Dlaczego Sroka (Edward) nie lubi jaskółek?

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Jan Chęciński
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-19, 12:55
Lokalizacja: Przecław24.pl

Dlaczego Sroka (Edward) nie lubi jaskółek?

Post autor: Jan Chęciński » 2010-08-20, 07:33

Na to pytanie i kilka bardziej fundamentalnych staraliśmy się znaleźć odpowiedź w reportażu interwencyjnym, który powstał w ostatnich dniach.
Miłej lektury, liczę na Wasze opinie :-)
link1 : [URL=http://przecław24.pl/goracy-temat/166-jaskolki-gora-przerwano-nielegalny-remont]Jaskółki górą-przerwano nielagalny remont. Przecław24.pl[/URL]
link2:Jaskółki górą-przerwano nielegalny remont. Warzymice24.pl

Pozdrawiam Jan Chęciński
Przecław24.pl Niezależny Portal Informacyjny

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-08-20, 15:01

Bardzo ciekawa i pouczająca lektura.
Mieszkańcy bloku oczywiście powinni mieć usunięte usterki ale takie lekceważenie prawa jest porażające. Te jaskółki zapewne nie pojawiły się tam wczoraj i można było zaplanować remont zgodnie z przepisami.
Jeśli tak przestrzega prawa kandydat na wójta to co będzie jeśli to on będzie je stanowił i egzekwował jako wójt???? Czego sobie i Państwu NIE życzę !!!!

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-08-23, 20:42

Jak powiadał Einstein - Wiedza bez wyobraźni nic nie znaczy. Zatem trochę wyobraźni Panie Fotoreporterze.
Pozdrawiam

Jan Chęciński
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-19, 12:55
Lokalizacja: Przecław24.pl

Post autor: Jan Chęciński » 2010-08-28, 07:18

Wyobraźni nam nie zabrakło....a od siebie dołożyliśmy tylko skuteczną interwencję...
Przecław24.pl Niezależny Portal Informacyjny

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-08-28, 20:27

Skuteczna interwencja byłaby gdyby ludziom już nie przesiąkało przez ścianę a jaskółkom i tak się krzywda nie działa (co widać na zdjęciach) - akcja typowo pod wybory - tak ją oceniam - całkiem niepotrzebna - a przepraszam potrzebna by obniżyć loty jednemu z kandydatów. Ale skoro metoda się nie sprawdziła w PiSie , to i na lokalnym podwórku sie nie sprawdzi .

A żeby ktoś mnie nie posądził o stronniczość - nie zaimerzam głosować na p. Srokę.
Pozdrawiam

Jan Chęciński
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-19, 12:55
Lokalizacja: Przecław24.pl

Post autor: Jan Chęciński » 2010-08-30, 15:27

Problem uszkodzonej izolacji nie pojawił się przed kilkoma dniami, spółdzielnia podejmowała różne działania...ale z pewnością nie można nazwać ich fachowymi...
Popękana elewacja wymaga kompleksowego remontu i łatanie jej raczej nie pomoże, w sytuacji kiedy na elewacji pojawiły się pęknięcia przez które zacieka woda, zaklejenie szpar i odmalowanie będzie jedynie maskowaniem problemu, co w tym wypadku można określić działaniem pod wybory...

Naszą intencją było wstrzymanie prac prowadzonych bez wymaganych zezwoleń, co uczyniliśmy.

Jeżeli uważasz, że nasze działania były niepotrzebne, to wnioskuję, że KK, KP, KC itd. też są zbędne?

To nie są działania wyborcze, nie ogłoszono jeszcze kalendarza, opisujemy jedynie wydarzenia, jakie miały miejsce, przy okazji przynajmniej dwukrotnie bezpośrednio apelując do pana Edwarda Sroki o przerwanie tego remontu, a raz pośrednio , rozmawiając z vice prezesem spółdzielni - Andrzejem Durdą, dokładając wszelkich starań aby zachować obiektywizm - gdyby sami poszli po rozum do głowy - nie było by tego tematu ani dyskusji.
Dotyczy to naszego podwórka i tylko od nas zależy jak ono będzie wyglądało. Publiczne przyzwolenie na łamanie prawa nie jest normą społeczną - a tym bardziej przez osoby pełniące funkcje publiczne.
I tylko mogą mnie smucić takie postawy jak twoja....
Przecław24.pl Niezależny Portal Informacyjny

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-08-30, 20:50

Widze , że nie zrozumiałeś sedna sprawy , którą podnoszę. Dla mnie czytając Twój artykuł nasuwa się podstawowe pytanie : czy ludziom już nie cieknie. Jaskółki sobie jak widać radzą same (tym bardziej , że panowie z firmy remontowej zapewnili im przelot.) Jeszcze raz więc pytam: Czy ludziom już nie cieknie? Jeśli wiesz to może dopisz to jako zakońcczenie artykułu - coś w stylu jaskółki uratowane i ludzie zadowoleni. To jest dobre załatwienie sprawy wg mnie. A tak czytając Twój tekst , można mieć wrażenie , że załatwiasz problem jaskółek kosztem lokatorów budynku (może trochę spłaszczyłem myśl - ale do tego to się sprowadza).

