wszystko po znajomości

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-03-07, 21:05

Wyrażam swoje WŁASNE zdanie, a TY czyje? Klubu podupadłych milczków pod wezwaniem byłego W? Z jakiego powodu tak ich bronisz?
Każdy czyta to co chce, więc ** czytaj jak sobie chcesz, ale nie próbuj mi tego wklejać.

Co do twoich podejrzeń o moim rzekomym alkoholizmie- to poczytaj czasem co napisałaś- twoje posty/osty aż roją się od literówek i błędów i nikt nie sugerował że piszesz je będąc trzeźwa inaczej.

Rozumiem również, że takie masz pojęcie o każdym facecie stąd: pijak, prostak w gumofilcach i z widłami w ręku :)
Rzeczywiście Twój pomysł zmiany miejsca pobytu w takim kontekście nie jest zły, po co się tak męczysz.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-03-07, 21:46

Pozowlisz,ze nie podejmę dyskusji. Może piszesz bezbłędnie, ale piszesz o niczym, a o niczym trudno dyskutować . Pyskówki do których prowokujesz są nudne i nic nie wnoszę.
Jak juz coś bedziesz miała mądrego do napisanai to daj znac. Mozesz np, napiac, dlaczego posiedzenia Komisją sa niejawne chciaz prawo zakazuje praktyk będących w sprzeczności z zasadą jawności.Wtedy będzie można podyskutowac , a na razie Dobranoc.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-03-08, 02:01

Chyba mnie z kimś mylisz. Czytaj to co napisałem, swoje pytania kieruj do odpowiednich organów. Masz bliżej.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-03-08, 19:17

To Ścigaczu dłuzej śpij, bo moze z niedomiaru snu masz różne przywidzenia jak np. dotyczące autobusów , których nikt nie widział i nikt o nich nie słyszał. A jak się mylę, to może zamiast bełkotać na niejasne kwestie wypowiesz się na temat który sam poruszyłeś.
Chyba ,ze masz informacje wprost ze źródła, bo owych autobusów nikt nie widział, nigdzie o nich nie pisano, a mówisz jak o pewniku. tak samo jak o urzędnikach latajacyh po polu. Widać dostęp do infarmacji publicznej działa nadzwyczaj sprawnie- takie informacje uzyskałeś w niedziele wieczorem, no no no.Wprost ze źródełka zapewne. Pod wrażeniem jestem:)))))))

Niestety, jedyne organy do których mam blisko, to te w Kościele.Nie sądzę by udzieliły odpowiedzi, ale posłuchać przyjemniej niż tego organu z Gminy
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-03-08, 20:22

Dzięki za troskę.

A co na za mur autobusy nie wjeżdżają.. :(?
Jakiś tam nawet w nocy wyczekuje :)





Z okazji Dnia Kobiet ładniejszej połowie ludzkości wszystkiego najlepszego!
Z okazji Śledzika: w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości nie napiszę :) ale wszyscy i tak wiedzą co rybka lubi

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-03-08, 20:32

Te ścigacz, stan się godnym swojego nicka- i rozwiń temat autobusów, będziesz szybszy od sytemu powiadomień SMS!
Jak już zdobyłes info w niedziele wieczorkiem to co to dla Ciebie. Dawaj. Chyba,ze mówimy o autobusach widmo w ramach atrakcji turystycznych
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

patogen
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-02, 22:28
Lokalizacja: Poland

Post autor: patogen » 2011-03-08, 21:57

Ścigacz pisze: już jeżdżą próbne autobusy,
EEE, toż to bajka.

ZDiTM jest zoobowiązane publikować każdą zmianę przed jej nastąpieniem na poniższej stronie :
http://www.zditm.szczecin.pl. Oprócz tego zawsze jest w takich sytuacjach jakiś odgłos na forum mkm (forum pracowników komunikacji szczecińskiej) - na razie jest cisza.

