Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 22:03

Tedi pisze:bo żadna ze stron nie ma szans na samodzielne rządy

I tego się trzymajmy.

Dla wyborcy najkorzystniej jest, gdy radni wnikliwie zapoznają się z treścią uchwał zanim je podejmą, oraz przedyskutują wątpliwe kwestie- i dlatego dobrze jest jak nie ma zupełnej większości.

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-11-23, 22:20

No cóż, w tym temacie pozostaje nam się "pięknie różnić". Będę się trzymał swojego zdania :->

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-23, 22:34

Czegoś nie rozumiem, Jeszcze niedawno słyszałam,zę w samorządach nie powinno byc polityki. Wszyscy jak jeden mąż tłukli w PO,że partia i polityka. i OK. I Po przerżnęło bo polityka. Tylko czemu teraz sa wyciągane argumenty rodem z polityki właśnie np. wójt powinien miec większość w radzie , hę????? Ponoc radni mają sie kierowac tylko dobrem mieszkańców i nie sa przez nikogo sterowani. Więc skąd te obawy o jakieś i czyjeś większości. Wybraliśmy mądrych, doświadczonych radnych z dorobkiem naukowym bądź zawodowym =dla dobra mieszkańców .
Tak , przemawia przez ze mnie ironia, i jestem zwolenikiem PO- z tymi bliżej nieokreśłonymi celami które miało realizowac. Tylko skąd teraz pytania i lęki o więszkośc w radzie. To czyje cele mają realizować radni jak nie mieszkańców ku swojej i ich chwale?
Panie kandydatki skąd te spory-przecież obie tez niepartyjne, będa działąc tylko dla dobra mieszkańców .A tu sie nagle okazuje ,ze jednak nie.I czyjes interesiki stoją za każdą z Pań, ale swojskie bo niepartyjne Ot taka ciekawostka.
Dla mnie wybór z musu ale dośc prosty, a proste rozwiązania sa najlepsze. pani Małgorzata miała juz szanse rzadzić Pani Kośmider jeszcze nie. Stawiam na Panią Kośmider. Obie są dla mnie kontynuatorkami polityki Wójta-jedna bo brała w w tym udział, druga bo ją Wójt promuje. Daję szansę tej, która własną pracą i wykształceniem przeszła szczeble kariery urzędniczej i samorządowej. Co z tym zrobi-ocenię za 4 lata.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 22:39

Jak demokracja to demokracja ;-)

Ja zaś nie zmienię zdania, że dobrze gdy ktoś władzy patrzy na ręce, a najczęściej jest to obóz przeciwstawny temu który aktualnie jest u steru i ma dostęp do podobnych(bo przecież nie wszystkich) informacji.

Ponieważ żedna z kandydatek nie cieszy się takim zaufaniem naszej społeczności(liczba głosów poparcia), by wszelkiej kontroli zaniechać. Obie są wyedukowane przez byłego wójta- a co się działa za jego "pontyfikatu" drobną próbkę zawiera wątek "B..l w urzędzie gminy"

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 22:46

Mrs Poirot pisze:Tylko skąd teraz pytania i lęki o więszkośc w radzie
To nie pytania i lęki, tylko mania podała jako argument przemawiający za p. S, że ma większość w radzie. Więc tak sobie tu rozmawiamy że 6 to nie połowa z 15 i żeby nie sugerować wyborców że wszystko przesądzone. Padły właśnie kalumnie że będą blokować kontrkandydatkę jeżeli wygra.. Oceniamy szansę obydwu na konstruktywne -jak to określił tedi - zarządzanie gminą.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-23, 22:53

Jak o mawiiają demokracja to najgorszy system ale nikt nie wymyślił nic lepszego.
Mnie tylko nieco śmieszy kampania przeciwko partiom politycznym, w sytaucji kiedy stosuje sie zabiegi niczym nie różniące się od partyjnych i politycznych rozgrywek. Tylko szyld inny. I tylko tyle, taka mała....dychotomia samorządowa czyli interes prywatny lepszy od partyjnego:))))))
Jak Rada bedzie konmtrolowac Wójta. Zobaczymy. Zależy i od większości ale i od wiedzy radnych-trzeba wiedziec o co sie pytać czego szukać i jak rozumieć. Zresztą dyskusja jest o kandydatkach na Wójta nie o Radzie. Ja już dokonałam wyboru-pod przymusem ale dokonałam. Nie jest po mojej myśłi i niezapowiada zmian w Gminie na które liczyłam ale.....daję szanse taką sama jaką dawałam Pani Schwarz.

