Cześć Ich pamięci!

Tragedia w Smoleńsku 10.04.2010
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Cześć Ich pamięci!

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-04-11, 17:12

Smutek i pustka.

Znakomici ludzie, idealiści, zginęli na służbie.

Oni polecieli do Katynia by reprezentować nas - Polaków.

Chcieli aby pamięć o tym strasznym miejscu nie umarła. Wiemy, przecież jak Rosjanie traktowali zbrodnie w Katyniu i okolicach. Do dzisiaj unikają szczerych deklaracji, są półsłowa, gesty, ale cały czas brakuje szczerego pojednania, na które tak czekają Polacy od 70 lat.


Chciałbym wierzyć, że ofiara, którą złożyła wczoraj Delegacja Polska, nie pójdzie na marne. Czy uda się znaleźć wspólny język z Rosją?
Może w końcu otrzymamy utajnione dokumenty z archiwów rosyjskich dot. mordu w Katyniu i nie tylko.

W moim przekonaniu jest na to szansa.

Czy zmieni się jakość życia politycznego? Czy osoby, grupy wpływów, będą miały na celu wyłącznie dobro kraju a nie swoje prywatne interesy?

Najbardziej przytłaczający jest fakt, że to nie zmieni się na pewno...

Gość

Post autor: Gość » 2010-04-12, 09:29

Może z tej wielkiej tragedii i najwyższej ceny zapłaconej przez wszystkich , którzy zginęli w tej katastrofie powstanie coś dobrego.

Na różnych płaszczyznach życia: społecznego w kraju, politycznego, postrzegania nas Polaków przez Rosjan i odwrotnie.

Może staniemy się bardziej odpowiedzialni za kraj, swoją miejscowość. Zobaczymy w: politykach, sąsiadach,klientach w sklepie, kierowcach takich samych ludzi jak my.

Moim zdaniem dzisiejszą miarą patriotyzmu jest choćby głosowanie w wyborach.
Ludzie tracą życie w służbie Polsce jak w tej tragedii Wprawdzie w dzisiejszych czasach nikt od nikogo nie może wymagać takiego poświęcenia ale oddanie głosu w wyborach powinno być okazaniem szacunku Ojczyźnie.

Historia Katynia zarówno dla Europy i świata jak i dla większości Rosjan - od 10 kwietnia 2010 roku przestanie być zapomnianym, jednym z wielu tragicznych ***** II wojny światowej. A jego czczenie i walkę o prawdę uznawanymi za specyficznie polską, antyrosyjską obsesję.

To nie naród rosyjski mordował i wywoził w głąb Rosji setki tysięcy Polaków, bo on sam ginął milionami niewinnych matek, ojców i dzieci. Rosjanie sami muszą oddzielić ze swojej historii to, na czym chcą budować przyszłość od "bohaterskiego etosu Stalina" - ojca i mordercy własnego narodu. Mam nadzieję, że ta straszna tragedia skruszy mur pomiędzy naszymi narodami

Zablokowany