Do Pani Rybakiewicz i jej POpleczników

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2010-12-01, 22:17

gwiazdeczka pisze:Do ogórka: porozumienie zostało wczoraj podpisane i została podjęta uchwała na zarządzie powiatowym PO w Policach Prosze sprawdzic byc może jest na stronie internetowej PO oddział powiatowy. Wiem z dobrze poinformowanych źródeł jestem z PO. Poz tym nie jestem kobietą!!!!!!!!!!!!. Do ogórka: człowieku otwórz oczy! Co na to wyborcy pani Schwarz????????? :oops:
Nie ma żadnej informacji na stronach powiatowej PO, także podziel się gwiazdeczko skąd takie informacje?
Ale zakładając poparcie PO to wg. mnie byłaby to dobra informacja, podejrzewam, że p.Wesołowska marzy o przejęciu ponad 600 głosów wyborców, których należy szanować, wszak są mieszkańcami tej Gminy i mają prawa wyborcze.
Dzisiejsza sesja pokazała, że Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo potrafi stworzyć grupę ludzi, którzy chcą ze sobą współpracować i jest szansa na skuteczną i efektywną pracę. I przy układzie 10 osób nie ma mowy o wpływach partyjnych gdyż panowie z PO nie decydują o większości.

Liczą się dla mnie głosy rożne, szczególnie osób, które można zidentyfikować, więc głos p.Klebańskiej szczególnie cenię. Pani Klebańska miała prawo głosować na p.Rybakiewicz ale p.Anny w drugiej turze nie ma, więc wybrała p.Schwarz - nie rozumiem oburzenia.
Straszysz nas Armagedonem w przypadku wygranej p.Schwarz ja myślę, że w przypadku wygranej p.Małgosi nastąpią w końcu oczekiwane pozytywne zmiany. A co do innych osób, które darzę szczególnym szacunkiem odsyłam do wywiadu z panią Derą.
http://przeclaw24.pl/index.php/tu-miesz ... dobra.html

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 22:31

Tak ogórku, niby wszytsko prawda, tylko ciekawe czemu obie Panie wyraźnie dawały w czasie kampanii sygnały,ze współraca między nimi jest niemożłiwa. Dalej, skoro zawarły takie porozumienie to czemu nie ogłoszą tego oficjalnie. Dalej ,czy pzreszkadzałoby ci takie oficjalne porozumienia-bo strasznie negujesz jego istnienie-z jakiej przyczyny jest takie złe skoro jest takie dobre?
Bez radnych PO nie byłoby większości, więc są ważni, szalenie ważni dla zachowania więklszości dla Pani Schwarz

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 22:33

no i piszesz,ze nie ma mowy o wpływach partyjnych? Czyli Panowie Zubel i Pasterski to typowi funkcyjni-sztuka jest sztuka. Czyli instrumentalne traktowanie Rady, Cóz, pozwole to sobie zachowac bez komentarza.

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2010-12-01, 22:49

In shadow pisze: Bez radnych PO nie byłoby większości, więc są ważni, szalenie ważni dla zachowania więklszości dla Pani Schwarz
Rada liczy 15 osób, obecnie do klubu przystąpiło 10 ranych, nawet -2 jest większość.
A co do mojej negacji porozumienia, to jednak chciłbym zobaczyć taki dokument a nie pogłski o jego istnieniu. Dziwię się gwiazdeczce, że nie chce ujawnić źródła swojej wiedzy.
Porozumienie pisemne miałoby jakieś warunki i chciałbym wiedzieć jakie?

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-01, 23:11

10????? Ooooo to wiesz wiecej, podziel sie takimi wiadomościami. Radni KPGK-to 6 osób + 2 sztuki z PO=8, a pozostała dwójka to kto?

