Autobusy

Sprawy ważne i całkiem błahe.
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Autobusy

Post autor: In shadow » 2011-07-10, 20:44

Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Awatar użytkownika
diana
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-08, 13:17
Lokalizacja: Siadło Górne
Kontakt:

Post autor: diana » 2011-07-11, 18:04

A co na to Pani Wójt??? Która całkiem niedawno zapewniała, że zakończyła rozmowy z ZDiTM, i autobus zacznie kursować od września???
„Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę życ bez mojej duszy!”

Emily Bronte

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2011-07-11, 22:50

Zakończyła rozmowy. Teraz trzeba porobić przystanki, trzeba zatwierdzić linię ,trzeba uchwalić dofinansowanie linii.Pamiętać należy że odcinek drogi między Ustowem a Siadłem Dolnym jest w opłakanym stanie, więc niekoniecznie spółki autobusowe będą chciały puścić tam swoje niskie autobusy, bo to grozi ich uszkodzeniem.Poza tym w którymś z ost. Kurierów Szczec. jest napisane że linia przez Ustowo będzie prowadziła aż do Moczył. Więc coś się dzieje jednak. Teraz trzeba "powiat" przycisnąć ,aby doprowadził drogę do stanu używalności.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-13, 19:00

Czyli Pani Wójt raczyła była obiecywac mieszkańcom rychłe uruchomienie linii autobusowej przed zakończeniem rozmów ze Szczecinem?
Taki mały bluff?
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-13, 19:33

Stobno, Przylep, Ostoja to też mieszkańcy.


Pozdrawiam

SiadłoGórne
Posty: 15
Rejestracja: 2011-03-27, 11:31
Lokalizacja: Siadło Górne
Kontakt:

Post autor: SiadłoGórne » 2011-07-13, 21:10

Nie wiem jakie deklaracje złożyła Pani Wójt dla mieszkańców Stobna, natomiast pamiętam jej słowa w maju (na zebraniu SG) -że zostanie przedłużona linia 70,(przez miejscowości Ustowo, Kurów...) która zacznie kursować od września 2011. I będzie monitorowana przez 3 miesiące...
Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2011-07-13, 21:12

O właśnie, to też są mieszkańcy naszej gminy. A poza tym, jeśli Wójt mówiła że będzie linia przed zakończeniem rozmów, to widocznie miała mocne podstawy aby to powiedzieć , bo to nie były jakieś tajne rokowania firm z sektora zbrojeniowego.

Cień.. wieczny malkontencie, jak Ty dajesz sobie radę we wzajemnych relacjach międzyludzkich..
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

Awatar użytkownika
diana
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-08, 13:17
Lokalizacja: Siadło Górne
Kontakt:

Post autor: diana » 2011-07-13, 21:33

A ponoć w piątek do Gminy przyszedł nowy rozkład jazdy linii 70 !!!
„Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę życ bez mojej duszy!”

Emily Bronte

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-14, 14:39

Wujek Samo Zło pisze:Zakończyła rozmowy. Teraz trzeba porobić przystanki, trzeba zatwierdzić linię ,trzeba uchwalić dofinansowanie linii.Pamiętać należy że odcinek drogi między Ustowem a Siadłem Dolnym jest w opłakanym stanie, więc niekoniecznie spółki autobusowe będą chciały puścić tam swoje niskie autobusy, bo to grozi ich uszkodzeniem.Poza tym w którymś z ost. Kurierów Szczec. jest napisane że linia przez Ustowo będzie prowadziła aż do Moczył. Więc coś się dzieje jednak. Teraz trzeba "powiat" przycisnąć ,aby doprowadził drogę do stanu używalności.
Wujek Samo Zło pisze:jeśli Wójt mówiła że będzie linia przed zakończeniem rozmów, to widocznie miała mocne podstawy aby to powiedzieć , bo to nie były jakieśbo to nie były jakieś tajne rokowania firm z sektora zbrojeniowego.

Cień.. wieczny malkontencie, jak Ty dajesz sobie radę we wzajemnych relacjach międzyludzkich..
radze sobie nad wyraz świetnie- nie obiecuje jeżeli nie jestem pewna i dotryzymuję danego słowa.
Natomiast trudno mi zagdnąc jak ty sobie radzisz-bo raz piszesz,że Pani Wójt zakończyła rozmowy, następnie,ze jednak informowała przed zakończeniem. Piszesz,że przystanki w złym stanie i trzeba je remontowac zanim ruszy linia , a następnie cieszysz się ,ze linia lada chwila ruszy
Nie wydaje mi się żeby zmiana numeru linii zmieniła w jakiś znaczący sposób podejście ZDiTM do okoliczności o których Wujek raczył był napisać, a które stanowić moga o nieopłacalności owej linii.
Wolę być realistą, zwanym inaczej malkontentem i cieszyc się gdy coś sie uda, niż być wiecznie rozczarowanym hurra optymistą. Mam zdecydowanie mniej stresów i mniej rozczarowańa wydaje mi się,że optymistów czeka dużo stresów związanych z niespełnionymi obietnicami
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2011-07-14, 15:10

