wszystko po znajomości

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-06-19, 21:10

Zadawanie pytań wygląda inaczej. I gwarantuję, że nie na Twojej osobie skupiam swoją uwagę;)

Oświeć mnie któż został dyrektorem, bo przecież pękniesz, jak nie napiszesz swojej oceny tego nieszczęśnika.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-06-19, 21:18

jednak mnie z kimś mylisz. Właśnie zadaję pytania na które nijak nie mogę uzyskac odpowiedzi. Nie wiem kto został dyrektorem. Nie ma wyników ogłoszenia. Czy zbrodnią jest pytac o sprawę ważną dla wszystkich mieszkańców?
Gdybyś nie skupiała sie na mojej osobie, byłabyś łaskawa odpisywać na pytania ,a nie bzdurzyła wespól z Faryzeuszem na temat mojej osoby.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-06-20, 12:48

Dyskusja na tym forum zaczyna sięgac dna."Kto nie jest z nami, jest przeciw nam", tak porótce można byloby zdefiniowac wypociny Faryzeusza. "Jest Fajnie", to szczyt intelektualnej wypowiedzi jaka posługujesz sie dla oceny tak powaznej kwestii jak kadencja samorządu gminnego. Nikt nie broni ci chwalić władzy, skoro z panskiego stołu spadło kilka okruchów na twoja wyciągnietą rękę, ale nie kaz na siłe chwalic owej władzy każdemu z osobna i wszystkim pospołu.
Otóz nie jest "fajnie" , bo pobocza i wsie zarosniete trawą po pas, bo brak dzialań zmierzających do poprawy estetyki wsi, bo sprzedano mienie gminy bez wystawienia go do oferty publicznej, bo w niejasny sposób przeprowadzono konkurs na stanowisko dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych, bo nie robi sie nic w kwestii rozbudowy infrastruktury i uwalniania terenów budowlanych, bo nie zasięgnięto opinii prawnej w kwestii rozwiązania umowy z Calbudem, bo tworzenie założen przedsiębiorstwa komunalnego powierza się człowiekowi, który juz niejedno spieprzył, bo sprzataczce bez kwalifikacji pedago powierza sie opieke nad dziecmi, i żadne obelgi pod adresem któregokolwiek z uczestników forum tego nie zmienia.
andrzej1963

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-06-20, 17:35

a przez ostatnie 20 lat taki porządek Wam nie przeszkadzał?
fair

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2011-06-21, 00:06

Oczywiście to forumowicze powinni decydować o doborze kadry w UG!!!
Ludzie przestańcie się kompromitować tekstami w stylu
..pan Guranowski, jako wybitny specjalista od gospodarki komunalnej oraz pani Wójt jako wybitna specjalistka od prawa samorządowego oraz gospodarczego... lub ...Ciekawe komu jeszcze Pani Wójt winna się odwdzięczyć za wygrane wybory? ...
Mamy legalnie wybraną władzę, która ma kompetencję dobierania sobie kadry. Ludzie jeszcze nie zaczęli pracy a już są be. Rozumiem, że wg. waszego mniemania Urząd za czasów Żukowskiego pracował idealnie i żadne zmiany są niepotrzebne, ani kadrowe ani strukturalne.
C. dalej powinien obsługiwać gminne wodociągi, większość przetargów powinna wygrywać firma L.P, a pan urzędnik dalej powinien być panem i władcą za swoim biureczkiem.
Kochani jeżeli tego chcecie to dlaczego nie wybraliście na wójta panią Izę, wówczas wszystko za czym tak bardzo tęsknicie mielibyście nadal. A tak przez wasz głupi wybór obecna pani pani wójt będzie musiała się odwdzięczyć 1494 osobom, a nie daj Boże całej gminie.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-06-21, 07:58

