Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-16, 21:13

Więc owo źródło podaje:
......Pierwsze kroki w polityce stawiałam w szczecińskiej Akcji Wyborczej Solidarność, gdzie pracowałam w biurze poselskim, jednocześnie prowadziłam biuro partii RS AWS, a także szefowałam jej młodzieżowej strukturze w regionie. Po rozpadzie AWS zostałam komentatorem polityki w lokalnej gazecie. Jako dziennikarz, a później redaktor naczelny starałam się dzielić polityków na lepszych i gorszych, mądrzejszych i tych mniej mądrych, niezależne od ich szyldu partyjnego.
W 2007 roku zostałam członkiem Platformy Obywatelskiej i dziś jestem wiceprzewodniczącą jej struktur w powiecie polickim......

Pani Rybakiewicz zapomniała dodać, że była to gazeta lewicowa "Punkt Widzenia" a ci gorsi politycy w jej ówczesnym podziale pewnie po latach stali się jej partyjnymi kolegami.
A i jeszcze jak wyczytałam na jakimś polickim portalu karierę w PO umożliwiła p.Rybakiewicz osobista znajomość chyba jeszcze z czasów studenckich z p.Nitrasem. Niech każdy dopowie sobie resztę w zależności od "punktu widzenia lub siedzenia" jak kto woli.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 21:20

mania-mnie bardziej interesuje co Pani Rybakiewicz zrobi. A jak czerpiesz wiedzę z "jakis portali" to wybacz-nawet nie nadaje się to do komentowania:)))))))
PO za tym wolę kogoś "skądś" niż znikąd, i zawsze lepsza" bujna" przeszłość partyjna niz np. rozrywkowa:))))
A dla ostudzenia emocji przeczytaj sobie polityczną pielgrzymke Pani Jacyny -Witt ze Szczecina czy pana Krzysztofa Zaremby-kandudatów ze Szczecina

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-16, 21:25

Telefon - do p.Ostrowskiej i wszystko jasne, przecież jest pan taki przebojowy a tego pan nie potrafi tylko ciągle w kółko to samo.
Zresztą p.Komisarczyk pisał na forum, że bardzo ceni p.Ostrowską więc chyba to wiarygodne źródło.
A i może parę słów na temat dokonań pana protektorki cóż takiego jako radna powiatowa wybrana przez mieszkańców tej gminy zrobiła dla NAS!
A może jeszcze trochę o historii PO w naszej gminie, od kiedy istniejecie, cóż dla NAS zrobiliście? Bo gdyby nie banery, za które ja również płacę wielu ludzi w ogóle o waszym istnieniu by się nie dowiedziało.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 21:30

Mania-dyć PO nie rządziło. Rządzili nami wspaniali radni i Wójt!!!!! Tyle pieniędzy zostało pozyskanych, takie inwestycje!! A ty chcesz żeby w tak prężną działałność jeszcze wtryniało sie PO??? Tobyś dopiero krzyczała,ze się wtryniają i podpisują nie pod swoimi sukcesami.Po co pomoc radnej powiatowej (j ak radni gminni mieli problem to wiedzą gdzie powiat i mogli zwrócić sie o pomoc, ale przecież byli tacy skuteczni. Mówili tak dużo.)
Ty lepiej pokaz gdzie te miliony poszły, bo coś nie widzę.A z dokonań PO bedziesz odpytywać za 4 lata,jak wyborcy pozwolą. teraz się rozlicza ustępująca władze.

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-16, 21:43

Bardzo fajna taktyka, do tej pory się nie ujawnialiście, a teraz chcecie być traktowani jako zbawcy, ale samo logo to za mało, przynajmniej dla mnie.
Nie mogę traktować szczególnie p.Rybakiewicz od zera bo to ona chce być moim wójtem.
A p.Pawelczyka przepraszam nie doczytałam ostatniego zdania, więc moje wezwanie do dzwonienia było nietaktowne. Rozumiem, że informacja ukaże się jutro.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-16, 21:48

No właśnie gdzie te miliony.. i dlaczego na sesji znęcano się nad pracownikiem urzędu odpowiedzialnym za ich pisanie, że nie ma, że nieudolnie, skoro to pani Schwarz osobiście..?
Czym jeszcze nasz ex vice wójt się wykazała? Co do rocznej podyplomówki z prawa administracyjnego i samorządowego- raczej to się może przydać do nauczania dzieci WOSu, niż do twierdzenia, że ma się "gruntowne przygotowanie do pełnienia funkcji Wójta". W rok, nikt nie jest w stanie nauczyć się więcej niż ogólniki o systemie prawa administracyjnego i samorządowego z całym szacunkiem dla pani ex vice- Schwarz.
Co do PO i osób kandydujących- nic do nich nie mam, bo ich nie znam.. więc żeby im oddać władzę nad naszą gminą, czyli nad sobą to przesada.
Pani Wesołowska- jak wyżej. Poza tym również żadnych konkretów- jestem fajna, wszyscy mnie znacie. I może jeszcze zagłosować?