Sam wyczekuję tych informacji i codzienne sprawdzam. Prawdopodobnie autobusy się niebawem pojawią (te próbne właśnie).

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-03-09, 10:04

Panie Scigaczu.......takie tam sobie dyrdymały.......

Panska wypowiedz z dnia 3 grudnia 2010 godz.22.22 w temacie "Do wyborców pań M.Schartz i I.Kośmider" tuż przed cisza wyborcza:

Twierdzicie tu państwo, że Małgorzata Schwarz miała okazję rządzić i coś zrobić. Twierdzę, że jej nie miała- wójt Żukowski zrobił wszystko by jej to uniemożliwić.
Dlatego Małgorzata Schwarz jest szansą na zmiany lepsze dla większości - stawiajcie na tę kandydatkę.

i teraz.......
Ścigacz pisze:Nie popieram nowej panie wójt
......taka szybka zmiana? A feee.......
I dalej, post cytowany powyżej:

Inne drogi powiatowe- wymagające modernizacji, ponieważ komunikacja miejska odmawia jeżdżenia po nich ze względu na ich opłakany stan i w związku z tym niebezpieczeństwem uszkodzenia taboru, dalej będą niszczały i czekały na zainteresowanie władz.

Ścigacz pisze:- już jeżdżą próbne autobusy,
Jakiś kolejny cud?

Pisze Pan o pani Czubak jako o kobiecie prostej, bez kwalifikacji do pełnienia funkcji na którą została powołana. I nawet jestem w stanie zgodzić się z Panem. Tylko że pani Czubak została powołana na to stanowisko przez poprzednią radę, z której gro ludzi zasiada w dzisiejszej, między innymi panie, które teraz chcą ją odwołac. I nawet jesli stwierdzi Pan, tak jak napisał Pan to w cytowanym poscie, że to sprawka Żukowskiego, to wójt, jaki by nie był, nie ma prawa zrobić niczego, czego nie zatwierdzi rada, a obie panie grzecznie podnosły łapki i zagłosowały za uchwałą. I dalej, zarzuty w stosunku do pani Czubak nie dotyczą działań merytorycznych, z czego należy wnosić, że nawet dzisiaj nie przeszkadzał radzie brak kwalifikacji pani Czubak. Zarzuty dotyczyły dzialań finansowych, przy czym nie stwierdzono malwersacji, a jedynie nieznajomośc zagadnien związanych z księgowoscią. Tylko że pani Czubak, jako kobieta prosta, jak Pan to raczył napisać, nie miała wiedzy na tematy księgowe. Wiedzę taką natomiast miała osoba prowadząca księgowość biblioteki, i to ja powinno się odpytać z tych zagadnien.
Wielu z państwa, w tym między innymi Pan i ja wskazywaliśmy na złe funkcjonowanie Urzędu, wielu z państwa miało nadzieję na reorganizację. Tymczasem Urząd funkcjonuje jak funkcjonował, kierownikami referatów sa te same osoby, pracują w nich te same osoby......i nagle komórka wymagającą pilnej reorganizacji staje się biblioteka gminna.....
Wielu z państwa, w tym i Pan, pisząc swoje posty opieracie się na typowym chciejstwie. A to jacys inwestorzy zrobia najazd na gminę i sypną groszem, a to z Unii pieniądze popłyną szerokim strumieniem.....
Proponowałbym oprzeć się na dokumantach........
Otóż Załącznik nr 3 do uchwały Nr IV/25/11 Rady Gminy Kołbaskowo. z dnia 24.01.2011 r. dokładnie pokazuje przedsięwzięcia gminy na lata 2011-2015.
Na planowanych 48 przedsięwzięc jedynie 7 rozpoczyna się w 2011 roku, reszta to kontynuacja działań gminy z poprzednich lat.
Gdybyśmy zestawili to z obietnicami wyborczymi obecnej Pani Wójt......wypada to niestety bardzo blado. Brakuje Panu wiedzy, czy może wstyd Panu, że dal sie Pan wpuscić w kanał dając wiarę kielbasie wyborczej?
Z analizy cytowanego dokumentu wynika jedynie przejedzenie w ciągu 2 lat 8 milionowej nadwyżki budżetowej pozostawionej przez poprzedniego wójta. Ani słowa nie ma tam na temat zwiększania wplywów do budżetu Gminy poprzez pozyskiwanie inwestorów.
I tak na koniec, Panie Scigaczu, to jak odbierają Pana inni ludzie zależy tylko od Pana, od stylu w jaki prowadzi Pan dyskusję, od siły Pańskich Argumentów.........i od szacunku do adwersarza. Tym bardziej, jesli adwersarzem jest kobieta. Tym razem niestety nie zabłysnął Pan.
andrzej1963