Odniosłem się jedynie do tego co było tutaj napisane m.in. przez Ciebie,bo padły z Twojej zarzuty że przed zakończeniem rozmów Wójt juz coś mówiła na ten temat itd... Czytaj powoli i ze zrozumieniem.Napisałem o budowie odpowiednich przystanków tak jak się to stało na nowej linii do Będargowa. Napisałem ze droga jest w opłakanym stanie. I następna sprawa; Od kiedy komunikacja miejska/podmiejska jest dochodowa? W większości przypadków jest cześciowo dotowana przez lokalne samorządy aby ułatwić życie mieszkańcom. I tak to się dzieje nie tylko w Polsce.

W tym roku też będziesz głosować na PiS?? :-P
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-14, 16:27

Nigdy nie głosowałam na PiS,nie głosuje i nie będę.Nie przepadam za demagogią.-dlatego tak samo jak nie głosowałam na PiS niegłosowałam na Panią Schwarz..
Linie gdyby utworzenie linii zależało tylko i wyłacznie od woli mieszkańców i samorządów to wybacz każdy miałby przystanek pod nosem-gł.ównym czynnikiem decydującym o istnininiu lub nie ,zaraz obok potrzeby ludzi,jest własnie czynnik ekonomiczny czyli opłacalność
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-14, 17:23

In shadow pisze:Linie gdyby utworzenie linii zależało tylko i wyłacznie od woli mieszkańców i samorządów to wybacz każdy miałby przystanek pod nosem-gł.ównym czynnikiem decydującym o istnininiu lub nie ,zaraz obok potrzeby ludzi,jest własnie czynnik ekonomiczny czyli opłacalność
Mylisz się. Transport publiczny jest z katalogu zadań samorządu, podobnie jak służba zdrowia, Sposób ich realizacji pozostawia się samorządom. Gdyby brano pod uwagę kryterium opłacalności, to bilet powinien kosztować dużo więcej, ponieważ czasem w autobusie jadą trzy osoby..
Istotą usług publicznych jest przydatność dla lokalnej społeczności - i nie zawsze zwracają się bezpośrednio- ale pośrednio tzn np. jeśli dzięki komunikacji zwiększa się liczba osób pracujących na danym terenie, zwiększają się wpływy z podatków, zmienia się koniunktura.

Raczej brane jest pod uwagę kryterium celowości, a nie dochodowości- np do 20 osobowej wsi nie wysyła się 12u autobusów przegubowych dziennie nie w związku z brakiem dochodu(bo ciężar kosztów jest rozliczany dla całej linii) a po prostu sensu.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-14, 17:30

To az cisnie się na usta jedno pytanie- mieszkańcy chcą, samorząd chce-a autobusów nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Ciekawe czemu-przecież wskazane przez was kryteria sa spełnione.Może własnie chodzi o opłacalność, hę?

I skoro jest brane tylko kryterium celowości to z jakiej przyczyny nie jest zwiększona częstotliwośc autobusów linii 81 równiez na trasie do Kołbaskowa? Czy zdarzyło ci sie kiedyś jechać do UG do Kołbaskowa -autobusem-załatwić sprawy i wróci autobusem? Szybko.Nie? to spróbuj.
Niestety celowść, społeczność to jedno a ekonomia to drugie. O stanie dróg, przystanków nie wspomnę.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-14, 20:55

Prawdopodobnie dlatego że jeżdżą puste poza godzinami szczytu komunikacyjnego. To jest kryterium celowości. Gmina Kołbaskowo to nie tylko Warzymice i Przecław.
Akurat mnie 81 nie po drodze, więc nie rozumiem co piszesz.

O szczegóły radzę wystosować odpowiednie zapytanie do urzędu gminy.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-14, 21:11

Urząd Gminy w osobie Pani Wójt kilakrotnie udzielił informacji,ze owe autobusy lada chwila ruszą. Byli nawet tacy co juz je nawet widzieli.....

Nie po drodze ci 81......trudno...wielu osobom jest po drodze i mają problem z dostaniem sie do miasta. powrotem z miasta I chociaz inne wsie nie są dla mnie po drodze, to w pzreciwieństwie do Ciebie nietrudno mi sobie wyobrazić jaki problem maja mieszkańcy. Zwłascza jak się kilkakrotnie im obiecywało usprawnienie komunikacji. Bezpodstawnie.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

ODPOWIEDZ