Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-10-14, 23:02

mania pisze: Pominę gminę Kołbaskowo, ale niejednokrotnie wychwalaliście panowie gminę Dobra, p.Pawelczuk także, i co na to PO, ano stara się aby p.Derę zastąpił Jacek Sieredziński. Mam nadzieję, że ludzie nie nabiorą się na barwy lub loga.
Podtrzymuję moje pozytywne opinie dla dokonań Pani Dery. Jeśli nasza gmina będzie radziła sobie tak jak Dobra to już będzie sukces. Co tu mają do rzeczy barwy partyjne? Nie znam dokładnie problemów gminy Dobra ale jeśli Pan Sieredziński będzie miał lepszy pomysł na ich rozwiązanie i wyborcy go wybiorą to co w tym złego? U nas jest równanie w dół ,kto się nie wychyla ma spokój a kto przeszkadza i ma inne zdanie jest niszczony. Doświadczyło tego nasze Stowarzyszenie "Fenix",a jeśli będę miał okazję, postaram się żeby do takich zachowań "władzy" nie dochodziło.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-15, 05:58

Skąd przeświadczenie o strachu innych kandydatów. To bardzo proste. Atak jest najlepszą formą obrony. Słabością kandydatów ze starego układu jest brak skuteczności w działaniu, brak efektów ich 4-letniej pracy pracy. Wobec braku efektów pracy atakują tego kto jest realnym zagrożeniem.Żeby było dowcipniej jedyne co atakują to fakt przynalezności do partii politycznej. I nic więcej. Akurat dla mnie to zaleta.
Miłego dnia życzę.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-10-15, 07:45

mania pisze:Kompromituje się pan takimi postami, lubi pan kasiorkę, co?

Maniu przypomnij proszę po publikacji czyjego oświadczenia majątkowego na forum zrobiło się "gorąco"?

Czy sprawa nie dotyczyła przypadkiem niejakiej Małgorzaty S. ? I irytacji wyborców, którzy zaufali jej, bo obiecywała zmiany, a jak przyszło co do czego to poszła do wójta do pracy (?) z wynagrodzeniem na kadencję 0,4 mln. zł?? Do dzisiaj mieszkańcy (forumowicze) nie widzą co zrobiła ta osoba dla gminy w ciągu tych lat. Dyskutowano wielokrotnie. Ja najbardziej pamiętam warsztaty....


To jak z tą kasiorką??

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-10-15, 09:25

Mieszkańcy doskonale wiedzą co zrobiła dla gminy p.Schwarz, tylko pan Komisarczyk chciałby żeby o tym zapomnieli, dalej pan manipuluje tym forum tak aby najgorzej wypadała p.Schwarz. Ale myślę, że dla większości nie ma to żadnego znaczenia, gdyż nie jest pan obiektywny. Do końca jeszcze ok. 5 tygodni więc można spodziewać się z pańskiej strony jeszcze nie jednego.

A dla In shadow krótka odpowiedź, piszesz o skuteczności działania, powtarzam PO istnieje w tej gminie, działania są zerowe, chcesz przekonać ludzi, że nagle zaczną działać skutecznie? Mieli czas i go nie wykorzystali, nie zrobili dla tej gminy nic, więc wybacz ale nie jest to żaden atak tylko stwierdzenie faktów.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-10-15, 10:11

mania pisze:Mieszkańcy doskonale wiedzą co zrobiła dla gminy p.Schwarz, .
Ostatnie 4 lata działalności Urzędu Gminy to prawdziwy skok w rozwoju. Jesteśmy dumni.
Dwóch ŚWIETNYCH MENEDŻERÓW p. Żukowski i p. Schwarz zrobili dobrą robotę. No może trochę kosztowną bo wypłaty ich to 1 000 000 zł ??? (nie liczyłem, ktoś może podsumować naszych menedżerów?)

Są inwestycje, drogi, miejsca pracy, komunikacja, turystyka. Żyje się lepiej.

Tylko pytanie komu?? Kiedy mieszkańcy się w końcu obudzą i wystawią rachunek?????

mania pisze: tylko pan Komisarczyk chciałby żeby o tym zapomnieli, dalej pan manipuluje tym forum .
I dlatego loguje się pod innymi nickami i umieszcza posty, pisze sam ze sobą...
Bez komentarza.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-15, 17:03

mania pisze:Mieszkańcy doskonale wiedzą co zrobiła dla gminy p.Schwarz, tylko pan Komisarczyk chciałby żeby o tym zapomnieli, dalej pan manipuluje tym forum tak aby najgorzej wypadała p.Schwarz. Ale myślę, że dla większości nie ma to żadnego znaczenia, gdyż nie jest pan obiektywny. Do końca jeszcze ok. 5 tygodni więc można spodziewać się z pańskiej strony jeszcze nie jednego.

