wszystko po znajomości

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Tomekk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-11, 16:58
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Tomekk » 2011-01-27, 09:44

to jeszcze "ścigacza" dopisz do sprawdzenia,bo też ma inne zdanie i uważa,że wyjasnienie całej sprawy jest ok. ,albo "Age"-też sie z tym nie zgadza jak zrozumiałem.

Nie rozumiem dlaczego wyjasnienie sprawy tak drażni-przeciez ma wyjaśnić powstałe niejasności a nie nikogo szkalować czy sklocac wieś-mylisz pojęcia kolego.

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2011-01-27, 19:13

Pan/i andrzej1963 przedstawia się jako mieszkaniec naszej gminy – biznesmen. A może pan/i andrzej1963 to ,,Główny Specjalista w Zespole Ekonomiczno Administracyjnym Szkół ,,czyli ... popierająca starą gwardię ,,namaszczona” przez byłego wójta /i wtedy nie dziwi fakt wiedzy andrzej1963 w tematach gminnych/.
Nie ma w tym nic złego bo każdy /prawie/ ma swój nick ale pani/e andrzej1963 dość tej obłudy, może lepiej sprawdźmy wszystkim nr IP. :lol:
Postraszmy :evil: trochę -będzie strasznie :-x . Już jedna partia podobnie chciała działać i ……
Dyskusja OK -dla tych co chcą -nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Tomek

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2011-01-27, 19:19

A może ja -Tomek to -Tomekk? :lol: i .......
Trzeba to sprawdzić ----------koniecznie!!!
Tomek

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-01-27, 21:57

No i mania demaskatorska poszerza swoje kręgi.. , rozpętał ją tak rzeczowy onegdaj andrzej1963.. , a meritum poszło na bok.

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-01-27, 22:09

Lipka pisze:lampa lampą - bez kabla nie świeciła, trzeba sprawdzić gdzie jest kabel i dokąd prowadzi bo może prąd sobie płynie i płynie i płynie do prywatnej zagrody
Popieram. Jak czytam o spółdzielni "natura" to wcale by mnie takie zakończenie kabla nie zdziwiło.

Tomekk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-11, 16:58
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Tomekk » 2011-01-28, 16:53

patrz zalacznik.Może sa jakies umowy dzerżawy lub uchwaly Rady Gminy na zajecie tego terenu (patrz krzyzyk),ale ja nie znalazłem.Temat otwarty,niestety ja nie mam info ,gdzie była latarnia.
Załączniki
załącznik.JPG

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2011-01-29, 09:35

Nierzadko takie sytuacje wynikają z niewiedzy właścicieli i niekoniecznie muszą być wynikiem celowego działania.
Dużo działek ma nieregularne kształty,przy okazji kiedy są wydzielane nowe działki,powstaje plan czy jakaś budowa i pojawia się geodeta okazuje się często,że granice działek są poprzesuwane,przebiegają inaczej niż dotąd sądzono czy od lat użytkowano,najgorzej jest wtedy kiedy okazuje się np.,że granica działki przebiega na części budynku sąsiada co tez się zdarza.
Stare nieruchomości miały wydzielane granice wiele lat temu,urządzenia były mniej precyzyjne a i często mógł zawinić czynnik ludzki czyli np.geodeta,wtedy dopiero jest problem.
Przy drogach gruntowych gminnych najczęstszą przyczyną konfliktów jest jej szerokość nie długość.
Rolnik od lat uprawiający pole nie rozumie dlaczego ludzie budujący się na działce gdzieś dalej ,dojeżdżając czy mijając się wjeżdżają na "jego teren.
Tymczasem ta droga tak faktycznie przebiega tylko nigdy nie była użytkowana w ten sposób i jej szeroko po prostu zarosła i działka zatraciła granice szerokości.
W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem byłoby chyba odkupienie tego kawałka drogi od Gminy jeśli taka możliwość jest i po problemie.

abcd
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-02, 21:13
Lokalizacja: UE

