poprawki w portalu

Miejsce dla osób działających na rzecz forum i portalu kolbaskowo24.pl
Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-31, 09:12

mnie się podoba to z informacjami, tlko w "Gmina" mało jest. Może tam dodać pocztę (np. zeby sie otwierało jak wazne telefony - adres, godziny urzędowania), policję, straż poż, straż graniczną.

A do tego LUDZIE - to bym dodała link "pisz dla nas" - coś takiego, co by kierowało do tego formularza (dostałeś maila? wczoraj wysłałam)

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-31, 09:14

Co do tych niebieskich _ zastanawiam sie po prostu czy nie lepiej będą wyglądały te linki na str. głównej bez pogrubienia - ale jak wam sie podoba to ok.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-31, 10:13

W infoboxie dorzuciłem do gminy PUP oraz biblioteke , można coś jeszcze tam zmieścic ewentualnie, dodałem dział sport puki co są 2 linki ale myśle ,że spokojnie coś tam jeszcze upchniemy.
Brakuje mi pomysłu na Kulturę.
Co do takich informacji typu, godziny otwarcia poczty, lekarzy to bym wrzucił to wszystko do http://www.kolbaskowo24.pl/0,0,32,0,0,0,content.html , tylko na samej górze zrobię jeszcze takie menu jka w przypadku np. http://www.kolbaskowo24.pl/0,0,30,0,0,g ... skowo.html co o tym myslicie ? i przesyłajcie informacje jakie tam można wrzucić (adresy etc)

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-31, 14:08

Michał Bachanowicz pisze:W infoboxie dorzuciłem do gminy PUP oraz biblioteke , można coś jeszcze tam zmieścic ewentualnie, dodałem dział sport puki co są 2 linki ale myśle ,że spokojnie coś tam jeszcze upchniemy.
Brakuje mi pomysłu na Kulturę.
Co do takich informacji typu, godziny otwarcia poczty, lekarzy to bym wrzucił to wszystko do http://www.kolbaskowo24.pl/0,0,32,0,0,0,content.html ,
dobry pomysł
Michał Bachanowicz pisze: tylko na samej górze zrobię jeszcze takie menu jka w przypadku np. http://www.kolbaskowo24.pl/0,0,30,0,0,g ... skowo.html co o tym myslicie ? i przesyłajcie informacje jakie tam można wrzucić (adresy etc)
chodzi ci o osobną zakładkę w menu?

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-31, 16:14

chodzi ci o osobną zakładkę w menu?
hej, chodziło mi o te menu które jest pod banerem 750x100 poniżej textu gmina kołbaskowo ( i tam masz textowe menu :Ogólnie , Historia gminy Kołbaskowo , Budownictwo , Transport , Gospodarka wodna)

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-01, 11:48

Dziś przekierowałem stary adres razemdlagminy.pl na kolbaskowo24.pl - teoretycznie google i inne wyszukiwarki powinny w przeciągu paru dni pieknie zindeksować stronę (dodatkowo oczywiście wrzuciłem stronę do googla i dodałem obszerny sitemap) - zresztą widać tego efekty bo dziś na forum wskoczyły 52 roboty wyszukujące naraz .
Przekierowanie z forum.razemdlagminy.pl zrobiłem w ten sposób ,ze np. z adresu http://forum.razemdlagminy.pl/profile.p ... ditprofile wrzuci nas na http://forum.kolbaskowo24.pl/profile.ph ... ditprofile

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2007-09-02, 09:32

Prośba o poprawienie autora...literówka jest w moim nazwisku


Zbyszek Komsarczyk

winno być

Zbigniew Komisarczyk

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-02, 09:36

ok , poprawiłem

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-02, 19:25

Mamy jakieś pozytywne informacje na temat chętnych na reklamy ? przydało by się zrobić jakiś mini konkurs z nagrodami np w postaci koszulek - ale na to przydała by się jakaś kasa.

ps. co myślicie nt puszczenia maili do użytkowników forum z informacją o nowym portalu i forum ?

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-09-04, 17:20

puśćmy jestem za -może pomoże.

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-09-11, 15:13

Ok, mój pomysł na aktywizację szkół i uczniów.

