FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj
reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Młode Kołbaskowo na facebboku
Autor Wiadomość
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-11, 11:15   Młode Kołbaskowo na facebboku

Zachęcamy do odwiedzenia naszej społeczności na facebooku.
Oto jeden z ostatnich tekstów, jakie u siebie zamiesciliśmy:

Jednym z wydarzen, które w ostatnim czasie wzbudzilo wiele kontrowersji było podjecie uchwały o rozdzieleniu Zespołu Szkół w Przecławiu. Nie chcemy wkraczac w kwestie merytoryczne aby nie powielac mało kulturalnej dyskusji na forum jednego z portali. Chociaz dziwi nas fakt, że podjęto tę uchwale pomimo zdecydowanego sprzeciwu (45:11) nauczycieli, a radni zdolali zdobyc tylko jedna pozytywna opinię... rodzica. Musimy jednak wierzyc, że skoro wybralismy radnych, to są oni mądrzejsi od nas i lepiej wiedzą co jest dla nas dobre.
Nasze zaniepokojenie wzbudził fakt dezinformacji na temat skutków finansowych.
1.W dniu 30 stycznia na łamach portalu Przeclaw 24 pani Wójt stwierdziła, że reorganizacja szkół nie pociągnie za sobą żadnych skutków finansowych dla budżetu Gminy (http://www.przeclaw24.pl/index.php/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/536.html )
2.W trakcie sesji, w dniu 6 lutego ani pani Wojt ani pani Przewodniczaca Komisji Oswiatowej nie odpowiedziały na pytanie jednego z radnych dotyczące kosztów podjęcia uchwaly, chociaz pani Wojt ma taki obowiązek, o ile uchwala pociaga za soba skutki finansowe.
3.W dniu 16 lutego na lamach Pulsu Przeclawia, oficjalnego pisma największego z klubow radnych, w felietonie pt. "Wirus obywatelski" pan Tomasz Gargula, powołując się na "zródlo" pisze , że reorganizacja będzie kosztowac okolo 1% budżetu.
Sprawdziliśmy: budżet Gminy wynosi 47 mln.zł., więc 1 % to 470 tys zł. Tyle bedzie kosztowało Gminę rocznie rozdzielenie szkół. Aby uzmyslowic wielkośc kwoty przytoczę chociażby przykład z ostatnich dni-remont biblioteki w Kołbaskowie kosztowal 200 tys.zł.
Czy na pewno nie ma w naszej Gminie ważniejszych potrzeb, czy mamy juz w kazdej wsi chodniki, zeby fundowac sobie tak drogi prezent?

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sposobem dzialania pani Wojt oraz radnych w tym wzgledzie. Uważamy, że informacja na temat kosztow reorganizacji zostala celowo ukryta przed spoleczeństwemGminy aby uzsykac pozytywna opinię na temat projektu uchwały.
Czy wojtowi i radnym wolno oszukiwac spoleczenstwo?
Zadamy pytanie pani Wójt oraz przewodniczącej Komisji Oświatowej, ile faktycznie będzie kosztowala reorganizacja Zespołu Szkol w Przecławiu i mamy nadzieję, że otrzymamy odpowiedz.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-15, 22:07   

I gdzie sa te maszty?

05.08.2011, portal Przeclaw 24:

.S. Czy na tę chwilę jakaś planowana lub obiecana inwestycja jest zagrożona lub nie dojdzie do skutku ?
... M.S. Nie. Powiem nawet, że inwestujemy więcej. Oprócz wspomnianych wcześniej zadań dostaliśmy dofinansowanie na budynek socjalny po jednostce wojskowej w Kołbaskowie, gdzie miejsce znajdą m.in. eksmitowane rodziny z Rajkowa. Jeszcze jesienią ogłosimy przetarg i przystąpimy do realizacji tego zadania. Otrzymaliśmy także dofinansowanie do programu budowy społeczeństwa informacyjnego w Gminie Kołbaskowo, będziemy stawiać maszty z bezpłatnym dostępem do internetu. W okolicy wszystkich szkół w Gminie oraz budynku Urzędu Gminy w Kołbaskowie będzie można korzystać z bezpłatnego połączenia internetowego. Słabo przedstawia się za to sprawa Zachodniego Obejścia Szczecina - chodzi głównie o łącznik od Ronda Heakena do Autostrady A6. Co może wójt oprócz lobbowania? Rozmawiam z firmami, które mogą wesprzeć ten projekt, byłam w Ministerstwie Infrastruktury i wybieram się ponownie w tej sprawie, po to by przyspieszyć jego realizację.
http://przeclaw24.pl/inde...sprawy/408.html

17.10.2011

Dwie umowy o przyznaniu dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, dotyczące budowy społeczeństwa informacyjnego w Gminie Kołbaskowo i Gminie Nowe Warpno, podpisał dziś (17 października br.) marszałek Olgierd Geblewicz.