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-03-09, 21:50

No dobra, nie jestem fanatykiem, źle się wyraziłem. Na kiełbasę wyborczą nabrać się nie dałem- obiecywała to przed czym wzbraniała się ta druga i pokazałem że zarzuty były wyssane z palca.

Co do funkcjonowania urzędu masz rację, prawie nic się nie zmieniło- a miało być tak pięknie. Ja rozumiem to odwrotnie wójt robi co mu rada uradzi. Dziwna ta rada, fakt niby te same twarze ale jakby inne. Ja daję im szansę.
Z bibliotekarką- p. Czubak to jedno- a księgowa jeżeli również jej brak kompetencji również out. Proste. Mieliśmy mieć specjalistów. I będę bardzo obserwował kto teraz zajmie się biblioteką i śledził jej organizację. Prosty ze mnie chłop ale chcę żeby inni tak prości być nie musieli i mieli dostęp do kultury przez trochę chociaż większe K
Co do traktowania kobiet to nad sobą się zastanów. Dałeś popis.

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-03-09, 21:54

Mamy 8mln nadwyżki pieniędzy?? A na nic pieniędzy nie było!? To granda! Wszystko zapuszczone, zaniedbane, a tam osiem dużych baniek sobie leżało i się śmiało? Ale nie musimy tego oddawać do budżetu, to nasza kasa?

WujekDobraRada
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-04, 12:21
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: WujekDobraRada » 2011-03-09, 23:40

ja odnosze wrazenie, ze rozpoczal sie etap tzw. przejadania kasy

czy p.wojt jest z PiS czy moze SLD?

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-03-11, 14:52

Otóż Panie Scigaczu /wole jednak tę formę, formę "ty"rezerwuje dla, z całym szacunkiem dla Pana, lepszych znajomych/ gmina nie ma możliwości prowadzenia dzialalnosci gospodarczej, a co za tym idzie nie może pomnażac pieniędzy poprzez np.inwestowanie ich w przedsięwziecia gospodarcze.
Namawiam do ponownego przeczytania mojego poprzedniego postu, tym razem z większym zrozumieniem. Napisałem w nim, opierając sie na cytowanym dokumencie, że na 48 przedsięwzieć planowanych do zrealizowania w latach 2011-2015 jedynie 7 rozpoczyna się w 2011, pozostałe 41 projektów to kontynuacja przedsięwzięc gminy rozpoczętych w poprzednich latach na róznym etapie realizacji.
O efektywnosci wydawania pieniędzy przez nowe władze niech świadczy chociażby fakt, że na skatepark w Przecławiu planuje się wydać w 2011 roku 700 tys., natomiast na gminne centrum kultury po 100 tys w latach 2011-2012. Co można zrobić za 100 tys?
Ano chyba tylko zapobiegać jego bieżącej degradacji. Ile osób mogłoby korzystać z dobrodziejstwa gminnego centrum kultury, a ile osób bedzie korzystało ze skateparku?
I na koniec.......
Ścigacz pisze:bród, bagna, smród i ciemnogród,
Nie wiem w jakim otoczeniu Pan mieszka, w moim otoczeniu jest całkiem znosnie, ale ja sprzątam sobie sam......
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-03-12, 10:27

Nie wiem w jakim otoczeniu Pan mieszka, w moim otoczeniu jest całkiem znosnie, ale ja sprzątam sobie sam......
_________________
A to nie pan pisał o patrzeniu dalej niż czubek własnego nosa?