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2010-12-01, 23:21

Nie wiem dokładnie kto. wiem natomiast, że głosowanie na Przewodniczącego Rady wyglądało następująco 10 za p.Wierzbickim. Jutro pewnie wszystko będzie wiadome.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-12-02, 15:41

No i wiadomo
Z dniem 1.12.2010 rozpoczął pracę klub radnych pod nazwą Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.
Członkowie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo:
1. Gąsowska Żaneta
2. Pasterski Mirosław
3. Roszak Apolonia
4. Smolicz Grzegorz
5. Szczuplak Zbigniew
6. Sypniewska Anna
7. Trzebińska Dorota
8. Wierzbicka Iwona
9. Wierzbicki Ryszard
10. Zubel Artur
Przewodniczącą Klubu został radna Dorota Trzebińska

W szczególności Panom Pasterskiemu i Zubelowi-członkom PO gratuluję zachowania tożsamości politycznej.i wypełnienia woli swoich wyborców I chyba pierwszy przypadek w RP gdzie lokalny Klub w całości wchłonął Partię Polityczną . Serdecznie gratuluję również Pani Apolinii Roszak i Panu Szczuplakowi- wierności głoszonym poglądom.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-02, 16:18

Apolonia Roszak

Okręg Wyborczy nr 4,
miejscowości: Bobolin, Małe Stobno, Stobno.
Mieszkanka Stobna, ma 61 lat, wiceprzewodnicząca Rady Gminy kadencji 2006-2010, Przewodnicząca Komisji Planistycznej, przedsiębiorca. Energiczna i zdecydowana, od lat zaangażowana w działalność społeczną. Jej celem jest zrównoważony rozwój miejscowości, zmiana dotychczasowej polityki przestrzennej i dbałość o rozwój infrastruktury i komunikacji. Chce doprowadzić do budowy świetlicy wiejskiej i boiska sportowego w Stobnie oraz do wykonania oświetlenia drogi do przystanku w Stobnie, po konsultacjach z mieszkańcami Bobolina także do budowy boiska sportowego oraz poprawy bezpieczeństwa na placu zabaw w tej miejscowości. Dąży do uruchomienia w urzędzie gminy aplikacji e-urząd, lub podobnej, umożliwiającej zalatwianie spraw przez Internet.

Co masz na myśli pisząc o wierności poglądom tej pani?

Ania_Rybakiewicz
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-27, 19:25
Lokalizacja: warzymice

Post autor: Ania_Rybakiewicz » 2010-12-02, 22:00

Witam wszystkich forumowiczów. Dziękuję tym, którzy mnie wspierali i przede wszystkim poszli na wybory.
Rada Gminy jest emanacją społeczności Kołbaskowa. Nie można się obrażać na wybory ludzi, a wyniki należy przyjąć z pokorą. Jutro wieczorem skończy się kampania, gwar ucichnie. Zanim podejmą Państwo ostateczną decyzję - kilka uwag do insynuacji, plotek i niedomówień.

Po pierwsze: nie ma żadnego porozumienia. Partia nie może podjąć uchwały o porozumieniu, bo aby jakiekolwiek porozumienie mogło być zawarte muszą być przynajmniej dwie strony porozumienia i na pewno nie może być ono sankcjonowane uchwałą partii, która wiążą tylko jej członków.