A dla In shadow krótka odpowiedź, piszesz o skuteczności działania, powtarzam PO istnieje w tej gminie, działania są zerowe, chcesz przekonać ludzi, że nagle zaczną działać skutecznie? Mieli czas i go nie wykorzystali, nie zrobili dla tej gminy nic, więc wybacz ale nie jest to żaden atak tylko stwierdzenie faktów.
Chyba nie zauważyłaś jednej acz zasadniczej różnicy. Pani Shwarz sprawowała władzę. PO jeszcze nie. Trudno rozilczać PO z nierobienia skoro okazji to rządzenia jeszcze PO nie miała. Panią Schwarz można rozliczyć bo sprawowała rządy przez prawie 4 lata. Nie przyjmuję ewentualnego argumentu,że blokował ją Wójt. W takim przypadku, gdy jest sie blokowanym i nie można pracować w zgodzie z sumieniem i dla dobra społeczeństwa, rezygnuje się ze stanowiska. Wicewójtowanie nie jest stanowiskiem przymusowym.I to są maniu fakty.

Oceniam po efektach. Ocena poprzedniej ekipy wypada marnie. Odnośnie Pani Schwarz, to jest kreowana na specjalistę od projektów. Nie rozumiem z jakiej racji, ani wykszatłcenie ani ilość napisanych i realizowanych projektów nie są wystrczające by zwać sie specjalistą. Zbyt małe doświadczenia, w zasadzie żadne. Nie widzę inwestycji, nie widzę ulepszeń realizowanych w ramach jakichkolwiek projektów. Jedyny znany mi projekt autorstwa Pani Shwarz to Kobieta na wsi. Projekt prospołeczny ale na ogólny rozwój gospdarczy gminy wpływ żaden. To są efekty i fakty. Nie interesują mnie plany na przyszłość Pani Shwarz czy kogokolwiek ze starej ekipy. Był czas na ich realizację. Jak nie potrafisz nie pchaj sie na afisz.
Jak pisałam wyżej, w Gminie nie ma leadera. samokreacja na leadera nie stworzy z marnego urzędnika z przypadku efektywnego przywódcy. Prawdziwy , skuteczny leader nie musi kreować na siłę swojej osoby. Nie musi, bo efekty jego pracy są odczuwalne przez mieszkańców w życiu codziennym.
Więc jak pisałam poprzednio, w przypadku braku leadera, czynnikiem decydującym staje się z pewnością brak powiązań z poprzednim układem. Ocenię swoich radnych(których nie znam, bo ich działność jest społeczeństwu nieznana) oraz kandydatów na Wójta. W obecnym znanm mi układzie, wybór jest tylko jeden.

prawdziwy kret
Posty: 11
Rejestracja: 2010-09-24, 09:00
Lokalizacja: Przecław

Post autor: prawdziwy kret » 2010-10-15, 18:21

Nie trzeba być u władzy aby działać, jest wiele organizacji i stowarzyszeń na terenie gminy, które nie rządziły a jednak działały. Platforma jedynie istniała, nie robiła nic i teraz wierzycie tylko w jeden cud, w znane przez ludzi logo.
Jeżeli kampania PO rozpoczyna się po bajerach na temat innych kandydatów rozpowiadanych przez ich liderów to czym się skończy? A jeśli chodzi o wykształcenie pani Schwarz to wg. was jakie powinno być. A Orlikach zapomniało się, a nie to przecież przedsięwzięcie PO, więc praca w tym temacie p.Schwarz nie ma znaczenia, a może ścieżki rowerowe, gimnazjum. Już w tym temacie bajerował pan Pawelczuk a jak się okazało, że jednak prace się już zaczynają nagle pan Pawelczuk nie wraca, nie przeprosił za kłamstewka. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jednak jeśli chodzi o p.Schwarz to przeginacie. Boicie się, że wygra uznaliście ją za najgroźniejszego kandydata, trochę zaczęliście przebąkiwać również na temat p. Izy, p.Krzywicka i p.Jabłońskiego nie traktujecie poważnie ( myślę, że nie słusznie). Powinien wygrać najlepszy kandydat, jednak nie upartyjniony. Piszecie, że później łatwiej będzie w wyższych strukturach, a co się stanie jak te struktury przejdą we władanie np.PIS-u, ludzie są już zmęczeni tymi ciągłymi walkami, ja też, więc głośno mówię partiom NIE!!!