Większość szkół w naszej Gminie nie ma swojej strony internet. a to nawet dobrze. Nie znaczy to jednak, że w tych szkołach nic się nie dzieje - chodzi mi tutaj o jakieś akcje, olimpiady, (no za moich czasów byly jakies kola naukowe, sprzątanie świata, itd, co jest teraz nie wiem - nie mam wtyki w szkole :) ).
Myslę, że we współpracy z nauczycielami (np. zeby to ogłosił wychowawca klasy, albo polonista) rozpocząć akcję "Młody Redaktor" jak to sprytnie nazwał Zbyszek. Może być Szkolny Redaktor, moze byc jakaś inna nazwa. Na razie chodziłoby o zachęcenie dzieciaków do bycia aktywnym - czyli obserwowania tego co się dzieje w szkole (kiedyś się prowadziło tzw. kroniki szkolne - robią to jeszcze?) takie krótkie notki co i jak ciekawego się działo/będzie działo, mogą wysyłać nawet do mnie - będę redagować teksty i zamieszczać je na stronie (trzeba by jakiś dział typu: co słychać w szkole, albo Szkolne Aktualnosci). To powinny być krótkie informacje, zeby nie przestraszyc dzieciaków, ze to są wypracowania, a takie newsy raczej. Jeżeli jakiś nauczyciel będzie chętny to poprowadzić, to juz w wogole super - możnaby sie spotkać z nim i z dzieciakami, pogadać, nakręcić dzieciaki. Jeżeli w szkołach są kółka polonistyczne - tym bardziej mozna to tam wkręcić. Albo własnie powiedzieć o tym ludziom którzy zajmują sie taką kroniką szkolną.
Jeżeli pomysł by wypalił, można potem zrobić jakieś warsztaty, dać im większą działkę na portalu. Ale trzeba wyczuć czy się temat przyjmie, bo prawdę mówiąc - nie wiem jak bardzo aktywne są dzieci w takim wieku, wiem ze z młodzieżą i studentami to tragicznie :(

no nie wiem, taki mam pomysł. Jak mówię, jestem chętna, zeby te rewelacje szkolne szły na mój mail, a ja to będę redagować i zamieszczać.


Acha, można w tpo wkręcić dyrekcję i nauczycieli - w sensie jak będą mieli jakieś ogłoszenia ciekawe dla rodziców - mozemy to zamieszczać, a i przy okazji postarać się żeby adres www.kolaskowo24.pl był widoczny np. na jakiejś tablicy ogłoszeń (mini plakat? ulotka?)

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-12, 06:40

Jestem za, nie widzę żadnego problemu aby stworzyć nowy dział szkolny (ala newsy), można też rozbudować forum -dodatkowe kategorie dla danych szkół)

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2007-09-17, 21:23

Pozostaje zatem:

- przygotować regulamin akcji (ew. konkursu) w wersji dostępnej na stronie oraz papierowej (dla nauczycieli i dyrekcji)

- przygotować plakat

- przeorganizować minimalnie stronę aby było wiadomo co gdzie i jak.

- zorganizować nagrody,

- zorganizować cykliczne spotkania z profesjonalnym redaktorem, studentem dziennikarstwa, ciekawymi osobami z terenu gminy aby młodzież mogła się "przełamać". Najciekawsze teksty, będą publikowane.


Myślę, że powinniśmy się podzielić obowiązkami.

Ja na ochotnika z gotowymi materiałami, mogę odwiedzić dyrekcję szkół.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-18, 13:13

Zbigniew_Komisarczyk pisze:Pozostaje zatem:

- przygotować plakat

- przeorganizować minimalnie stronę aby było wiadomo co gdzie i jak.
tym moge sie ja zająć

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-09-21, 13:46

ja nie czaję jaki regulamin konkursu i jakie nagrody? dla kogo te nagrody? dla uczniów ze napiszą cos?

jeżeli chodzi o jakiś tekst o tym to ja moge napisać, ale myslalam, ze to po prostu akcja a nie jakis konkurs z nagrodami (kto będzie fundował, kto wybierał, kto oceniał?)

ODPOWIEDZ