Komu przeszkadza FENIX? Czyli wybory 2010 za pasem...

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Pożegnanie Fenixa?

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-03-18, 11:35

...zastanawiałam się czy ta rubryka będzie odpowiednia do w/w tematu,ale uznałam,że jest to ściśle powiązane z z decyzjami zarówno Wójta jak i Rady Gminy tejże kadencji.To przykre,że działania osób naprawdę aktywnych-organizujących imprezy skierowane typowo do mieszkańców naszej gminy,cieszące się ich uznaniem i liczną frekwencją nie budzą podobnych reakcji ze strony władz lokalnych.Z czego taka niechęć wynika?Żle pojęta konkurencja? Wszak działania te powinny być spójne i iść w tym samym kierunku!?
W uzupełnieniu niejako artykułu w aktualnościach-na bazie części osób z aktywu Fenixa powstało w XII/2009 Stowarzyszenie SPARTAKUS -skupiające na razie swoją działąlność do grup sportowych i taneczno-gimnastycznych Moczył i Barnisławia.Podjęto próbe ocalenia przynajmniej niewielkiej garstki zapaleńców z tych miejscowości przed losem pozostałych sekcji FENIXA.Przystąpiliśmy do konkursu ofert nt....aerobic..Efekt w załączonej fotce-póki co na papierze-jak podpiszemy stosowną umowę i otrzymamy w naturze te środki -damy znać również na tym forum-bo będzie to bardzo przyjemna wiadomość :)(tym bardziej,że do końca nie wiadomo jaki będzie faktycznie skutek otrzymanej informacji-są osoby,które nie mogą się pogodzić z takim wynikiem konkursu czynią starania,abyśmy nawet tych środków nie otrzymali :((( Pytanie o co tu chodzi? i dlaczego?Obrazek
Załączniki
dlatrenerow.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-03-18, 11:56 przez Małgorzata Klebańska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-03-18, 12:12

Tu chodzi o kase i rozliczanie sie w nalezyty sposob.
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-03-18, 14:16

z mojej wiedzy (po ostatniej Komisji Rewizyjnej)wynika,że Fenix nie miał kłopotów z rozliczeniami przekazanych przez Gmine srodków,to Gmina przekazywała transze z opóźnieniemi w niepełnej wysokości,ale moge sie mylić-z całą pewnością najwięcej info ma Przemek i mam nadzieję,że jego wypowiedzi tu nie zabraknie :) i myślę,że nie chodzi tu wyłącznie o sposób rozliczania środków-ewidentnie sa tu prowadzone "prywatne rozgrywki",które spowodowały z Fenixem to co spowodowały niestety :(.

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-03-18, 14:46

No jak nic CBA powinno wkroczyc :D
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-03-18, 15:00

Witajcie po długiej nieobecności .
Sprawa jest wyjaśniana przez Komisję Rewizyjną i mam nadzieję, że wnioski pokontrolne będą zgodne z moją opinią na ten temat. Wnioskuję to po opiniach wyrażanych przez członków Komisji podczas składania przez nas wyjaśnień na jej posiedzeniu 15-go marca. Moim zdaniem to UG niedotrzymał warunków zawartej umowy łamiąc ją w kilku punktach. Ale o faktach później.
Poczekajmy na wyniki kontroli.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-03-19, 09:15

CBA to chyba zbt wielka instytucja na tego rodzaju problem-poza tym ja akurat jestem zwolennikiem załatwiania spraw we własnym podwórku samodzielnie-myśle ,że tu wystarczyłaby odrobina zdrowego rozsadku i podejscie do sprawy uwzględniajace oczekiwania odbiorców działań takich Stowarzyszeń.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-03-31, 19:28

Rozwój wypadków w sprawie Fenixa, wygląda następująco:Rada Gminy zdjęła z porządku obrad w dniu 29 marca punkt dotyczący przedstawienia protokołu kontroli przeprowadzonych przez Komisję Rewizyjną. Czyli moje nadzieje okazały się płonne i sądzę , że jak wiele innych spraw , temat Fenixa zostanie "zamieciony pod dywan".

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-04-06, 09:31

myślę,że warto powalczyć o protokół pokontrolny -w końcu od tego zależy dobre imię FENIXA i ludzi z nim związanych :)

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-04-06, 23:03

Gosiu, jak dla mnie walczyć nie ma po co.

Czy Fenix ma udowadniać, że nie jest wielbłądem?

Wystarczy rzucić okiem na galerię zdjęć, poczytać itd.


Z ciekawości zobacz sobie jak wygladają wydatki (źródło budżet gminy)

za I PÓŁROCZE 2009 !!!

wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń 28.931,19 zł
koordynatora ds. sportu i prowadzących zajęcia
rekreacyjno – sportowe (aerobik)

Jak myślisz ilu jest instruktorów aerobików itd. na terenie gminy?