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-15, 19:04

poproszę o przykłady innych organizacji, które zrobiły "coś" dla Gminy. Bo nie znam
Kandydatura Pani Wesołowskiej byłaby może godna uwagi gdyby nie fakt,że w moim odczuciu jest działaniem zamiast i gdyby nie wyraźnie poparcie obecnego Wójta i związanych z nim zatwardziałych struktur.
Pani Krzywicka raczej nie przypisuje zasług, których nie dokonała, niemniej wpisuje się w stary układ jako radna gminna . A Rada Gminy tej kadencji była nijaka i bierna.
Pan Jabłoński mówi o o sobie,ze jest prawnikiem, a jego akcja z rozdawaniem paczek urąga nie tylko prawu. Umieszczenie loga Urzędy Gminy na ulotce Pana Jabłońskiego sugeruje,ze działa z ramienia Gminy , a z tego co wiem tak nie jest.ażz dziw, że Urząd nie reaguje.Może każdy może wykorzystać Urząd do własnych celów. Brak reakcji świadczy o nieudolności obecnych władz.
A Pani Schwarz kreuje się na specjalistę, którym nie jest. O jakich ścieżkach rowerowych mówisz-o tych, których nie ma??? Orliki są programem rządowym. Z tego co wiem w pisaniu tego programu Pani Shwarz nie brała udziału. Trudno dziękować urzędnikowi,ze wykonuje swoją zwykła pracę jaką jest wdrożenie w strukturę samorządową programu rządowego. Od specjalisty od programów w randzie wicewójta oczekuję realizacji programów jego autorstwa. Zresztą ścieżki czy Orliki poprawiają jakość życia, ale od wicewójta a w perspektywie Wójta oczekuję szerszego spojrzenia na rozwój Gminy niż przez pryzmat sportowo-rekreacyjny. A działania i zapowiedzi Pani Schwarz oscylują wokół zagadnień rozrywkowych, co jest tez ważne ale dla mnie to mało. Zresztą ta Pani miała czas na ich realizację, a nie zrobiła nic.Wystarczy spojrzeć przez okno .

prawdziwy kret
Posty: 11
Rejestracja: 2010-09-24, 09:00
Lokalizacja: Przecław

Post autor: prawdziwy kret » 2010-10-15, 19:30

In shadow dyskusja nie ma sensu, gdyż coraz bardziej przekonujesz mnie, że jesteś p. Rybakiewicz lub kimś z jej grona, a pamiętam tą radosną twórczość jaką uprawiała pani Anna w tygodniku Punkt Widzenia. Piszesz bajery o nic nie robieniu p.Schwarz, o nic nie robieniu stowarzyszeń ( uważaj bo podpadniesz Feniksowi). Poczytaj więc trochę, porozmawiaj z ludźmi. Grajcie fair a może to wam ludzie zaufają.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-15, 19:39

W zagadywanki bawią się dzieci. Jeżeli nie możesz podać przykładu organizacji i jej działań dla Gminy to to napisz. Wolę konkrety od słownych przepychanek. Ja piszę konkretne za i przeciw wobec kandydatów. Ne masz konkretów -nie pisz farmazonów. Nie jestem z niczyjego otoczenia, ale faktem jest,ze sympatyzuję z PO. Masz coś przeciw?????

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-10-15, 20:39

prawdziwy kret pisze:A Orlikach zapomniało się, a nie to przecież przedsięwzięcie PO, więc praca w tym temacie p.Schwarz nie ma znaczenia, a może ścieżki rowerowe, gimnazjum. Już w tym temacie bajerował pan Pawelczuk a jak się okazało, że jednak prace się już zaczynają nagle pan Pawelczuk nie wraca, nie przeprosił za kłamstewka. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jednak jeśli chodzi o p.Schwarz to przeginacie.
No i znowu gloryfikacja cudownych dokonań Pani Schwarz. Ale jak w krzywym zwierciadle odbija się jej niekompetencja właśnie przy budowie gimnazjum. Może będzie nawet w nim pracowała?- czego jej życzę. A czy zostanie zbudowana stołówka przy okazji gimnazjum?Znowu jej nie będzie!!!!!! Jak się okazało finansowanie stołówki miałoby pochodzić z dotacji do projektu: Euroregionalne Centrum Młodzieży w Przecławiu. Projekt złożono do Programu INTERREG IVA. Tyle, że projekt nie przeszedł oceny formalnej bo jak się okazało nie spełniał kryteriów tego programu - prościej napisano coś co w ogóle nie powinno trafić pod ocenę tego programu.
Kolejny sukces : światła na skrzyżowaniu 13-tki z drogą na Rajkowo. Mieszkańcy w dobrej wierze składali podpisy pod petycją o wprowadzenie sygnalizacji świetlnej i co ? Pomysł Pani fachowiec od funduszy unijnych i organizacji ruchu drogowego okazał się niewypałem a w zasadzie został zakorkowany przez dziesiątki samochodów podczas symulacji przeprowadzonej przez Policję.
Użytkownicy tych dróg borykający się z codziennymi problemami z dojazdem do miasta i z powrotem pokładający nadzieję w "skutecznej" Pani wicewójt muszą poczekać na kogoś innego, skutecznego, kto załatwi problem. Do wyborów. zostało raptem 37 dni.