Podpisanie umów odbyło się w Urzędzie Gminy Kołbaskowo. Marszałek Olgierd Geblewicz złożył podpis pod umowami w imieniu Zarządu Województwa. W imieniu Gminy Kołbaskowo umowę podpisała wójt Małgorzata Swarz. Gminę Nowe Warpno reprezentował burmistrz Władysław Kiraga.

Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie dostępności szerokopasmowego Internetu poprzez budowę otwartych, bezpłatnych, publicznych punktów dostępu do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej.

http://www.rpo.wzp.pl/rpo.../wydarzenia.htm

Wedlug naszych informacji projekt ten nie bedzie zrealizowany.
Pomimo, że projekt powinien zakonczyc się w kwietniu b.r. nie znalezlismy informacji na temat przetargu ani zapytania ofertowego dotyczacego tego projektu. Dlaczego Gmina nie wykorzystuje pieniedzy , ktore spadają z nieba?
Bedziemy informowac Was o losach projektu jesli tylko bedziemy posiadac sprawdzone i udokumentowane informacje. Wyslaslismy zapytanie do Marszalka pana Olgierda Geblewicza, ktory podpisywal umowe w imieniu Zarządu Wojewodztwa.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej spolecznosci na facebooku
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-18, 09:32   

Uchylenie uchwały RIO- taka informacja pojawiła się na stronie Urzędu Gminy Kołbaskowo. O ile sama informacja wzbudziła we mnie jedynie żal,że po raz kolejny Rada Gminy Kołbaskowo stanowi wadliwe prawo, to z wielkim zdziwieniem odczytałam jednocześnie coś na kształt komentarza do decyzji RIO. Zdziwieniem ogromne bo nie uważam by strona Urzędu była miejscem do zamieszczania komentarzy i krytyki wobec instytucji państwowych. Tym bardziej,że ów quasi komentarz nie wiem jak potraktować-bo podpisany nie był. Nie wiem więc czy jest to upust emocji Wójta-chociaż to nie miejsce, czy też może osoby zamieszczającej informację czyli np. informatyka. Strona Urzędu Gminy służy do zamieszczania urzędowych informacji. Jeżeli Wójt Schwarz miała ochotę oświadczyć coś społeczeństwu to powinna to zrobić oficjalnie w drodze zamieszczenia oświadczenia, a jeżeli nie zgadza się z decyzją RIO to składa od decyzji odwołanie i informuje o tym społeczeństwo. Tyle. Jeszcze większe zdziwienie mnie ogarnęło gdy przeczytałam to samo oświadczenie, słowo w słowo w ostatnim Pulsie Przecłąwia-podpisane już przez panią Dorotę Trzebińską. Przyznam,ze mało co rozumiem ze standardów obowiązujących w naszej Gminie. Czy Pani Trzebińska jest rzecznikiem prasowym Pani Wójt- tylko czemu nie ma takiej informacji.Czy też strona gminy służy do zamieszczania prywatnych opinii Pani Trzebińskiej?Pytanie do Pani Doroty Trzebińskiej czy uważa ,ze urzędowa strona jest miejscem do zamieszczania prywatnych komentarzy? Bo urzędowy, oficjalny sposób przekazania społeczeństwu informacji prze organ administracji wygląda zupełnie inaczej niż prezentowany na stronie UG.
Dla mnie traktowanie urzędowej strony \do publikowania informacji w takiej formie i o takiej treści to ogromne uchybienie zaprzeczenie jakimkolwiek standardom
RIO stoi na straży przestrzegania prawa. Rada Gminy zwalnia emerytów bo im ciężko. Rozumiem. Tylko niech rada Gminy potraktuje równo wszystkich mieszkańców Gminy którym jest cięzko czyli np.- samotne matki, niepełnosprawnych, rodziny wielodzietne, bezrobotnych,zadłużonych, młodych bezrobotnych i starszych bezrobotnych, przedsiębiorców w dobie kryzysu....długo by wyliczać. Pani Trzebińska konkluduje "szkoda że za te równość nasi seniorzy będą musieli zapłacić" A ja powiem tak- szkoda,ze za specyficzne ulżenie jednej grupie społecznej której jest ciężko płacić będą musieli inni-którym tez jest ciężko. A płacić będą podwójnie i za siebie i za zwolnionych. Doceniam emerytów, szanuję za lata ciężkiej pracy. Niestety Rada Gminy Kołbaskowo nie jest od instytucją charytatywna i nie od niej zależą wybiórcze zwolnienia Chyba,ze jesteśmy tak bogaci by zwolnić wszystkich , którym życie dopiekło.
W kontekście tak opacznie rozumianego prawa przez radnych już nie dziwi,że Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Szczecinie wytypowało Gminę Kołbaskowo do udziału w programie "dobre prawo -sprawne rządzenie" jako jedną z najsłabszych Gmin w dziedzinie stanowienia prawa.