Społeczeństwo zgłasza problemy- bagna to zapewne problem melioracji w okolicach Będargowa, Stobna i Przylepu.

Kształtowanie lokalnej infrastruktury sprzyjającej rozwojowi nie jest działalnością gospodarczą. Żeby były wpływy do budżetu, najpierw trzeba stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju przedsiębiorczości- a to gmina jak najbardziej może robić inwestując w infrastrukturę - przestrzenno gospodarczą, tzn drogową, tereny przeznaczone pod działalność gospodarczą, oraz odpowiednią infrastrukturę społeczną.

Nie wiem na co wydałabym tych 8mln, ale na pewno na poprawę komunikacji- szeroko rozumianej- co np. już obserwuję patrząc na stronę internetową gminy- pozostawia jeszcze spora do życzenia, ale już jest lepiej niż było.
Również stworzenie możliwości dojazdu do pracy- do Szczecina, a w dalszej perspektywie przystosowanie dróg do potrzeb zwiększanego przez rozwój budownictwa ruchu drogowego, pozyskanie i przygotowanie terenów o czym pisałam wyżej.

Zwiększyć liczbę podatników, osiągających większy dochód i płacących w związku z tym większe podatki.

Tak ja rozumiem gmina bogata swoimi mieszkańcami- w wymiarze czysto finansowym- bo finansach jest dyskusja.

Pozdrawiam

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-03-23, 10:01

tyle watków w jednym ,ze sie pogubic można,a ja chcialbym zapytac jak został zakonczony jeden z nich bo chodza tylko pogłoski.
Interesuje mnie temat drogi gminnej rzekomo zagrodzonej przez radnego z Barnislawia,pogloski niosa,ze na radnego nalozono kare za 3 lata przywlaszczenia tego gminnego gruntu ...a płot grodzący droge stoi jak stał i ma sie dobrze.
Macie jakies informacje na ten temat?
fair

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-03-24, 09:40

i jeszcze mały powrót do tak szeroko poruszanego tematu dot.pani Cz. z biblioteki w Kołbaskowie.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Ta Pani zarabiała podobno ok.4000 PLN mnie oprócz innych okolicznosciowych premii i nagród.
Rozmawiałem z bibliotekarzami w Szczecinie...o takiej pensji mogą pomarzyć i mają kwalifikacje.
Ja jako podatnik uważam ,że przez tyle lat pobieranie takiej kasy z budżetu na taką biblioteczkę to przegięcie i dobrze,że nareszcie tego typu 'wypływy " z budżetu zaczynają być regulowane.
Tak samo chore było wydawanie kasy na portierów na straznicy w Barnisławiu przez 5 lat,na koordynatora sportu,na wiele innych dzialań zawsze po mocno zawyżonych stawkach i wbrew zdrowemu rozsądkowi,ale ku uciesze żyjącej przy byłym wójcie świty.
Starego wójta juz nie ma,ale jego orszak został i nie moze sie odnależć i jeszcze te usychające źródełka-tragedia dla nich,do tej pory tak "łatwy chleb" nagle znika.

Dlaczego taka krytyka nowego wójta,który tak naprawdę dopiero zaczyna - każdy z odrobiną zdrowego rozsądku czeka -bo wie ,że to początek,nie czekają tylko w/w desperaci.

Oczekiwaliśmy zmian-to je zaczynamy mieć i ja jestem zadowolony i nie tylko ja ,bo rozmawiałem z wieloma znajomymi i oczekujemy z niecierpliwościa na jeszcze kilka zdecydowanych ruchów w spr.osób nadal pracujących w UG-którzy z prawdziwą pracą na rzecz tej społeczności niewiele mają wspólnego.
fair

ODPOWIEDZ