Policz sobie, tak na szybko wychodzi 50 000 zł rocznie x 4 lata,

Budżet m.in. na koordynatora (który rozlicza fenixa i jednocześnie jest szefem LZS i stara się o dotacje).

Sporo w życiu oglądałem różnych projektów budżetu itd. Taki punkt robi się wtedy aby ukryć przed ciekawskimi kto i ile zarabia.

Zgaduj zgadula o kogo chodzi?

Liczę na szybko (nie pamiętam dokładnie jakie dotacje otrzymywaliśmy) ale to było ok. 30 000 rocznie,

Czyli koordynacja naszego działania (ZGROZA!) wyniosła 2 x nasz budżet.

Nic dziwnego, że jak idą wybory to się stołek zaczyna palić....

Dla mnie prosta sprawa. Gmina nie chce aby Fenix organizował imprezy i sekcji.

Jeżeli po 7 latach działalności nikt z Urzędu Gminy nie raczy zadzwonić do nas, aby poinformować jakie są uwagi itd. tylko ustala za plecami zmiany konkursu o dotację (oczywiście na podstawie uwag p. koordynatora Misiaka) - to czy warto się boksować?

A plotki o rozliczeniach, to stek bzdur i tyle.

Co wyjdzie z protokołu kontroli, że cukierki zamiast na turniej skakankowy poszły na bieg w workach??? A może zjadły dzieciaki, co nie brały udziału w konkursie....

Zgroza.


Nie wiem czy pamiętasz, ale dawno temu organizowaliśmy HALP (Halową Ligę Piłki Nożnej w Przecławiu), dyżurowaliśmy społecznie przez 14-16 tygodni.

Później dostaliśmy od U.G. propozycję nie do odrzucenia, ze temat przejmuje LZS razem ze środkami na ten cel.... Zamiast ligii halowej odbywa (odbywał) się turniej weekendowy.....

Oczywiście w ramach tego budżetu....

ehhh... szkoda gadać

Są tacy radni i władza gmina, jaką wybrali mieszkańcy (i wybiorą ponownie).


Poniżej ankieta umieszczona chyba ze 2 lata temu.

Aż dziw bierze, że czytelnicy forum o tym wiedzą a Urząd Gminy nie wie....
Załączniki
ankieta.JPG
ankieta.JPG (11.01 KiB) Przejrzano 29523 razy

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-04-08, 09:48

wszystko to wiemy (szkoda,że więcej osób nie ma takiej wiedzy :( ),ale ten dokument ma służyć ochronie interesów FENIXA teraz i w przyszłości-bo innego dokumentu,że byliśmy ok nie posiadamy ,a przecież mamy plany robić jeszcze inne rzeczy niekoniecznie z Gminą Kołbaskowo...no nie wiem -myślę,że ten papierek to jak spokojny sen naszego Prezesa ...

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-04-08, 11:02

Spokojnie ja się nie dam zbyć. Tym bardziej, że Pan Wierzbicki sam obiecał mi ten protokół. Postaram się być na następnej sesji Rady.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-04-08, 11:07

prezes śpi spokojnie, jestem pewien,

Ja początkowo źle spałem... bo nie mogłem zrozumieć, że grupa osób organizuje (W SWOIM WOLNYM CZASIE !!!! i ZA DARMO !!!!) turnieje, gry, zabawy, sekcje dla mieszkańców Gminy i nie tylko ( od 7 lat), a Urząd Gminy ma to w ......

Widać czas WYBORÓW 2010, przewraca ludziom w głowach....

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-04-09, 11:51

masakra-a swoją drogą to skąd Ci sami Radni cieszą się tak wysoką popularnością w rankingach na stronce www.ocenpolityka.pl -sami sobie podbijaja głosy chyba :)))))), bo np. Hania Jeziorek oceniana tam jest b.nisko czyli wszystko działa odwrotnie do faktycznego zaangażowania-świat stoi na głowie...

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-04-09, 12:11

Jak zyje juz pare lat, jeszcze nigdy nie bylem na zadnych wyborach :mrgreen: Zadnego radnego tez nie wybralem :-D Ba ! nawet nie bylem na wyborach prezydenckich :mrgreen:
Wychodze z zalozenia , ze z `***** madrych nie wybiore` wiec niech inni madrzejsi za mnie decyduja, wybiora, a pozniej pluja sobie w brode ze maja taka obsluge wladzy :mrgreen: :mrgreen:
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-04-09, 12:27

cyt. "Komu przeszkadza FENIX? Czyli wybory 2010 za pasem..."
odpowiedź : Fenix kłuje w oczy biernych-rażący kontrast między tymi co naprawdę coś robią ,a tymi,którzy mówią,że robią :)))

ODPOWIEDZ