Jako, że Kołbaskowo jest jedyną gminą na terenie powiatu polickiego, w której odbędzie się II tura wyborów, a PO miała swojego kandydata na wójta Zarząd PO Powiatu Polickiego odniósł się do tego faktu i w uchwale udzielił poparcia pani Małgorzacie Schwarz. Do tego niczyja zgoda ani żadne porozumienie nie jest potrzebne, bowiem jak już wcześniej pisałam uchwały wiążą albo instruują tylko członków partii i ewentualnie jej sympatyków.
Moja kampania wyborcza nie była prowadzona przeciw jakiemukolwiek kontrkandydatowi lecz miała przekonać mieszkańców do poparcia dla wprowadzania zmian w Kołbaskowie. Mieszkańcy nie wyrazili na to zgody. Ich prawo i ja to szanuję. W związku z powyższym Platforma Obywatelska w Kołbaskowie poprze w II turze panią Małgorzatę Schwarz. I nie ma tu żadnego znaczenia kto kogo lubi lub kto kogo nie lubi. Personalne animozje są zupełnie nieistotne. Tym między innymi różni się partia od innych formacji, że nie ma w niej miejsca na emocje. Zresztą ja z żadną z kontrkandydatek nie mam żadnych prywatnych sporów. Jak już wcześniej zauważono programy wszystkich były zbliżone. Oczywiście, żadna z Pań nie gwarantuje realizacji ani swojego programu, ani tym bardziej elementów programu PO, ale mając na uwadze genezę powstania obu komitetów wyborczych, ich protektorów i zaplecze w postaci kandydatów na swoich listach wyborczych większą szansę realizacji naszego programu daje pani Małgorzata Schwarz.

Jeśli w przyszłości zostanie podpisane jakieś porozumienie, to będzie ono dotyczyło wyłącznie współpracy programowej. Kto śledził moją kampanię musiał usłyszeć jak zapewniałam, że jeśli nie będą wójtem to również nie przyjmę stanowiska wicewójta. To jest nadal aktualne i uprzedzając - nikt z PO nie będzie wicewójtem. O ile się nie mylę to Pani Schwarz również zapewniała, że nie przewiduje stanowiska wicewójta.

I jeszcze krótko – radni PO są wolnymi ludźmi i wbrew temu, co głoszono przed wyborami nie dostają żadnych instrukcji z kim mają współpracować, a z kim nie – mają po prostu dołożyć wszelkich starań, by realizować program PO. Jest ich za mało, by założyć własny klub, więc zdecydowali się działać tam, gdzie mają szanse realizacji swoich obietnic.
I ostatnia kwestia – teoria jakobym walczyła z panią Izabelą Wesołowską – Kośmider za to, że została wicestarostą, a nie ja jest absolutnie nietrafiony. Pani Iza została wicestarostą dlatego, że między innymi ja na Nią zagłosowałam. Wybory były tajne i jeśli zagłosowałabym inaczej, to wicestarostą by nie została, a poza tym jak już wcześniej ktoś napisał, gdyby zależało mi na stanowisku w starostwie to właśnie Ją powinnam poprzeć.
Pozdrawiam i do usłyszenia po wyborach.

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-12-03, 08:07

Jednak jest poparcie Po dla Pani Schwarz, może nietrafnie przeze mnie nazwane. Natomisat co do funkcji vice wójta pani schwarz, która jeszcze nie będąc wójtem (jej obecnośc na sesji) kieruje pracami Rady Gminy a nie jest od tego. Należy wpółpracować a nie kierować pracami Rady. Stanowisko vice wójta będzie a otrzyma je Pani D. Tzrebińska.
gwiazdeczka