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-10-15, 21:35

Faktycznie p.Schwarz zajmowała się światłami a czy światła powstaną okaże się w przyszłości. Symulacja policji nie przewidywała chyba wariantu akomodynacyjnych świateł. A z pana panie Pawelczuk to oszust pierwszej wody, jeszcze tak niedawno pana koleś niejaki Żurawik pisał z wielką troską o tym jak to pani Schwarz zaniedbuje starania dotyczące powstania świateł( art. sygnalizacja nadchodzi) później jak zobaczył korki po symulacji policji napisał artykuł (sygnalizacja za-szkodzi). Jesteście dobraną ekipą i świetne się uzupełniacie.
Post znajdzie się oczywiście w innym wątku, znany sposób PANA ADMINISTRATORA na usuwanie niewygodnych postów z popularnych tematów.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-10-15, 21:39

mania pisze:Post znajdzie się oczywiście w innym wątku, znany sposób PANA ADMINISTRATORA na usuwanie niewygodnych postów z popularnych tematów.
Maniu wg. Ciebie lepiej aby był 1 temat? Poruszasz różne zagadnienia, nie patrzysz na oznaczenia tematu, rozumiem, że emocje biorą górę.
Ale czasami trzeba ochłonąć.
Nie mam czasu na wydzielanie postów, czasami tak robię (ale b.rzadko). Własnie zrobiłem temat osobny aby było miejsce na narzekanie na admina, widzę, że jest potrzebny. Admin (to prawdziwy łobuz)
Pozdr.

zb.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-10-15, 22:03

Widzę znowu , że jeździcie sobie panowie to po Izabeli Wesołowskiej , to po Małgorzacie Schwartz, a tak na dobrą sprawę nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytanie o konkretne argumenty dot. Pani Anny Rybakiewicz jako najlepszego kandydata na Wójta - co ją wyróżnia, - może dam się przekonać co do niej i zagłosuję na nią. Jednak nie odpowiadacie, czyżby to był problem?
Czy byłam w KPN i za barykadą , myślę ,że w tym czasie to niektórzy z Was mieli mleko pod nosem i tylko z historii znają Gierka i PZPR, Jednak są jeszcze ci, którzy te czasy pamiętają i wiedzą jak wyglądały rządy Partii. Z tą różnicą ,że każdy miał pracę, gdyż był jej obowiązek. A teraz rządzi ponownie PARTIA i to w gorszym wydaniu, ponownie musimy patrzeć jak się wspierają w windowaniu Swoich członków na stołki i PRZEPYCHAJĄ różne sprawy w SEJMIKU czy POWIECIE. Na szczęście wyborcy to nie "Gęsi i swój rozum mają".

Jeżeli się mylę co do Kandydatki Anny Rybakiewicz do fotela Wójta , która dzięki samej sobie wspina się po szczeblach kariery - a nie ZAWDZIĘCZA NICZEGO PARTII i jest w niej tylko przez sentyment oraz dla przyjemności, jest w stanie zrezygnować i wystąpić z jej szeregów.
To jak najbardziej jestem za Nią i oddam swój głos na Panią Annę Rybakiewicz oraz wszyscy moi znajomi i rodzinka ok 180 głosów .
Czekam na konkrety - spróbujcie mnie przekonać - jestem otwarta.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-10-15, 22:19

Zależy mi abym mogła w końcu się wybudować a nie mieć tylko działkę na której zające się pasą przez 10-lat - i tego też oczekuję - zmianę planów zagospodarowania.

ODPOWIEDZ