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-11-23, 22:54

No właśnie. Sytuacja będzie albo taka:
wójt - p. Schwarz + 6 radnych (bez większości w radzie)

albo taka:

wójt - p. Kośmider + 2 radnych (bez większości w radzie).

Kogo z rady pozyska dla swoich inicjatyw pani Schwarz? Kogo pozyska dla swoich inicjatyw p. Kośmider?

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 23:07

Mrs Poirot pisze:Mnie tylko nieco śmieszy kampania przeciwko partiom politycznym, w sytaucji kiedy stosuje sie zabiegi niczym nie różniące się od partyjnych i politycznych rozgrywek. Tylko szyld inny. I tylko tyle, taka mała....dychotomia samorządowa czyli interes prywatny lepszy od partyjnego:)))))
Interes lokalny, niekoniecznie prywatny. Społeczności lokalnej - interes lokalny, gminy- mającej bezpośredni wpływ na życie mieszkańców, poprzez tworzenie prawa lokalnego i zarządzanie majątkiem gminy - czyli naszym wspólnym (coś jednak zostało) jest najważniejszy.
I teraz musimy wybrać osobę która zrobi to lepiej. Albo mniej szkód narobi.





(P. Ania przegrała nie tylko dlatego że "przypadkiem" jest w PO.)

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-24, 11:17

W swoim pierwszym posciena tym forum napisałem, że wybór wójta sposród tych kandydatów jest wyborem mniejszego zła.
andrzej1963

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-24, 11:58

Mrs Poirot pisze:Czegoś nie rozumiem, Jeszcze niedawno słyszałam,zę w samorządach nie powinno byc polityki. Wszyscy jak jeden mąż tłukli w PO,że partia i polityka. i OK. I Po przerżnęło bo polityka.
Proszę wybaczyć smiałe twierdzenie......to nie PO spowodowało przegraną, to, podobnie jak u pań którym przyjdzie się zmierzyć w drugiej turze igmorowanie społecznosci gminy, mówiąc brzydko, olewanie go. Czytałem "programy" wyborcze, i, prosz wybaczyć, jeżeli tych kilka zdań zapisanych na stronach internetowych można nazwać programem........ .Srednio inteligentny człowiek jest w stanie taki program napisac w ciągu 15 minut., własnie tyle czasu zajęło mi napisanie na próbę podobnego programu.
Dla mnie program, to rozpoznanie potrzeb i problemów, swego rodzaju diagnoza i wskazanie sposobów rozwiązania tych problemów. Wszystkie trzy panie to podobno doswiadczeni samorządowcy, pełniący dotychczas odpowiedzialne funkcje. Przypomnę.....zebrały sie panie v-ce starosta, dyrektor referatu i v-ce wójt. Zabrakło wiedzy? A może panie doszły do wniosku, że mają do czynienia z niewyedukowanymi wiesniakami, ktorzy nie mając własnego zdania przyklasną wszystkiemu co owe panie w swojej samorządowej mądrosci przeleją na cierpliwy papier. Pani Annie zyczę więcej pokory społecznej i dużo, dużo pracy, jesli zechce ponownie wziąc udział w wyborach.
Wybór pozostałych dwu pań traktuję jako wynik czysto matematyczny. Nadal chcę wierzyć w inteligencje społecznosci gminnej, zagrały osobiste sympatie i antypatie oraz przedwyborcze obietnice rozdawane hojna ręką na spotkaniach przedwyborczych.
Jestem przeciwnikiem budowania w radach frakcji, klubów czy grup poparcia.Politykę zostawmy politykom, jako społeczeństwo tak z równą łatwościa krytykujemy politykanctwo w warszawce i równie chętnie sprowadzamy je na szczebel gmin, miast i powiatów.
Tedi pisze:No cóż, w tym temacie pozostaje nam się "pięknie różnić
To powinno byc mottem działania radnych, spierać się, ale tylko po to, żeby wypracowac najlepsza koncepcję, najlepszą dla gminy, a nie dla nich samych albo ich popleczników, dysydentów.
Gosiaz pisze:Dla wyborcy najkorzystniej jest, gdy radni wnikliwie zapoznają się z treścią uchwał zanim je podejmą, oraz przedyskutują wątpliwe kwestie- i dlatego dobrze jest jak nie ma zupełnej większości.
Oby chociaż znali ustawę według której przyszło im działać.
W róznych wątkach przewijaja się pytania o dokonania tej, czy innej kandydatki, pytania o to, kogo wybierac.Myslę, że nikt nie udzieli odpowiedzi na te pytania.Odpowiedz jest niemożliwa chcoiazby dlatego, że obie panie przeswiadczone o swojej mądrosci, doswiadczeniu, tudzież atrakcyjnosci fizycznej/jestem facetem i na to tez zwracam uwagę/postanowiły, że nie będą przekonywać wyborców do swojej koncepcji........o ile takowa jest. Nam, wyborcom pozostają więc sympatie, antypatie i czysta arytmetyka.
P.s. wystawiam na sprzedaz mój pomysł /w 3/4 mój/ przywrócenia do gminy zapomnianych miejscowosci pt. Pargowo, Kamieniec, Moczyły, Siadło, Kurów oraz odwrócenia rozwoju gminy w strone naturalnych walorów jakimi są Odra i miedzyodrze. Sprzedam niedrogo.....dorzucę w gratisie swój głos.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-24, 14:58