http://administracja.mac...._projekcie.html
 
 
Gosiaz 

Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: Kołbaskowo
Wysłany: 2012-03-19, 13:58   

Zaszła po prostu pomyłka legislacyjna- co przy Radzie z tak dużym stażem nie powinno mieć miejsca. Ustawa nie dopuszcza zwolnień podmiotowych, tylko przedmiotowe - tzn. można podatek zmniejszyć od czegoś, a nie komuś - nawet jeżeli są to grupy na takie uprzywilejowanie zasługujące w kontekście społecznym.
Zwolnienia podmiotowe - czyli "komuś" jedynie na wniosek podatnika. Więc RIO zareagowała słusznie.

Szkoda że PIP, i nie wiem jakie jeszcze Urzędy do tego powołane nie reagują na np. takie ogłoszenia:

http://www.bip.kolbaskowo..._1331732711.pdf

Wymiar pół etatu - wymagania wyższe niż dla etatu, o kierowniku szeroko już tu omawianym nie wspomnę.

Pozdrawiam.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-20, 06:27   

Wydaje nam się, że jest to zabieg socjotechniczny.

1.Żaden normalny czlowiek nie podejmie sie tak dużej liczby obowiązków za place z 1/2 etatu, oczywiście za wyjatkiem osoby wtajemniczonej. Wobec braku wiekszej niż jeden liczby kandydatów nie bedzie można zarzucic, że zostal wybrany wlasnie ten kandydat.

2.Z 1/2 etatu zwyklym aneksem do umowy o pracę można zrobi pelny etat. Ale aneks latwiej ukryc niż ogloszenie,wiec nie będzie zarzutu przekadrowania.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-21, 19:17   

Młode Kołbaskowo
MASZTÓW NIE BĘDZIE-odnośnie dyskusji sprzed kilku dni w wyniku której nasze grono opuściły radna Trzebińska i Wójt Schwarz- program "Budowa społeczeństwa informacyjnego w Gminie Kołbaskowo" nie będzie realizowany. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Gminy Nr XVI/ /2012 -zamieszczony w dniu dzisiejszym na stronie UG Kołbaskowo " Inwestycja nie może być realizowana ze względu na uk...ształtowanie terenu uniemożliwiające przesył sygnału radiowego z miejscowości Kołbaskowo do miejscowości Przecław. Realizacja inwestycji jest możliwa jedynie w przypadku dodatkowych nakładów, na poniesienie których Gmina nie posiada środków" Tyle uzasadnienie. Jak do tego ma się wypowiedź Pani Wójt z sierpnia ubiegłego roku na łamach Pulsu Przecławia gdzie zapewnia,ze żadna z inwestycji nie jest zagrożona a wprost przeciwnie? Czy Pani Wójt nie orientuje się w sprawach Gminy czy tez celowo wprowadza w błąd Nie rozumiem uzasadnienia czy pisząc projekt nie były przeprowadzane stosowne badania czy też ukształtowanie ternu gwałtownie się zmieniło. Czy w momencie podpisania umowy z Marszałkiem nie powinny być znane koszty związane z realizacją projektu i zaplanowane odpowiednie środki? Jak działaja nasze władze skoro piszą projekty, podpisują umowę, chwalą sie tym publicznie by potem cichutko wycofac sie raczkiem bo teren nie taki i pieniędzy nie ma?
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-22, 10:37   

