Nowa Pani Wójt M.Schwarz od 12.2010

Sprawy ważne i całkiem błahe.
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-12-20, 21:15

Jakie "prawdziwe powody" masz na myśli? Nie rozumiem.
W odpowiedzi na arogancję Klubu Przyjaciół i PO , postępowanie Radnych odsuniętnych od prac dla społeczności lokalnej wydaje sie być bardzo rozsądne. Każda akcja rodzi reakcję. Radni Przyjaciele chyba nie sądzili,ze przejęcie, rozdanie funkcji i odsunięcie nie-przyjaciół od pracy w Radzie zostanie przyjęte z pokorą cieląt prowadzonych na rzeź. Prawidłową reakcją jest stworzenie alternatywnego ugrupowania i Krzywicka i Sroka to zrobili -co znaczy,ze mają bardzo zdrowy odruch polityczny. Styl pracy Radny z poprzedeniej kadencji poszedł w zapomnienie. I chyba Radni Sroka Krzywicka to zrozumieli. I bardzo dobrze. nic tak dobrze nie wpływa na władzę jak merytoryczna opozycja. Zwłaszcza w takich okolicznościach. I dobrze by było by radni Przyjaciele tez zrozumieli,ze Rada i Gmina to nie folwark jednej opcji.
Tylko Gosiu, ktos bardzo zaślepiony albo słabo wyrobiony politycznie może uważać,ze zakulisowe rozdanie stołków wbrew woli zainteresowanych i ograniczanie Radnych w wypełnianiu przez nich obowiązku pracy dla społeczności lokalnej jest li tylko technicznym ułatwieniem usprawniającym posiedzenie Rady. Nie w ten spoób ułatwia sie pracę.

mieszkaniec
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-21, 08:05
Lokalizacja: Stobno

Post autor: mieszkaniec » 2010-12-20, 23:24

Pan Sroka to już się na działał dla dobra....., tylko nie wiem czyjego?

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-22, 12:21

In shadow pisze:Zwłaszcza w takich okolicznościach. I dobrze by było by radni Przyjaciele tez zrozumieli,ze Rada i Gmina to nie folwark jednej opcji.
Tylko Gosiu, ktos bardzo zaślepiony albo słabo wyrobiony politycznie może uważać,ze zakulisowe rozdanie stołków wbrew woli zainteresowanych i ograniczanie Radnych w wypełnianiu przez nich obowiązku pracy dla społeczności lokalnej jest li tylko technicznym ułatwieniem usprawniającym posiedzenie Rady. Nie w ten spoób ułatwia sie pracę.
In shadow, o roli opozycji i dyskusji już pisałam. Nie mam się za osobę wyrobioną politycznie, a za osobę zdroworozsądkową.
To opcja Zintegrowanych musi połknąć żabę i przyjąć do wiadomości że to nie ich folwark. Wydaje mi się że składy komisji są głosowane, więc o co chodzi? Rada nam się powiększyła? Jest taka sama jak w ubiegłej kadencji, doszła jeszcze jedna komisja, a teraz nagle radni czują się ograniczani?
Jak ktoś chce pracować, to pracuje i tak, na sesji też są omawiane poszczególne uchwały i każdy radny do każdej musi się odnieść poprzez głosowanie i może się co do niej wypowiedzieć, lub przedstawić swoje wątpliwości.Nie sądzę by chodziło o "pracowanie" a o dodatek jaki dostają za "zasiadanie" w komisjach.
O prawdziwe powody pytaj p. Krzywicką- ja zapytałam.. Pozdrawiam

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-12-22, 17:51

Bardzo się Gosi mylisz. Skłądy osobowe były głosowane w taki sposób,ze kandydatury spoza kluby KPGK były odrzucane. W ten sposób własnie pominięto Panią Jezierską- zagalopowano sie w tym odrzucaniu. W efekcie radni nie zawsze pracują w komisjach w których chcieliby pracować-proszę zapytac właśnie radną Jezierską- ja spytałam. Podobnie z uchwałą, która ogranicza radnego w jego pracach-prosze przeczytac uchwałę-ja przeczytałąm. Prosze ją jeszcze zrozumieć.
I droga Gosi-rada Gminy to wogółe nie jest folwark. Znamienne ,ze jako fanka Przyjaciół przyznajesz,ze tak jest. Radnym Przyjaciołóm tez sie tak wydaje. Ale tylko wydaje.
ten dodatek nazywa sie dietą, i przysługuje za prace w dwóch komisjach, co wcale nie przeszkadza by radny mógł pracować w większej ilości komisji. Radni Przyjaciele zabronili uchwałą radnym pracy w innych Komisjach-bez diety.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-22, 20:24

Po pierwsze nie jestem niczyją fanką, a po drugie- na tym polega demokracja - jest to tzw dyktatura większości.
Po trzecie dobrze że fani "zintegrowanych" uświadamiają sobie że to nie jest folwark, ponieważ dotychczas mieli inne zdanie(również wymieniona przez ciebie radna)- miejmy nadzieję że to się zmienia.
Praca radnego jest funkcją społeczną, a dieta powinna wynosić tyle ile utracony zarobek, plus dojazd- na wszystkie komisje każdy ma prawo wstępu, jak ktoś chce pracować - nie widzę przeszkód. I jeszcze raz podkreślam, że każdy radny ma prawo odnieść się do danej uchwały, i wyrazić o niej swoją opinię.