Ogóreczku, i gdzie Ty widzisz te pozytywne zmiany?
Jak zwykle na tym forum, kilka ogólników ma przekonać krytycznie nastawioną częśc społeczenstwa, że kraina mlekiem i miodem płynie, albo płynąc za chwile zacznie, a Żukowski i Wesolowska to synonim wszelakiego zła oraz plag które dotknęły, bądz mogły dotknąc Gminę.
Otóż Ogóreczku, Żukowski i wybory z Wesołowska w tle to już historia, dzisiaj mamy rzeczywistośc, i tylko tę jako uczestnicy zycia społecznego powinniśmy oceniać.......i oceniamy.
zuzanna pisze:Kandydat posiada duże doświadczenie w zakresie zarządzania, które nabył pełniąc m.in. funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim,
Widocznie to doświadczenie bylo zbyt duże, skoro Wydział za jego kadencji stał sie niewydolny organizacyjnie, w związku z czym został odwołany.Podziwiam zreszta pracowitośc pana Adriana, tu Pracownik Urzędu Miasta Szczecina, tutaj Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp.z o.o., tutaj wreszcie dyrektor Przedsiebiorstwa Komunalnego w budowie........fiu fiu.
Nikt nie twierdzi, że urząd był idealny, tylko odpowiedz mi Warzywko drogie, jak to sie dzieję, że opinia społeczna jest w stanie przewidziec wyniki konkursów kadrowych?
I na koniec, straszak Zukowski był konserwatystą na stanowisku wójta, ale czy przypadkiem, z dwojga złego, konserwatyzm nie jest lepszy od niumiejętnych reform?
andrzej1963

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-06-21, 09:51

Drogi Ogórki- w twojej wypowiedzi jest kilka zasadniczych błędów odnośnie władzy samorządowej. napisałeś,ze "legalnie wybrana władzę ma kompetencje do dobierania sobie kadry". Jedno zdanie kilka błędów.Legalnie wybrana władza jest sprawowana w imieniu i dla społeczeństwa, a nie w interesie jednostek.I to samo społeczeństwo może tej władzy nie wybrać a nawet-o zgrozo-odwołać. Wójt nie jest prezesem prywatnej firmy i dobrać według "widzimisię" to sobie może co najwyżej zastępce tudzież doradcę.
Reszta stanowisk jest obsadzana w drodze konkursów, gdzie kryterium nie jest 'dobór" w/g uznania Wójta tylko kwalifikacje przyszłego pracownika. Tak powinno być ale nie jest, vide Pani Wierzbicka czy pan Guranowski właśnie.
Widzisz Ogórku wszyscy chcą zmian , ale zmian na lepsze . Nie ma zmian na lepsze.
Takiego jawnego nepotyzmu, kumoterstwa i zwykłej bezczelności dawno w tej Gminie nie widziano. Owszem może i Zakaład Komunalny jest dobrym pomysłem-ale już widać, że działanie naprędce, bez fachowych analiz, opinii, rozmów czyli rzetelnego, fachowego przygotowania rodzi poważne problemy. To nie jest działanie na rozpoczęcie kadencji-chyba,ze chce się pokazać "teraz ja rzadzę i jestem świetna".
Po za tym, naprawdę wierzysz,że Pan Guranowski występował w roli pełnomocnika tylko społecznie, tak za darmo- w świetle wygranego konkursu mocno w to wątpię. Kumoterstwo? Coś więcej? W to również wpisuje się fotel Wójta sprzedany(?) cichaczem Pani Trzebińskiej.
Wpisują się w to również inne działania nie pozwalające na równy udział wszystkich radnych w Komisjach Rady. Nie dość, że tylko Klubowicze są członkami 2 Komisji, to jeszcze dwie komisje
są obsadzone tylko i wyłącznie przez Klubowiczów z wyłączeniem pozostałych radnych. Teraz Ku...wa My w czystej postaci. W to wpisuje się również tendencyjny Puls Przecławia i Przeclaw24-oczywiście media prywatne, więc maja prawo pisać o czym chcą. Szkoda,że chcą tylko o sobie. Niby nic zdrożnego - ale media w rękach radnych powinny być nieco bardziej obiektywne - ale nie są. W sumie racja, wszak każda pliszka swój ogonek chwali i nie o społeczność radnym chodzi, a o ten ogonek własny właśnie.
W to wpisuje się umowa z Panią Klebańską -ciekawe czy jeszcze aktualna, bo ponoć jakoś już nie...ciekawe czemu. Tego się dowiemy na forum -zostaniemy odesłani do Gminy- bo przecież cichosza. W bezczelność wpisuje się atak na Panią Czubak-pierwsze działania Pani Wójt. W głupotę-wyłączenia jawności posiedzeń Komisji.Ciekawe co nas jeszcze czeka- nie minął nawet rok. Tak, nowe jest bardzo fajne, tak "wesoło" to jeszcze nie było. Nowe jest fajne i może sobie dobierać. Może sobie sprzedawać, kupować, zamykać ,organizować. Nowe se rządzi bo jest na swoim.Tiaaaaaa. Igrzyska dla ludzi, a ci którzy oczekują czegoś więcej niż powyborczej kiełbaski są mocno rozczarowani.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2011-06-21, 17:37

