Droga polna do KFC

Daję minus za:
Matka Polka
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-15, 20:16
Lokalizacja: Kołbaskowo

Droga polna do KFC

Post autor: Matka Polka » 2015-08-15, 20:35

Dzisiaj pierwszy raz od około 5 lat przeszłam z moimi córkami i innymi mamami
do KFC Kołbaskowo, które niestety jest atrakcją naszej miejscowości.
Dzieciom chciałyśmy zrobić spacer połączony z lunchem i tak się stało.
Przeszłyśmy przez niestrzeżony przejazd kolejowy w kierunku Smolęcina i
skręciłyśmy na drogę tzw. dojazdową do pól piaskowo-żwirową. Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu musiałyśmy uciekać na pola bo po tej drodze co 3 minuty jechały
wywrotki ze żwirem, które pędziły około 50-60 km/h. Jechały na polną
granicę Państwa i niektóre wracały całe załadowane. Czy teraz tak wygląda "tranzyt"? Urząd Gminy nadzoruje tą drogę?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-08-19, 06:55

Myślę, że warto zapytać Urząd Gminy. Przygotuję zapytanie.
Czy masz jakieś zdjęcia? Film?
Kiedyś już był problem z tą "drogą", dodatkowo nielegalnie zorganizowali sobie przejazd przez tory.
To były czasy budowy autostrady.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-09-15, 20:14

Otrzymałem następującą odpowiedź od Urzędu Gminy:

Witam.

W odpowiedzi na zapytanie dotyczące drogi polnej równoległej do autostrady informujemy, że teren jest dzierżawiony przez prywatnego przedsiębiorcę. Do dnia 2 czerwca 2016 r. została podpisana umowa dzierżawy na cele transportu kruszyw i materiałów budowlanych, zgodnie z uchwałą nr XXXVIII/469/2014 Rady Gminy Kołbaskowo z dnia 26 maja 2014 r. w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę części działek o nr ew. 227/4 i 227/5 obręb Barnisław, na okres 2 lat w trybie bezprzetargowym.



Zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych:

Art. 1. Drogą publiczną jest droga zaliczona na podstawie niniejszej ustawy do jednej z kategorii dróg, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych.

Art. 2. 1. Drogi publiczne ze względu na funkcje w sieci drogowej dzielą się na następujące

kategorie:

1) drogi krajowe;

2) drogi wojewódzkie;

3) drogi powiatowe;

4) drogi gminne.

Art. 8. 1. Drogi, drogi rowerowe, parkingi oraz place przeznaczone do ruchu pojazdów, niezaliczone do żadnej z kategorii dróg publicznych i niezlokalizowane w pasie drogowym tych dróg są drogami wewnętrznymi.



W myśl przytoczonej wyżej ustawy znajdująca się na wskazanym terenie droga, nie jest drogą publiczną.

Według Art. 8. 2. ustawy budowa, przebudowa, remont, utrzymanie, ochrona i oznakowanie dróg wewnętrznych oraz zarządzanie nimi należy do zarządcy terenu, na którym jest zlokalizowana droga, a w przypadku jego braku – do właściciela tego terenu.



Zgodnie z wyżej przytoczonym art. oraz ze względów bezpieczeństwa wyjazd na drogę powiatową jest zabezpieczony w lustra zgodnie z projektem organizacji ruchu zatwierdzonym przez uprawnione organy oraz opinią Policji.



Pozdrawiam

Sekretarz Gminy Kołbaskowo

Janusz Kwidziński

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-09-15, 20:15

myślę, że warto zapytać Radnych dlaczego podjęli taką uchwałę:
Załączniki
uchwalaRG.jpg

Matka Polka
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-15, 20:16
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Matka Polka » 2015-09-17, 20:27

Dziękuje za odpowiedź na zamieszczony przez mnie temat.
W sumie to jestem w szoku... dlaczego gmina dzierżawiąca ten teren nie zadbała o bezpieczeństwo na tej drodze, albo poprostu postawiła zakaz ruchu pieszych na tym odcinku? tam naprawdę jest niebezpiecznie a na dodatek ta "droga" jest żwirowa, więc spod kół tych mknących wywrotek lecą z dużą siłą kamienie, które mogą spacerowicza doprowadzić do trwałego inwalidztwa. Zapraszam władze gminy do przespacerowania się po tej drodze w tygodniu kiedy ruch tam jest chyba większy niż na sąsiedniej autostradzie.

ODPOWIEDZ