Niech każdy pracuje w swojej nawet jednej komisji porządnie i dla dobra mieszkańców, a będzie dobrze.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-23, 09:03

Demokracja, ludowładztwo, termin określający rodzaj rządów, w którym władza należy do ogółu obywateli danego państwa (greckie demos – lud, kratos – władza).
Gosiaz pisze:na tym polega demokracja - jest to tzw dyktatura większości.
......obywateli danego państwa lub np. członków danej społecznosci, nie zas ich przedstawicieli.
Żeby poznać wolę społecznosci w kwestii takiego a nie innego sprawowania władzy przez demokratycznie wybranych przestawicieli należałoby przeprowadzić referendum........które jest jedną z form demokracji bezposredniej.
Nienawiść, jaka emanuje z Pani postów jest doprawdy szkująca i nie ma nic wspólnego z demokracją.
Miłego dnia, Pani Małgorzato, i prosze pamietać, że bardzo ważnym składnikiem współczesnej demokracji jest opozycja.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-23, 13:09

Jest nas za dużo na demokrację bezpośrednią i dlatego wybieramy przedstawicieli. I weryfikujemy ich co 4 lata.I oby nas godnie reprezentowali i dbali o nasze dobro- szeroko rozumiane. Demokracja jest nazywana dyktaturą większości- chociaż nie zawsze ta większość ma rację- to trzeba jej wolę uszanować- i tak było w poprzedniej Radzie.
Nie jest to nienawiść, źle mnie pan odbiera. Tylko krzyki o bezprawie tych, którzy dali taki przykład są co najmniej nie na miejscu- bo to oznacza, że wiedzieli jak być powinno, a mimo to z pełną premedytacją, robili coś przeciwnego.

Jestem zwolenniczką i opozycji, i dyskusji w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań, a tymczasem opozycja ma za złe wadę wymowy przewodniczącego- a nie jego wartość merytoryczną- co był pan łaskaw zauważyć.
O tej wartości sie nie wypowiadam, wyjdzie w praniu i to wszystko.

Życzę zdrowych i Wesołych Świąt, porozumienia, zrozumienia i wszelkiej pomyślności- zarówno Panu, jak i wszystkim z Państwa.

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2010-12-23, 23:45

Muszę wam napisać, że rozmawiałem z Panią Wójt i muszę przyznać, że pierwszy raz czułem się w UG nie jak maluczki petent lecz jak osoba, z którą chcą rozmawiać i co najważniejsze pomóc w sprawie. Jak na początek dla mnie OK. A nawet bardzo OK. I napiszę wam jeszcze, że pierwszy raz z UG wyszedłem zadowolony i uśmiechnięty.
Tomek

paweł
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-22, 21:06
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: paweł » 2010-12-26, 20:07

Święta Święta i po Świętach :lol: A Wy co? Tak się poobjadaliście, że nic nie piszecie, taka cisza, a czas ucieka i kto będzie dbał o naszą GMINĘ. :-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: Pozdrawiam i Wesołych Świąt
pawł

paweł
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-22, 21:06
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: paweł » 2010-12-26, 20:08

Tomek a Ty się tak nie ciesz bo jedna jaskółka wiosny nie czyni :lol:
pawł

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2011-01-04, 19:22

Czy dla odmiany macie jakieś wiadomości o poczynaniach Pani Wójt?
Taka cisza. Nic się nie dzieje?
A co z komisjami? Działają? Czy jeszcze świętują?
Tomek

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2011-01-05, 09:10

1w
Ostatnio zmieniony 2011-01-27, 12:01 przez gwiazdeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
gwiazdeczka

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2011-01-05, 20:35

a ja dzwoniłem dzis do UG w sprawie Barnisławia i dostałem rzetelna i pełna odpowiedz i jestem zadowolony,tym bardziej,że wiekszość info z tego forum a innego tematu znalazła logiczne wytłumaczenie i okazała się tylko zwykłą pyskówką.Tu kieruje rozsadek,jestem mile zaskoczony.
Kaj

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2011-01-06, 21:35

Lipka co ja takiego wymyśliłem???
Oświeć mnie
Tomek

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-01-06, 22:42

"Kajetanie - podziel się z innymi forumowiczami tymi wiadomościami uzyskanymi w gminie na temat Barnisławia.Po co inni mają dzwonić czy biegać do gminy i przeszkadzać w tej samej sprawie"

Lipko, miejmy nadzieję że już nie petenci, a klienci i nie przeszkadzają urzędnikom.

Kajetan się podzielił w odpowiednim wątku.

ODPOWIEDZ