In shadow ziejesz ogniem nienawiści. Ze względu na dobre maniery nie będą dochodził dlaczego.
Krótko - jeżeli Pani Wójt działa niezgodnie z prawem powinnaś szybko zawiadomić prokuraturę, jeżeli wszystko jest zgodne z prawem to Twoje wywody to stek oszczerstw.
Posiadasz informacje, które dla zwykłego śmiertelnika są niedostępne, np...Zakaład Komunalny jest dobrym pomysłem-ale już widać, że działanie naprędce, bez fachowych analiz, opinii, rozmów czyli rzetelnego, fachowego przygotowania rodzi poważne problemy...
Ujawnij skąd takie informacje?
Dlaczego sądzisz, że p.Guranowski nie posiada odpowiednich kwalifikacji? Jakoś nie oponowałaś, że kandydatem na wójta była pani od dodatków mieszkaniowych, no po prostu kwalifikacje oszałamiające.
A i jeszcze jedno pytanie, to chyba Ty pisałaś, że masz dwóch pewnych kandydatów, na dyrektorów szkół - pana i panią: Pan już wygrał , ciekawi mnie kim będzie ta pani i jakiż to układ miał p.Wojewoda, że wygrał konkurs?

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-06-21, 18:02

Ech Ogórku. A czy Pan Wojewoda miał nie wygrać konkursu skoro traktujesz ową wygraną jako niespodziankę?Ja nigdzie nie napisałam nazwisk przyszłych wygranych.Widzisz sam wpadłeś we własne sidła traktując wygrana Pana Wojewody jako coś co powinno zaskoczyć. jak wieśc gminna niesie ponoc zaskoczyło-Panią Wójt. Tez masz pewne informacje, faktycznie tajne. Co do Zakładu Komunalnego to popatrz sobie na przesunięcia w budżecia- projekt owych tajnych zmian na stronie urzedu-wczoraj uchwalone na tajnej radzie. kariera Pana Guranowskiego w necie-naprawdę nic tajnego.Natomiast pełnienie funkcji pełnomocnika za free w połączeniuy z wygranym konkursem...bez komentarza oraz brak informacji o ilości kandydatów. Co do praktyk działania Klubu-wybacz-oczywiście,ze zgodne z prawem-ale o tempora o mores....całkowity brak mores.
Ach i Ogórku daruj sobie analizy psychologiczne-słabo ci to wychodzi, wychodzisz z błędnych pzresłanek co oczywiście powoduje,ze i wnioski są błędne.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2011-06-21, 18:34

Jeżeli chodzi o pana Wojewodę to wynik w ogóle mnie nie zaskoczył więc w żadne sidła nie wpadłem, a napisałem o nim bo nie mogłem zrozumieć Twoich insynuacji co do dwóch tajemniczych pewniaków na dyrektorów. To raczej Ty jesteś zaskoczona i teraz odwracasz kota ogonem, że nazwisk nie pisałaś.
Ale to Twoja strategia - JAK WIEŚĆ GMINNA NIESIE.
Twoja analiza, że kariera p.Guranowskiego jest mikra, wskazuje, że piszesz te dyrdymałki po to aby mieszać a nie logicznie tłumaczyć.
Ale umówmy się tak, jeżeli p.Guranowskiemu nie wyjdzie (rok to wystarczający okres na efekty pracy) to głośno odszczekam moje słowa aprobaty.
Jednak obecnie uważam, że to bardzo dobry kandydat na dyrektora komunalki, gdyż wielce dla mnie wiarygodni ludzie znający osobiście pana Adriana wypowiadają się o nim w samy superlatywach. A i nie pisz do mnie po łacinie bo nie wiem czy mi czasem nie ubliżasz.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-06-21, 20:48

