnie, Jolę żygadło, wraz z młodzieżą barnisławską.
O akcji sprzatania terenów przykościelnych to wiem tyle,że zawsze sa przeprowadzanie przed większymi uroczystościami kościelnymi i nie wymaga to specjalnej akcji ze strony UG.
...i jeszcze drobiazg p.Małgosia -moja imienniczka jest blondynką,wiec jak widzisz to na pewno nie ją kojarzysz ze zdjęciem w Kurierze Szcz. ;-)
Ostatnio zmieniony 2006-11-16, 23:03 przez Małgorzata Klebańska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-08, 08:40

Małgorzata Klebaćska pisze:Przedstawienie w kościele maj,ace na celu zbiórkę pieniędzy na dach kościoła w Barnisławiu to zeszłoroczne Jasełka,przygotowane przeze mnie, Jolę żygadło wraz z młodzieżą barnisławską.

Byłem. Widziałem.

Gosia Klebaćska to organizowała. Masa pracy. Wyszło super.

Info o jasełkach powinno być jeszcze na naszej stronie.

http://www.razemdlagminy.pl/?m=easynews ... 0&limit=10
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Zbigniew_Komisarczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-08, 09:12

Też miałem po przeczytaniu tej ulotki, że chyba pewne fakty się komuś pomyliły.
Temat kościołów już został poruszony, ale są też inne sprawy, które poszczególne osoby przypisują wyłącznie sobie i swojej niespotykanej u innych aktywności.
Tylko, że na razie tylko na jednej ulotce przeczytałem, że dana osoba kandydująca dziękuje za współpracę wszystkim, niezależnie od opcji i poglądów za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju gminy.
Reszcie kandydatów brakuje odwagi, aby przyznać, że duża część ważnych spraw została załatwiona przez współpracę zarówno w radze gminy jak i we współdziałaniu tejże rady z wójtem i urzędnikami z UG. Wolą przypisać wszystko sobie :-|

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-11-08, 09:17

Na ulotce p. Schwarz jest info, że radary w Przecławiu to jej zasługa. Z tego co się orientuję to mocno o nie walczył p. Trędowicz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-08, 14:05

radary-tak,pamietam re123 ma rację,to nie p.Schwarc o nie walczyła w jakiś szczególny sposób-czyli kolejny chochlik ?

smyk
Posty: 8
Rejestracja: 2006-09-04, 09:24

Post autor: smyk » 2006-11-08, 15:31

Wyjdzie jeszcze na to, że się Pani M.Schwarz dorobi ksywy "chochlik" przez te wybory.

Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Post autor: Junak44 » 2006-11-08, 19:38

Co do p. Schwarz, to ostatnio mój brat miał z nią WOS. Wszyscy mówili, że chcieliby, żeby wygrała wybory, wtedy słuchała i się cieszyła, a jak kolega brata powiedział, że ma wygrać pan Komisarczyk, to kazała mu siedzieć cicho :D i nadal słuchała, jak jej się podlizują...
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

biedroniec
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 16:51
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: biedroniec » 2006-11-08, 20:21

po tylu wpadkach w jednej ulotce przed wyborami pomyslcie co nam grozi w razie 4 letniego panowania :shock:

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-09, 09:56

Andrzej pisze:Reszcie kandydatów brakuje odwagi, aby przyznać, że duża część ważnych spraw została załatwiona przez współpracę zarówno w radze gminy jak i we współdziałaniu tejże rady z wójtem i urzędnikami z UG. Wolą przypisać wszystko sobie
Może dlatego, że zwykle sukces ma wielu "ojców". Szczególnie przed wyborami, kiedy to trzeba przedstawić swoje osiągnięcia.

Prawda jest taka, że bez współpracy innych radnych, Urzędu Gminy, wójta czy mieszkaćców, samemu nic się nie zrobi.

ODPOWIEDZ