Dodatkowo artykuł został umieszczony na portalu Przecław24 , któy nie od dziś jest tuba propagandową pewnej pani (która zamierza startować na wójta) - przepraszam za zawoalowany sposób opisu, ale nie chcę by mnie straszono prokuraturą jak innych. Ponieważ p. Sroka też jest kandydatem na ten urząd , skojarzenie przychodzi samo.
Jeżeli więc mógłbyś dopisać jaka jest sytuacja z tymi lokatorami, to na pewno zmniejszyłoby niekorzystne wrażenie.

Co do KK i innych kodeksów - to jak powiada sędzia Wojciechowski były prezes NIK - Sędzia ma po to rozum by dobrze z niego korzystać stanowiąc prawo. Dlatego nie może być prawo nad rozumem a gdy tak się dzieje , trzeba zmienić prawo nie rozum.

Pozdrawiam,
Remigiusz
Pozdrawiam

Jan Chęciński
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-19, 12:55
Lokalizacja: Przecław24.pl

Post autor: Jan Chęciński » 2010-08-30, 22:33

Postaram Ci Remigiuszu wyłuszczyć sedno tej sprawy:
1. Jaskółki są pod ochroną
2.Pan Edward Sroka podjął prace remontowe bez wymaganych pozwoleń - złamał prawo
3.Został za to ukarany, a nielegalne prace zostały wstrzymane
Problem "przeciekających " lub jak kto woli "zaciekających" ścian nie jest problemem tylko tego jednego bloku. I nie objawił się nagłą "awarią" w tym roku. Po kilkunastu latach eksploatacji wychodzą takie fuszerki i na innych blokach SM Przecław i SM Przecław "Zielone Pole". Jaskółki założyły swoje gniazda też nie wczoraj i przedwczoraj, pan Sroka dyrektoruje spółdzielni też nie od wczoraj...
Gdyby zarządzał tym mieniem jak "rasowy" zarządca, to umiałby zaplanować, skoordynować i zadbać o niezbędne pozwolenia - nie potrafiąc tego - rozpoczął ten "remont" na dziko, w efekcie nie ja , a właściwy organ administracji państwowej wydał postanowienie nakazujące przerwanie prac.
Tu ponoć zwyciężył rozum : http://www.mmszczecin.pl/27105/2009/7/1 ... egory=pics
Opisaliśmy całą sytuację głównie ze względu pana Edwarda Sroki, który jako osoba publiczna, nieoficjalnie, kandydat na wójta naszej gminy, podkreślający dumnie swoje wyższe wykształcenie - przy otwartej kurtynie łamie prawo.
Co do jaskółek - piszesz, że krzywda im się nie działa - mylisz się tak twierdząc - rozwieszona płachta, która zasłoniła gniazda mimo wyciętego po naszej interwencji otworu, była dla jaskółek przeszkodą nie do przebycia, niech wystarczy Ci stwierdzenie, że aby je wypłoszyć wystarczy kilka wstążek plastikowych, które poruszane wiatrem skutecznie płoszą te ptaki - a co dopiero powiewająca na wietrze płachta ...
Ciekawe, co tak poruszyło ludzi w "żarciku" pani kasjerki z banku, która zamknęła kota w kuble na śmieci?
Nie jestem ekooszołomem ale nie godzę się na bestialskie zachowania w stosunku do istot słabszych....
I jeszcze taki jeden drobiazg, portal nie jest portalem promującym kogokolwiek na jakiekolwiek stanowisko,
popieram różnego rodzaju inicjatywy i kiedy zwraca się ktoś do mnie z ciekawym pomysłem to nie odsyłam go na Berdyczów tylko staram się wesprzeć taką inicjatywę. Takie same informacje dostępne są na na tym portalu, a i na portalu PRZECLAW24.PL zostały też zamieszczone, czy one też popierają Integrację ?
Jaka jest sytuacja lokatorów? Basenów olimpijskich w mieszkaniach w wyniku przerwania prac raczej nikt nie będzie miał, co i wcześniej im nie groziło...
I na koniec taka wytarta maksyma : Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności....
Przecław24.pl Niezależny Portal Informacyjny

ODPOWIEDZ