andrzej1963 pisze:.s. wystawiam na sprzedaz mój pomysł /w 3/4 mój/ przywrócenia do gminy zapomnianych miejscowosci pt. Pargowo, Kamieniec, Moczyły, Siadło, Kurów oraz odwrócenia rozwoju gminy w strone naturalnych walorów jakimi są Odra i miedzyodrze. Sprzedam niedrogo.....dorzucę w gratisie swój głos
:) mam nadzieję że bez względu na rozstrzygnięcie końcowe, ten pomysł nie zostanie zarzucony.
Rozpropagowałam pański pomysł wsród znajomych i idea zatacza szersze kręgi..
Myślę również że pomysł ten zyska jakieś poparcie w Radzie- ponieważ weszły do niej główne pomysłodawczynie- p. Krzywicka - jako radna z Kurowa i Siadeł i p. Jeziorek jako radna Moczył Kamieńca i Pargowa, myślę również że radne z jej KWW będą za.. Mam również nadzieję że radne przecławskie uznają ten pomysł za znakomity. Bo taki moim zdaniem jest.

Może kandydatki się wypowiedzą: w zamian za pański głos :) bardzo moim zdaniem cenny.

Powyższe pańskie stwierdzenia o podejściu kandydtek do społeczeństwa- popieram.

raj358
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-24, 14:07
Lokalizacja: eu