Młode Kołbaskowo Zgodnie z informacją uzyskaną telefonicznie u koordynatora projektu w Urzędzie Marszalkowskim Gmina Kołbaskowo zwróciła się do Urzędu Marszałkowskiego z prosbą o rozwiązanie umowy, co oznacza, że Gmina lekką ręką oddaje prawie 450 tys.zł. z projektów unijnych. Piotr.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-23, 10:11   

Młode Kołbaskowo

- W gminie Kołbaskowo w ciągu 10 lat liczba ludności zwiększyła się z 6 do 11 tys. Najszybciej rozwijają się Warzymice, Przecław, ale ostatnio także Kurów, Siadło Dolne czy Będargowo - mówi wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz. - Ale z danych firmy, która dostarcza wodę wynika, że faktycznie może u nas mieszkać nawet pięć tys. ludzi więcej [czyli 16 tys. - red.]. Też apelowaliśmy w gminnej gazetce,... by ludzie się meldowali.

Więcej... http://szczecin.gazeta.pl...l#ixzz1pvcsrgbn

Własnie dowiedzielismy się, że mamy gminną gazetkę. Jest nią zapewne redagowany przez radną Trzebińską Puls Przecławia.
Ze stopki redakcyjnej Pulsu Przecławia wynika, że jest on wydawany przez Puls Agencję Reklamowo-Usługową Doroty Trzebińskiej. Kto tak naprawdę finansuje Puls Przecławia. Czy radna Trzebińska jest tak hojna, że finansuje politykę informacyjną Gminy, czy Gmina jest tak hojna, że finansuje prywatną fimę radnej Trzebińskiej? Myslę, że jest to dobry temat dla radnych na najblizsza sesję Rady.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-24, 07:03   

Młode Kołbaskowo
Na najblizszej sesji Rady radni maja zamiar podjąc ciekawa inicjatywe -przyjąc uchwale o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego.
Fundusz sołecki , wprowadzony ustawą z 20 lutego 2009 roku to wyodrebnione z budżetu gminy srodki przeznaczone na finansowanie inicjatyw mieszkanców.
Jednak nie pieniadze wydaja sie w tym wszystkim byc najważniejsze.Istotniejszy wydaje się byc aspekt spoleczny- budowanie dojr...zalych i skonsolidowanych społecznosci wiejskich. Mieszkańcy, podejmując inicjatywę, maja zapewniona częsc srodków na jej sfinansowanie. Brakująca częśc to najczęsciej praca samych mieszkanców. Wieś w ten sposób buduje chodnik, plac zabaw czy teren zielony. We wszystkich gminach, w których wyodrębnione zostaly fundusze soleckie zaobserwowano zdecydowana poprawę estetyki. Patrzac na nasze wioski, w zdecydowanej większosci byloby to zjawisko pożądane. Myslę, że po kilku latach istnienia funduszu nie mielibysmy kompleksow patrząc na wsie "zza miedzy".
"Dla wójtów i burmistrzów takie rozwiązania jak Fundusz Sołecki są pełne zalet.Eliminują tworzącą konflikty uznaniowość i kolejkę sołectw do budżetu gminy (każde sołectwo otrzymuje tyle, na ile gminę stać). Powodują realizację wielu inicjatyw, przy niewielkim organizacyjnym zaangażowaniu gminy. Sukces jest wspólny. "
Dotychczas do funduszu soleckiego przystąpiło 57 % gmin. Mam nadzieję, że nasi radni docenią zalety funduszu i uchwala uchwale. Jurek.

http://administracja.mac....sz_Solecki.html
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-27, 00:25   