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 21:56

maniu, nie za bardzo cię rozumiem. Z jednej strony mówisz,ze wszytko było cacy a najbardziej Pani Schwarz bo zdobyła dużo piniędzy. Potem mówisz,ze jednak było źłe i potrzeba była pomoc z zewnątzr-PO na przykład.A potem mówisz,ze PO wychodzi na zbawcę.Na zbawcę po czym skoro było świetnie?
Ty mi powiedz co Pani Schwarz zrobiła, oprócz dobrego wrażenia na zdjęciu. Bo to ona chce byc moim wójtem. A była już wice i strasznie długo myśłała nad tym,ze jednak nie jest skuteczna. Myśłała aż do samego zwolnienia. Nie mogła działać ale była prężna i zdobyła 20 milionów(na ulotce jest 17861722) . To dziiałała na tyle na ile pozwalał jej wójt czy na tyle na ile potrafiła? Jak na tyle co pozwalał wójt to czemu się to godziła?A jak na tyle co potrafi to.....do fachowca od pozyskiwania funduszu strasznie jej daleko.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 21:59

Gosiu- a kogo znasz i polecasz?

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-16, 22:09

Pan Jabłoński ma fachowców, na spotkaniu twierdził, że weźmie się firmę z zewnątrz, oni za tys zł miesięcznie plus procent od pozyskanych funduszy pozyskają nam co chcemy. A że to firma zewnętrzna, to nie będzie rozbudowywał administracji... Ja myślę że już nawet tę firmę ma..
Co tam przetargi i zamówienia publiczne..
Mrs Poirot pisze:Gosiu- a kogo znasz i polecasz?
A Ty?

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 22:22

Gosiu.......czy twjoa wypowiedź, nie daj boze, jest serio?????
Co do mnie, to moim kandydatem jest Pani Rybakiewicz

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-11-16, 22:36

Ona zna się na pozyskiwaniu funduszy - pisze projekty - czy kandyduje na wójta - bo nie rozumiem o czym piszecie . O pozyskiwaniu funduszy przez firmę z zewnątrz czy o tym ,że pani Rybakiewicz potrafi pisać projekty.
Pogubiłam się trochę :))

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 22:42

od pisania projektów to jest Pani Scwharz. Pan Jabłoński do tego chce wynając firmę. Kandydatem Gosiz jest...a moim Pani Rybakiewicz. A mania mówi,ze jest dobrze ale źle. Oraz ,ze Pani Scwraz jest wysoce skuteczna ale potrzebowała pomocy np. Pani Rybakiewicz. Tak mniej więcej

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-16, 22:50

Ktokolwiek by nie został a chciał być wójtem wszystkich mieszkańców , będzie mu baardzo ciężko temu podołać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek Pietraszun
Posty: 32
Rejestracja: 2006-10-28, 20:33
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Marek Pietraszun » 2010-11-17, 00:09

Mrs Poirot pisze:Marku chyba najlepiej szukac u źródła
http://rybakiewicz.pl/prywatnie
Z całym szacunkiem, ale obserwując aktualną kampanię i nie tylko, czasami informacje pochodzące od źródła wydają się być wątpliwe.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-17, 00:15

Mrs Poirot pisze:Gosiu.......czy twjoa wypowiedź, nie daj boze, jest serio?????
A na taką wygląda..? Taka mała próbka jak się robi wyborcom wodę z mózgu.. Dla mnie ten pan to taka trochę egzotyka. Po za tym zabiera biednym i daje komu popadnie.
Mam swoją kandydatkę - osobę stonowaną, skromną, rzeczową i pracowitą. Bez ogona kolesi, lub partyjnych zależności, nie splamioną vice wójtowaniem...
Co do ex wice i jej gruntownego wykształcenia, miałam przyjemność słyszeć rozmowę tej super przygotowanej pani, podczas apelu mieszkańców w sprawie projektu planu zagosp. przestrzennego, z panią ze Smolęcina. Pani twierdziła, że niesłusznie na jej terenie narysowano drogę, której nie ma- pani jeszcze wtedy nieex wice wójt powiedziała-"jak się to pani nie podoba, to jest jeszcze ustawa o wywłaszczeniu." Nie ma takiej ustawy, to raz, a dwa to można spróbować teren np. kupić.. Do pozbawienia własności cel musi być ważny,publiczny, i nie może być przeprowadzony w inny sposób(łącznie).Sprawy wywłaszczenia zaś regulują zupełnie inne ustawy. Znalazłoby się więcej innych kwiatków, ale późna noc..

ODPOWIEDZ