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-03, 11:05

Pani Anno.Ciesze się,że uznała Pani internautów za partnerów
godnych dyskusji.Pani Anno-proszę nie mówić o współpracy i braku
porozumienia. Współpraca nie polega na przystąpieniu wszystkich-czyli
dwóch radnych PO do Klubu Przyjaciół Kołbaskowa.Radny Gminny bez względu
na przynależność klubową czy partyjną przede wszystkim ma działać dla
dobra Gminy.Wyborca dokonując wyboru przy urnie kieruje się programem,
sympatiami , dokonaniami. Proszę się nie łudzić, ze wybór radnych z PO
był podyktowany ich dokonaniami w Gminie. Nie mógł być, bo ich nie było.
Natomiast Pani oraz Pani kandydaci zapewniali o zmianach.
Niejednokrotnie na tym forum oraz na spotkaniach, Pani oraz Pani
kandydaci byli łaskawi krytykować dokonania Pani Schwarz zwłaszcza w
sferze pozyskiwania funduszy unijnych, z osławionym skateparkiem na czele. Pani
osobiście również raczyła skrytykować pomysł świateł w Rajkowie
prezentując własny. Czy według Pani krytyka i działania wpisuje się w
jedynie w kampanię i do niczego zobowiązuje zostawiając otwarte drzwi do
późniejszego sygnowania krytykowanych działan Pani Schwarz? Otóż Pani
Anno zobowiązuje, jest znakiem dla wyborcy,ze działania Pani i Pani
radnych będą polegały na innym niż Pani Schwarz działaniu. W dużej
mierze głosowanie na Panią i Pani radnych było głosowaniem przeciwko
Pani Schwarz a nie za Panią. I proszę to zrozumieć. Tak naprawdę ani
Pani kandydaci ani Pani Radni nie są znani w Gminie i zostali wybrani
tylko dzięki temu,że byli opcją przeciwko Pani Schwarz.Szansa na zmiany.
Pani Anno to czy wstąpienie radnych PO do Klubu KPGK nazwie Pani
Porozumienim(a formalnie było, bo chcą tego obie strony i KPGM i P0) czy
poparciem to dla szarego wyborcy jest to doprawdy obojętne.Dla wyborcy
liczy się to co sie stało, a wstąpienie radnych PO do KPGM osobiście
uważam za sprzeniewierzenie idei prezentowanych wyborcom PO. Współpraca
i poparcie mogły polegać na utworzeniu klubu PO w Radzie i współpracy
radnych PO, takiej współpracy, która zapewni dobre rozwiązania dla
Gminy. Całej.I wtedy uznałabym,że PO dba o dobro Gminy nie tracąc
zaufania swoich wyborców. Współpracy z każdym klubem i radnymi, którzy
takie rozwiązania zapewnia. Sekowanie radnych spoza KPGM w trakcie
wyboru kandydatów na członków Komisji jest wyraźnym znakiem,ze takiej
współpracy nie będzie. Składy, które zapewne zostały ustalone
wcześniej-w drodze udzielonego poparacia. Nie bedzie się liczyło dobro
Gminy, predyspozycje, propozycje radnych spoza KPGK. Bedzie się liczył
interes niekoniecznie gminny.Prosze wybaczyć, ale polityka "po trupach
do celu" nie leży w mojej naturze.
O pani konflikcie z Panią Wesołowską nie będę się rozpisywać. Jest
powszechnie znany, każdemu kto miał przyjemność mieć cokolwiek wspólnego
z Powiatem.
Ja jako sympatyzująca z PO wstydzę się tego co się stało.Uważam że
zawiedliście swoich wyborców. jako symaptyk PO nie czuję się związana
Pani instrukcjami. Nie wiem czy nawet jeszcze będę z PO sympatyzować. Na
pewno nie z lokalnym. Moi znajomi są oburzeni. Moi przyjaciele ze
Szczecina śmieją się z tego,ze Radni PO są w Klubie Wiejskim. Traktują
to jako anegdotę. Proszę sobie popatrzeć jak zachowała sie Rada MIasta
Szczecin. Żenujący spektakl jaki se odbył w środę zawdzięczam równiez
Pani i pani radnym. Bo wątpię,że radni PO sami z własnej woli i
przekonani porozumieli sie z radnymi z KPGK. Wstyd.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-03, 11:37

Podpisuję sie pod tym, co napisała Pani powyżej.Chociaz w toku dyskusji na forum nie przytoczyłem zbyt wielu argumentów za swoją kandydatką/nie wymienie z nazwiska, żeby nie rozgrzewac na nowo niezdrowej dyskusji/, to zdecydowanie wystepowałem przeciwko tremu, czego świadkami własnie jestesmy, rodzielania stanowisk przed ostatecznym roztrzygnięciem i instrumentalnego traktowania wyborców, jako maszynek do postawienia krzyżyka. Zdobywanie władzy po trupach, jak to trafnie Pani ujęła,oraz wydarzenia ostatnich dni dobitnie swiadcza o klasie tej pani.
P.s. w dalszym ciagu nie wierzę w bezinteresownośc pani Rybakiewicz
andrzej1963

