Z cyklu: kto za to zapłaci...

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Z cyklu: kto za to zapłaci...

Post autor: Junak44 » 2006-10-18, 23:08

Obrazek


"Rzeczpospolita": Każdy bezrobotny ma otrzymywać bezterminowo zasiłek w wysokości 800 zł, rolnikom zaś będzie przysługiwać większy niż dziś (38,7 zł na ha) zwrot akcyzy na paliwo rolnicze.


To ustępstwa, na jakie musieli pójść PiS i premier Jarosław Kaczyćski, by Samoobrona wróciła do koalicji. Andrzej Lepper zrezygnował za to z zagwarantowania w budżecie 500 mln zł na rolnicze ubezpieczenia i z minimum socjalnego na poziomie 10 tysięcy rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

"Samoobrona już od przyszłego roku chce wprowadzić zasiłek na poziomie 800 zł dla wszystkich bezrobotnych w całym okresie, w którym będą pozostawali bez pracy" - czytamy w "Rzeczpospolitej". "Ustaliliśmy, że wszystkie zgłaszane przez Samoobronę ustawy będą wniesione pod obrady Sejmu w przyszłym roku. Chodzi np. o projekty dotyczące podatku obrotowego czy sklepów wielkopowierzchniowych. Dziś mamy czas jedynie na drobne zmiany w budżecie" - powiedział "Rz" wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk.

W ramach negocjacji koalicyjnych PiS, Samoobrona i LPR podpisali nową deklarację programową "Solidarne paćstwo".

Najważniejsza zmiana w stosunku do wersji z kwietnia to rezygnacja z tworzenia taniego paćstwa. W poprzedniej deklaracji było sformułowanie o wprowadzaniu w życie programu "Bezpieczne, sprawiedliwe, tanie paćstwo". Teraz jest mowa tylko o "bezpiecznym i sprawiedliwym paćstwie" - wskazuje "Rzeczpospolita".


Mój komentarz:

Takim oto sposobem PiS realizuje swój program pod tytułem "tanie paćstwo".
Teraz to bezrobotni na pewno nie będą szukać pracy, bo po co? Skoro paćstwo daje za darmo 800 zł, to tylko głupi by nie skorzystał. Najwyraźniej jestem głupi, bo jako patriota, takiej darowizny na pewno bym nie przyjął.
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-23, 08:02

Moim zdaniem, temat zasiłków ma tylko odciągnąć uwagę od targów koalicyjnych a i tak nic z tego nie będzie.

Z kim się założyć?

Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Post autor: Junak44 » 2006-10-23, 21:10

Fakt, może to być swego rodzaju zasłona dymna, ale jeśli na serio zacznie to obowiązywać od stycznia 2007, to masa pieniędzy pójdzie w błoto.

Stanisław Michalkiewicz napisał:

Kod: Zaznacz cały

Pierwsze sygnały hojności Samoobrony już zaczynają dochodzić na zewnątrz. Bezterminowy, 800-złotowy miesięczny zasiłek dla 2 mln bezrobotnych i inne, podobne wynalazki z cała pewnością przysporzą Samoobronie głosów ludzi głupich, którzy myślą, że bogactwo kraju rodzi się w piwnicach Narodowego Banku Polskiego i tylko zły Balcerowicz nie chce się nim z prostymi ludźmi podzielić. Głupich - bo nie są w stanie dostrzec związku przyczynowego między dobrodziejstwami, którymi zostaną obdzieleni, a lawinowo rosnącymi kosztami obsługi długu publicznego, które spadają na barki ich rodzin, czyniąc je niewolnikami lichwiarskiej międzynarodówki.

Głupich - bo niczego nie nauczyli się z lekcji zafundowanej Polsce w latach 70-tych przez Edwarda Gierka w postaci nadmuchiwanej zagranicznymi pożyczkami namiastki dobrobytu. Ale na głosach wyborczych nie jest napisane, czy pochodzą od głupców, czy nie, a ponieważ w każdym społeczećstwie głupich jest więcej niż mądrych, to logika demokracji prędzej czy później zmusi przywódców wszystkich partii do zabiegania o ten elektorat poprzez mnożenie ustawodawstwa przypominającego lex frumentaria dla zdemoralizowanego rzymskiego plebsu.

Tylko patrzeć, jak rozwinie się współzawodnictwo w hojności, a jestem pewien, że wicepremier Lepper nie pozwoli nikomu się w tym wyścigu wyprzedzić. Ale też trzeba sobie uświadomić, że zarówno on sam, jak i Samoobrona są rezultatem, prostą konsekwencją bananowego, socjalistycznego kapitalizmu, stworzonego przez razwiedkę i jej satelitów gwoli własnych korzyści i uprzywilejowanej pozycji społecznej. I pomyśleć, że nie ma innego sposobu zniszczenia układu, który ten system zrodził, jak tylko z udziałem Andrzeja Leppera. Co za ironia, co za małpia złośliwość losu!

Ale cóż począć; przecież po to Pan Bóg stworzył związek przyczynowy, żebyśmy mogli uczyć się na błędach. Jeśli szybko tego nie zrozumiemy, to być może dostaniemy lekcję, o której w swoim "Dzienniczku" wspomina św. Siostra Faustyna. Pewnego razu Pan Jezus mówił jej, jak postępuje z zatwardziałymi grzesznikami. - Upominam ich - mówił - głosem sumienia, głosem Kościoła, zsyłam na nich przygody, które mogą przywieść ich do opamiętania, a jeśli nic nie pomaga - spełniam wszystkie ich pragnienia. Czyżbyśmy już wchodzili w ten etap?
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-26, 06:56

wiesz jak tak czytam prase i obserwuję to co się dzieje w tej chwili w świecie polityki to przypomina to bardziej jakieś olbrzymie widowisko na pokaz,a własciciwe kilka przedstawieć na raz i ważne,kto przyciagnie więcej widzów. Moim zdaniem to typowa "pokazówka przedwyborcza",ale temat ciekawy bardzo :-)

Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Post autor: Junak44 » 2006-10-29, 18:43

Pokazówka pokazówką, ale czemu kosztem moich nerwów?
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

ODPOWIEDZ