Post autor: abcd » 2011-01-29, 12:22

Mam prośbę do osób z Barnisławia zabierajacych głos na tym forum. Nie wdawajmy się w jakieś absurdalne dyskusje, a juz na pewno w sprawy, które powinny byc wyjasnione w cztery oczy. Nie wdawajmy się w złe manipulacje kilku osób, dzieki którym wytyka się to co złe u innych ( czy oni naprawdę są takimi chodzącymi ideałami?).
Marzę, abysmy trzymali sie razem, bo za parę lat trudno nam bedzie we własnej miejscowości znależć prawdziwych przyjaciół.
I druga prosba do "krzykaczy-pieniaczy", którzy ciagle musza sie czymś "podpalać". Na poczatek proponuję treningi bokserskie z silnym i szybkim przeciwnikiem lub jak kto woli skoki ze spadochronu nad drutem kolczastym.

patogen
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-02, 22:28
Lokalizacja: Poland

Post autor: patogen » 2011-01-29, 12:40

No i proszę - głosy rozsądku też tu się zdarzają - BRAWO

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-01-29, 17:29

Na pewno miażdżąca większość z nas nie dokonuje bezprawnego zaboru cudzego mienia- zwanego potocznie złodziejstwem!

Inna sprawa, gdy taki zabór następuje z nieświadomości (to co pisała pani Klebańska o niezbyt wyraźnym przebiegu dróg polnych, bądź o braku oznaczeń geodezyjnych), a inna, gdy nastepuje z premedytacją i to w poczuciu bezkarności.
Głos patogena - jest za abcd pochwałą patologii i zamiatania śmieci pod dywan. I może go popierać tylko ktoś, kto również ma coś za uczami.

patogen
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-02, 22:28
Lokalizacja: Poland

Post autor: patogen » 2011-01-29, 19:43

Ścigacz pisze: Inna sprawa, gdy taki zabór następuje z nieświadomości (to co pisała pani Klebańska o niezbyt wyraźnym przebiegu dróg polnych, bądź o braku oznaczeń geodezyjnych), a inna, gdy nastepuje z premedytacją i to w poczuciu bezkarności.
Głos patogena - jest za abcd pochwałą patologii i zamiatania śmieci pod dywan. I może go popierać tylko ktoś, kto również ma coś za uczami.
Po pierwsze - moja pochwała dotyczyła zarówno wypowiedzi abcd jak również p. Klebańskiej
Po drugie - żeby była jasność - forum jest miejscem wyrażania własnych opinii ale również forumowiczów obowiązuje Prawo. Nie ma więc tu miejsca na żadne insynuacje. Dla jasności taki postępek podlega art.24 KPC (Kodeks Postępowania Cywilnego)

abcd
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-02, 21:13
Lokalizacja: UE

Post autor: abcd » 2011-01-29, 21:22

Ścigaczu chyba mnie nie zrozumiałes.
Za to z niezwykłą łatwością tak szybko oskarżasz innych. Nie będę cytować za Tobą co Ty masz za uszami i co w uszach.

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-01-29, 23:28

abcd pisze:Nie będę cytować za Tobą co Ty masz za uszami i co w uszach
Wal śmiało, nie odmawiaj sobie.
Patogenie, wyjaśnienie kwestii co stało się z drogą jest ważne- i słuszny jest głos p. Klebańskiej, która próbuje łagodzić sprawę, że niby radny mógł nie wiedzieć i niechcący postawil płot na mienu gminnym a nie nawoływanie ludzi, żeby się zamknęli, bo jak sobie w oczy spojrzą.

Jedyny, który nie ma wstydu ni godności to radny. Bo nawet jeżeli jest włascicielem terenu, to gdzie i kiedy była uchwała rady na ten temat i przetarg.

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-01-29, 23:30

A do KPC proponuję dorzucić lipkę i poszukujących lampy.

abcd
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-02, 21:13
Lokalizacja: UE

Post autor: abcd » 2011-01-30, 20:21

Ścigacz pisze:
Wal śmiało, nie odmawiaj sobie.
Nie ma problemu, wszystko dla Ciebie :lol: Tylko napisz najlepiej w co, tak aby mieć gwarancję pewności.
A tak w ogóle, to nie interesują mnie cudze słupy, ani latarnie, ani nawet to czy ktos pod nimi stoi, lezy czy oglada ćmy. Za to polecam Tobie Ścigaczu "Wstęp do psychoanalizy" Ericha Fromma, bo tam zapewne wiesz co autor miał na myśli pisząc o słupach i parasolkach...

ODPOWIEDZ