Owszem umówić sie możemy, obawiam sie jedynie,ze rok to aż nadto by ocenić działanie Komunalki-ale niech będzie.
Ocenę pana Guranowskiego zawężyłam li tylko do kwestii pełnienia funkcji pełnomocnika za darmo- i rychłego jego wyboru na Dyrektora. Widzisz, do kompletu ziania ogniem czy czym tam to jestem jeszcze wyjątkowo wredna i nie wierzę - z zasady, w żadne działania pseudocharytatywne. Od działań charytatywnych sa organizacje charyatywne, działania pro publico bono(przepraszam za łacinę), takie czysto społeczne. Ewentualnie ktoś sobie moze robic reklamę( z reguły adwokaci) prowadząc sprawy bez wynagrodzenia w sprawach szczególnie doniosłych. W inne okoliczności działąlności filantropijnej nie wierzę. W przeciweństwie do forumowiczów, którzy nie zieją nienawiścią, a jedynie rozsiewają miłość, nikogo nigdy nie wyzwałam - a już z pewnością nie w tak szlachetnym języku jak łącina,więc bez obaw.
Wybór Pana Wojewody był dla mnie miłą niespodzianką, dla Pani Wójt tez-tyle,ze niemiłą-ot taki szczegół.
Co do bezczelności radnych Przyjaciół , to jak niesie wieśc gminna-dali nieżły popis na wczorajszej radzie, odpytując Panią Cydzik. Ciekawam protokołu-mam nadziejże, że szybko bedzie można go odsłuchac.Jak niesie wieść Gminna głównym problemem dla radnych był wygląd strony internetowej szkoły, ale nic to poczekam odsłucham.Wieśc Gminna to świetne źródło informacji- o tyle ciekawe,ze w pzreciwieństwie do plotki znajduje potwierdzenie w rzeczywistości z dokumentami na czele:)
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-06-22, 09:04

Nie rozumiem, dlaczego krytyczne wypowiadanie się na temat sprawowania władzy to "zianie ogniem", "mieszanie", "steki oszcerstw". Ludzie, opanujcie się, przytoczcie chociażby jeden sensowny argument, dla którego wszyscy maja byc jednomyslni, gładcy i uczesani, mają składać łapki do klaskania i ewemtualnego, jesli sa wybrani, podnoszenia w góre. To normalne, że ilu ludzi tyle zdan, a forum jest miejscem, gdzie to zdanie można wypowiedzieć. Jednym wystarczaja igrzyska, inni chcieliby jeszcze przy okazji chleba/czyt.merytorycznej pracy wybrańców gminnych dla dobra ogółu/. I to tez jest normalne, wszystko zalezy od tego, czego człowiek od zycia oczekuje, jak szeroki ma światopogląd.
Ogórek pisze:Jednak obecnie uważam, że to bardzo dobry kandydat na dyrektora komunalki, gdyż wielce dla mnie wiarygodni ludzie znający osobiście pana Adriana wypowiadają się o nim w samy superlatywach
Tylko tyle wystarczy ci, żeby pozytywnie ocenic dokonania człowieka, zdanie znajomych?
Może troche więcej argumentów?
Ale zostawmy dokonania, wrócmy do rzeczywistosci.Jak sobie wybrażasz tworzenie wcale niemałej firmy na pół etatu, w dodatku pracując na cały etat w Urzędzie miejskim? Rozumiem, że pan Guranowski w godzinach pracy będzie załatwiał sprawy związane z PK, co z gruntu stawia go na pozycji czlowieka nieuczciwego webec swojego pracodawcy. Chyba, że pan Guranowski będzie człowiekiem od podpowiadania w godzinach popołudniowych a większosc spraw bedzie załatwiała osobiście pani Wójt.Ale to z kolei jest nieuczciwe wobec mieszkanców gminy, którzy płaca pensje człowiekowi za nic. Wiesz Ogórku, nie znam się na finasach samorządowych, ale na kwestiach gospodarczych odrobinę się znam. Na mój nos dojrzałego, inteligetnego i obytego w sprawach gospodarczych faceta albo jest to wyjątkowej klasy amatorszczyzna, albo ukryte drugie dno. Tertium non datum./to nie obelga/.I nie mów mi, że nas, społecznosc gminy nie powinno interesować w jaki sposób będzie tworzone i jak bedzie funkcjonowało PK.
Co do pani Cytdzik, schemat przecwiczony na pani Czubak, zgnoić i wyrzucic, nawet żołnierze ci sami. Ciekawe, kto jest czarnym koniem tym razem, ja obstawiam na faceta........, i jesli jeszcze i tym razem nie pomylę się, przyjdzie się chyba załamac.
andrzej1963