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-12-03, 12:53

Podpisując się pod tym , co moi przedmówcy napisali, dodam , że być może stajemy się świadkami narodzin jeszcze czarniejszej historii naszej gminy niż za jeszcze obecnego wójta. W nowym układzie nadużycia będą zapewne trudniejsze do zauważenia przez przeciętnego mieszkańca gminy. Będą bardziej zawoalowane.
Obym był złym prorokiem.
Doceniam jednak to, że p. Anna zechciała osobiście spróbować wyjaśnić wątpliwości , które nagromadziły się w ostatnim czasie.
Pozdrawiam

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-03, 16:41

In shadow pisze: głosowanie na Panią i Pani radnych było głosowaniem przeciwko
Pani Schwarz a nie za Panią. I proszę to zrozumieć. Tak naprawdę ani
Pani kandydaci ani Pani Radni nie są znani w Gminie i zostali wybrani
tylko dzięki temu,że byli opcją przeciwko Pani Schwarz.Szansa na zmiany.
Czytam jedną panią i drugą a ta druga jakby nie czytała tej pierwszej.
P. Rybakiewicz napisała wyraźnie że p. Schwarz daje większe szanse realizacji programu wyborczego PO niż p. Kośmider.
Oraz że radni z PO przyłączyli się do klubu, dlatego że tam widzą większe szanse na realizację tegoż programu- poparcie jest sygnałem dla tych wyborców p. Anny, którzy liczą się z jej zdaniem i jej ufają.
Obie panie chciały w gminie zmian i inwestycji - z różnymi wizjami ich wprowadzenia i różnym stopniu przygotowanymi.
Nikt normalny nie głosuje przeciwko komuś- bo takiego głosowani nie ma - tylko za kimś- kogo program uznaje za lepszy - jedni dla siebie, inni dla gminy, jeszcze inni bo wolą blondynki. Jeżeli masz konkretne argumenty przeciwko p. Schwarz, a za p. Kośmider, to je napisz..
.
andrzej1963 pisze:to zdecydowanie wystepowałem przeciwko tremu, czego świadkami własnie jestesmy, rodzielania stanowisk przed ostatecznym roztrzygnięciem i instrumentalnego traktowania wyborców, jako maszynek do postawienia krzyżyka
Nie rozumiem o jakich stanowiskach pan mówi, mogę prosić o szczegóły?
Rada musiała się zebrać teraz, bo tak wynika z ustawy- i zawsze na I sesji wybierają spośród siebie przewodniczącego i przewodniczących komisji.
W rewelacje gwiazdeczki nie ma co wierzyć, bo p. Trzebińska musiałaby zrezygnować z mandatu- czym osłabiłaby swój Klub. Zaś p. Rybakiewicz rzeczywiście mówiła o tym głośno już podczas kampanii.
re123 pisze:że być może stajemy się świadkami narodzin jeszcze czarniejszej historii naszej gminy niż za jeszcze obecnego wójta.
A ja myślę że gorzej być nie może. Że gmina osiągnęła już taki etap, że może już być tylko lepiej. Mam nadzieję że nie będzie układu i w końcu będziemy równo traktowani.
Oczywiście jeżeli wygra p. Schwarz- jeżeli ta druga- to będzie jak za poprzedniego wójta.
Pozdrawiam.

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-12-03, 20:25

W momencie kiedy pani Trzebińska opuszcza klub przyjaciół GK i zajmuje stanowisko v-ce wójta wówczas na jej miejsce wskakuje ktoś z tego ugrupowania więc nie osłabia ale umacnia klub o tym pani powinna wiedzić jako człowiek tam mądrze wypowiadajacy sie na temat dziłań pani Schwarz i jej popleczników. :lol:
gwiazdeczka

ODPOWIEDZ