Post autor: raj358 » 2010-11-24, 15:59

Witam!
Wchodze tu pewnie poraz pierwszy i ostatni,bo takich złośliwości nigdzie nie czytałem.
Chodzi mi o Panią Gosiaz poczytałem troszke i z Pani wpisów wywnioskowałem ,ze optuje Pani za wrażliwościa Pani Doroty,że patrzy na człowieka,że społecznik,że uczyła się ,ze dzieci a tu kwiatek szydzi Pani z nowej radnej pisząc ,ze ją zna osobiście.Powiem tak szczerze wątpie,aby poznać człowieka trzeba z nim beczke soli zjeść a nie patrzeć przez papierki.Podejrzewam że na 100% nie zamieniłaby się Pani z tą wyszydzoną nawet na jeden dzień.To ,ze wychowuje 4 dzieciaków i ciężko chorego syna to powód żeby nazywać ją tak jak Pani,i podejrzewam ,ze gdyby miała siedzieć na tym forum to wolałaby popracować w swoim stowarzyszeniu czy wie Pani jakim skoro tak ją zna ,watpie.Że walczy o siebie i swoich sąsiadów,że miała tyle odwagi by podnieść głowe i powiedzieć starej Radzie że to miedzy innymi ich wina ,ze panowie profesorowie ZUT{którzy to pękają ze śmiechu z wykształcenia Pani Szwarz}sprzedali ich jak worek z kartoflami,to powiem szczerze nie dziwie się ,ze Pani Dorota przegrała skoro otacza się takimi dwólicowymi ludzmi. Tu mały cytacić z Pani wpisów,, Osobowość również- otwartość i brak sztucznego zadęcia są w moim przypadku zaletą. Brak hurra optymizmu, a pełna powaga i świadomość ...,, kim jest Gosiaz czy to może autopromocja D.K. :?:
Przywitałem się a teraz moge się z ulga pożegnać i na zawsze wylogować.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-24, 16:49

Nie szydzę i może nie beczkę soli, ale małe co nieco i owszem. Nie ma co robić tarczy z chorego dziecka - bardzo współczuję i nikomu nie życzę..
Głośne lamenty po fakcie sprzedania pałacyku nagle robią z kogoś osobę mądrą i reprezentatywną dla miszkańców zarówno tego okręgu i całej gminy? A komu płacili czynsz i jako kto przez tyle lat? A gdzie była pani pomocna i wrażliwa wice wójt?! Gry Akademia Rolnicza proponowała gminie przejęcie pałacyku, to co zrobili!? Powiedzieli że go ne chcą..., nawet nie zapytali mieszkańców. Ja myślę że na taką liczbę lokali nazbierali by tę kwotę- za którą można kupić w Szczecinie kawalerkę a nie pałacyk z parkiem. Zawiązali by wspólnotę, wyremontowali i nie byłoby problemów. Dziwię się że ludzie wiążą się i popierają ludzi którzy ich krzywdzą. Ale p. Schwarz wychodzi na dobroczyńcę- wyremontują budynki po byłej jednostce w Kołbaskowie- kto dopuścił by taki majątek tak podupadł. Tam można było zrobić przedszkole np, lub mieszkania socjalne od razu po puszczeniu go przez wojsko. To tyle.

A kto to jest raj 358- autopromocja p. Gąsowskiej??

Pozdrawiam i zapraszam do dalszych przemyśleń.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-24, 17:18

Dla niewtajemniczonych - gdyby mieszkańcy pałacyku mieli umowę najmu, lub dzierżawy, a nie płacili czynsz bezumownie do AR, dysponowaliby prawem pierwokupu - na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Więc należało się zainteresować wcześniej na jakiej postawie prawnej odprowadzają swoje opłaty. AR zachowała się i tak dość elegancko proponując gminie przejęcie obiektu, gdy ta się nie zgodziła wystawiła go na sprzedaż.
Gmina - gdyby obiekt przejęła- mogła z lokatorami spisać umowy, a następnie sprzedać im pałacyk w drodze bezprzetargowej w ramach pierwokupu- szanując to iż są wieloletnimi mieszkańcami. I nie byłoby płaczu, lamentu i przymusowej przeprowadzki, a także kosztów remontu byłej jednostki w Kołbaskowie.
Których nie było by również gdyby.. patrz wyżej, lecz jedynie przystosowania do nowego typu użyteczności.

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-24, 18:44

Temat ten miał czemuś służyć, ludzie mogli się wypowiedzieć za swoimi kandydatami, jednak dominacja Gosiaz zmusza mnie również do opuszczenia forum. Czuję się czytając tą panią jakby mnie coraz bardziej wciągało jakieś śmierdzące bagno. Nie odpowiem już na żaden post bez względu na to co tutaj będzie wypisywane.

ODPOWIEDZ