Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-12-01, 16:57

Jeszcze jedno o dyktanofach też nie zapomnieli wszystko był nagrywane a tylko sie sprzeciw to dostaniesz po łapkach. Ci co na nich głosowali maja za swoje za 4 lata gmina bedzie pod kreską budżtową. Z długów nie wyjdziemy za ich rządów. CI co tak wybrali gratuluję.
gwiazdeczka

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-12-01, 17:20

a ja myslę ,ze bedzie duuuuuużo lepiej :)

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 17:26

Jak będzie to się dopiero okaże. Ja nie wróżę tej radzie długiej współpracy. Sojusz zawarty na chybcika, zakulisowo między stronami wzajemnie sie nie tolerującymi, z liderakami mającymi (zbyt) duże ambicje osobiste, nie wróży stabilnego układu. Obawiam się,ze przyniesie więcej zawirowań i szkód niż korzyści.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-12-01, 18:10

wolę te dyskusje i zawirowania niż to co było w tej Gminie dotychczas,wszak zdrowa dyskusja rozwiązuje niejeden problem :)

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-12-01, 18:15

Pani klabańska pani tez raz popiera pania Rybakiewicz a raz pania Shwarz prosze się zastanowić z kim pani gra. Szkoda że pani nie startowała do Rady gminy wielka szkoda miała by pani swój popisowy numer. Podpisuje sie pod panem shedow szkoda mi że tak sie zawiódł. Dobrze że w porę przejrzał na oczy taraz musi pan dokonac dobrego wyboru a jest taka szansa w II turze. Tez nie trawię rozdawania stołków. A podpisane porozumienie na zarządzie wczoraj uchwała o poparciu i koalicji PO z Pania Rybakiewicz i Pania Schwarz. Pani Klebańska prosze przejrzec na oczy!!!!!!!!!!
gwiazdeczka

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-12-01, 18:19

Mam dobry wzrok i dziekuję za troskę,popierałam obie Panie mimo,ze głosować mogłam tylko na jedną,miały podobne programy i podoba mi się ich styl pracy i działania.I mam nadzieję,że przy pomocy nas wszystkich uda się osiągnąć w tej Gminie wiecej dobrych inwestycji i inicjatyw niż w poprzednich latach :)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-12-01, 18:25

gwiazdeczka pisze:Szkoda,że pani nie startowała do Rady gminy wielka szkoda miała by pani swój popisowy numer.
Popisowe numery zostawiam dla innych-nie potrzebuję zasiadać w Radzie Gminy,żeby realizować i kontynuować dotychczasowe działania-Rada w tym składzie w jakim jest dziś na pewno nie bedzie przeciw działaniom wolontariuszy czy stowarzyszeń jak to miało miejsce w poprzednich kadencjach,a mnie takie wsparcie i zielone światło wystarczy:)

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 18:54

Gwiazdeczko- co prawda jestem kobieta, ale poczucie rozczarowania to samo. Bywa. Tak to jest jak sie osobiste ambicje przedkłada nad pewne wartości. Wartości o których sie opowiadało wyborcom.Takie postępowanie nie leży w mojej naturze. Dlatego nie oddałam głosu na Panią Schwarz. Dlatego teraz tym bardziej na nia nie zagłosuję. mam dobra pamięć i będe dobrze pamiętać wydarzenia tej kampanii. I wyciagac wnioski. Za 4 lata.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-01, 18:58

In shadow pisze:wiazdeczko- co prawda jestem kobieta, ale poczucie rozczarowania to samo. Bywa. Tak to jest jak sie osobiste ambicje przedkłada nad pewne wartości. Wartości o których sie opowiadało wyborcom.Takie postępowanie nie leży w mojej naturze. Dlatego nie oddałam głosu na Panią Schwarz. Dlatego teraz tym bardziej na nia nie zagłosuję. mam dobra pamięć i będe dobrze pamiętać wydarzenia tej kampanii. I wyciagac wnioski. Za 4 lata.
Co masz na myśli?