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-06-23, 09:58

UCHWAŁA Nr VIII/55/2011
Rady Gminy Kołbaskowo
z dnia 16 maja 2011 roku

w sprawie zmian w budżecie gminy na 2011 rok.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 142,poz.1591 z późniejszymi zmianami)- Rada Gminy Kołbaskowo uchwala co następuje:

§ 1. Zmniejsza się wydatki budżetu gminy o kwotę 148.000 zł
w tym:
1. Wydatki bieżące – 148.000 zł
1) w dziale 600, rozdział 60095 o kwotę - 1.700 zł
Remonty przystanków autobusowych.
2) w dziale 710, rozdział 71035 o kwotę - 50.000 zł
Remonty bieżące, usługi konserwacyjne na cmentarzach komunalnych.
3) w dziale 754, rozdział 75495 o kwotę - 1.300 zł
Remonty bieżące basenów p/poż.
4) w dziale 900, rozdział 90004 o kwotę - 95.000 zł
Koszenie terenów zielonych.

§ 2. Zwiększa się wydatki budżetu gminy o kwotę 148.000 zł
w tym:
1. Wydatki bieżące - 148.000 zł
w tym:
1) w dziale 600, rozdział 60095 o kwotę - 1.700 zł
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie zadań
zleconych do realizacji stowarzyszeniom
2) w dziale 710, rozdział 71035 o kwotę - 50.000 zł
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie zadań
zleconych do realizacji stowarzyszeniom
3) w dziale 754, rozdział 75495 o kwotę - 1.300 zł
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie zadań
zleconych do realizacji stowarzyszeniom
4) w dziale 900, rozdział 90003, o kwotę - 1.350 zł
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie zadań
zleconych do realizacji stowarzyszeniom
5) w dziale 900, rozdział 90004 o kwotę - 92.250 zł
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie zadań
zleconych do realizacji stowarzyszeniom
6) w dziale 900, rozdział 90095 o kwotę - 1.400 zł
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie zadań
zleconych do realizacji stowarzyszeniom .

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.




Przewodniczący Rady Gminy
Czy ktos może wie i mógłby mnie oswiecić, któreż to ze stwoarzyszen działających na terenie Gminy posiada siły i srodki żeby konserwowac cmentarze komunalne, remontować basen p-poż, remontowac przystanki i wykosic tereny zielone? Bardzo byłbym wdzięczny......
andrzej1963

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-06-23, 11:03

Prawdopodobnie chodzi o Stowarzyszenie SOS dla Rodziny, Szczecin, ul. Legnicka -ogłoszenie wygranego konkursu na stronie Gminy .
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Tomekk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-11, 16:58
Lokalizacja: Barnisław

jak się mają mniejsze miejscowości

Post autor: Tomekk » 2011-11-22, 19:06

z imprezami,pomysłami,działaniami itp.bo odnoszę wrażenie ,że wszytko co ważne to w Przecławiu i okolicy i jeszcze ewentualnie Kołbaskowo.
Gdzie są robione w naszej gminie Andrzejki ,Mikołajki,Sylwester,zabawy karnawałowe itp. dla mieszkańców małych miejscowości i przez kogo wie ktoś? chętnie bym wziął udział.
I jeszcze jedna ponura niestety refleksja,za starego wójta jak historia tego forum pokazuje sporów było mnóstwo,ale kurcze imprez i działań też -wystarczy się cofnąć do początków tego forum ,gdzie te imprezy ?,gdzie Ci ludzie?

ODPOWIEDZ