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 19:03

gwiazdeczka pisze:Podpisuje sie pod panem shedow szkoda mi że tak sie zawiódł. Dobrze że w porę przejrzał na oczy taraz musi pan dokonac dobrego wyboru a jest taka szansa w II turze. Tez nie trawię rozdawania stołków. A podpisane porozumienie na zarządzie wczoraj uchwała o poparciu i koalicji PO z Pania Rybakiewicz i Pania Schwarz. Pani Klebańska prosze przejrzec na oczy!!!!!!!!!!

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-12-01, 20:32

Oby pani malgosia Klebańska się nie przeliczyła. Pani S.M. jest dobra gdy potrzebuje gloso i poparcia wyborców potem i tak zrobi tak jak uważą nie liczy się z nikim bo osiagnie cel. Obym sie mylił. :lol:
gwiazdeczka

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-12-01, 20:56

Jak czytam na tym forum, porozumienie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo i Platformy Obywatelskiej stało się faktem na dzisiejszej sesji rady gminy. Cóż, wydaje się, że jest to dowód na skuteczność działania Pani Schwarz, bo jak rozumiem, Pani Wesołowskiej-Kośmider zbudowanie większości w radzie się nie udało. Według mnie byłoby lepiej dla gminy, gdyby wójtem została w tej sytuacji Pani Schwarz. W niedzielę się o tym przekonamy.

Poczytałem dzisiaj jeszcze raz główne założenia programów obu pań. W większości punktów obie kandydatki się zgadzają, z tym, że Pani Schwarz wymienia dwie ważne sprawy, o których Pani Kośmider nie wspomina - tereny pod inwestycje oraz pozyskiwanie środków unijnych. Dla mnie są one kluczowe - bo żeby wydawać na inwestycje, trzeba mieć co wydawać.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-01, 21:38

gwiazdeczka pisze:Jeszcze jedno o dyktanofach też nie zapomnieli wszystko był nagrywane a tylko sie sprzeciw to dostaniesz po łapkach.
Bo tak było do tej pory?

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 21:39

Dodaj Tedi że w trakcie skutecznej kampanii Pani Schwarz wielokrotnie powtarzała,że do partii nie należy bo każda partia w samorządzie realizuje wyłącznie swoje cele. Drogi tedi-Pani Shwarz samodzielnie nie zbudowałaby większości w Radzie. Więc z ta skutecznościa to różnie bywa. Wolałą tą większość zbudować z determonowaną na sukces przegraną Panią Rybakiewicz. To,ze obie to zrobiły wbrew głoszonym przez siebie opiniom o sobie nawzajem oczywiście pominiesz z tytułu wrodzonej dyskrecji. Zerknij na wydania Pulsu Przecławia-ostatni wywiad z Longinem Komołwoskim z wyraxną sugestia co do niejasnej pzreszłości pani Rybkiewicz, spytaj sie pana Smolicza na portalu którego zamieszczono wywiad z Panem Bednarkiem, w którym tłumaczy jak bardzo partia jest be,I teraz ci sami ludzie są razem w jednym Klubie. Dla dobra Gminy oczywiście. Nie kupuje tego. Nie kupuje tego jako wyborca PO-który nagle stał się zwolennikiem Pani Shwarz.

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-12-01, 21:55

Pisałem już w jednym z pierwszych swoich postów, że najlepsza byłaby opcja, gdyby jedno ugrupowanie otrzymywało władzę na kadencję - i mogło być z niej rozliczone. Ale wyborcy zdecydowali inaczej i to powoduje, że trzeba się dogadywać. Tyle w tym temacie. Wszystkim wyborcom wiadomo z doświadczenia, że w kampanii konkuruje się ze sobą podnosząc różne argumenty przeciw drugiej stronie, ale potem przychodzi do rządzenia i najczęściej trzeba się dogadywać, współpracować. Ci, którzy się nie potrafią dogadywać, nie mają czego szukać w polityce, nieważne, czy na szczeblu gminnym czy parlamentarnym.

In Shadow - ta koalicja w radzie to nie koniec świata. Żaden polityk, czy działacz samorządowy nie zrealizuje wszystkich Twoich oczekiwań, które mamy wobec niego w momencie głosowania. Jeśli ktoś tego sie spodziewa - niech sam kandyduje i wtedy wymaga tego od siebie.

ODPOWIEDZ