*
Młode Kołbaskowo
Rada Gminy w dniu dzisiejszym podjela uchwale o nieprzystąpieniu Gminy do funduszu sołeckiego. Na 18 solectw 14 soltysow opowiedzialo sie przeciwko, rezygnując tym samym ze sporych pieniedzy dla swoich wsi. Wkrotce napiszemy dluzszą relacje na ten temat. Dzisiaj chcielibysmy zadac Wam pytanie, czy sołtysi konsultowali z Wami decyzje o nieprzystapieniu oraz czy odbyly sie w Waszych wsiach zebrania wiejskie poswięcone tej kwestii. Odpowiadac mozna rownież na nasz email kolbaskowo@gazeta.pl. Jurek.
Lubię to!Nie lubię · · Udostępnij · 3 godz. temu
o
o
o
o
+
Beata ..... Kurów - nie.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo Dzieki, Pani Beato.J.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Beata ...... Muszę dodać, że nasz Sołtys nie brał udziału w dzisiejszym spotkaniu Rady Gminy. Jak zawsze zresztą, więc i brak zebrania nie dziwi..
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo Szkoda, sołtysi powinni byc liderami swoich wsi, po to ich wybrano.J.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Beata ........Mam takie samo zdanie, niestety o dobrą reprezentację czasem cięzko.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo Drobna nauka na przyszlosc, w Kurowie mieszka sporo wysztalconych ludzi, może ktos zechce sie tym zajac w przyszlosci.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Beata ...... To nie jest kwestia chęci, tylko możliwości. Młody Sołtys, który pracuje i uczy się równocześnie, zwyczajnie nie ma czasu.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo Ok, ale jesli zdecydowal sie na te funkcję, powinien przynajmiej wypelniac minimum. Soltys to zaden splendor, to kupa pracy.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo Sołtys pownien pytac ludzi o zdanie w tak ważnych sprawach jak zagwarantowane pieniądze dla własnej wsi
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo wiadomośŮc przeslna na email:wuandy wuandy@onet.pl

21:16 (22 min temu)

do mnie
W Warniku sołtysowa zrobiła we wsi cyrk. Wprawdzie w sobote zwołała zebranie wiejskie na wczoraj, na którym chciała wiec podejsc do funduszu ale sie dzisiaj okazało że sołtysowa sama w tamtym tygodniu zrezygnowała z funduszu. A planowane było za to wiate postawić nad ogniskiem i posadzić drzewa. A.W
2 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Młode Kołbaskowo A pani soltys z Warnika nie wie, że zwolanie zebrania wiejskiego powinno byc ogloszone na 7 dni naprzód? J.
2 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Agata ...... Warnik - jedyne co pamiętam to ten barak na środku drogi i taki sklep w kontenerze : ) za to znam kilka fajnych osób z Warnika. To niech teraz Wasz sołtys stoi nad Wami z parasolem : )i robi za "krzaki".
2 godz. temu · Lubię to!Nie lubię
+
Dorota Krzywicka witam , jestem sołtysem sołectwa Siadło Dolne już czwartą kadencję,i drugą kadencję w Radzie Gminy Kołbaskowo.Pobyt w szpitalu w związku z operacją pokrzyżował mi dzisiejsze plany uczestnictwa w sesji RG.Nawiązując do gorącego tematu funduszu sołeckiego chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat.Po rozmowach z mieszkańcami mojego sołectwa uważam że fundusz sołecki jest furtką do inwestycji na które gmina nie ma środków.Jest to też możliwość integracji mieszkańców i poprawy estetyki wsi.Bardzo dziwię się sołtysom którzy są przeciwni takiemu rozwiązaniu jakie daje im fundusz sołecki.Moim skromnym zdaniem albo to ich przerasta albo nie nadają się na liderów swoich sołectw.Jeśli uraziłam kogoś moimk
około godziny temu · Lubię to!Nie lubię · 1
+
Dorota Krzywicka jeśli uraziłam kogoś moim komentarzem to z góry bardzo przepraszam.Pozdrawiam
około godziny temu · Lubię to!Nie lubię · 1
+
Młode Kołbaskowo Pani Doroto, bardzo dziekujemy za komentarz. Jest on tym cenniejszy, że pochodzi od osoby, ktora przez wiele lat jest soltysem i radna. My tez uwazamy, że fundusz solecki ma bardzo duże znaczenie spoleczne integrujace wies. Przy wydatnej pomocy oraz poparciu Gminy mogłby sluzyc jako wklad wlasny do innych, wiekszych programów lub chociazby byc wykorzystany na biezace potrzeby wsi. Jest on tym cenniejszy, że najczęsciej pociaga za soba wklad wlasny mieszkancow w postaci pracy czy sprzętu. Z naszych rozmow z niektorymi soltysami wynika, że sa oni niedoinformowani co do idei i znaczenia funduszu soleckiego. W paru przypadkach można wręcz mowic o celowej dezinformacji ze strony gminy.Coz to za Gmina, ktora nie chce miec spoleczeństwa zintegrowanego, dbajacego o estetykę swoich wsi.Pozdrawiam, Jurek
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-27, 11:05   

Młode Kołbaskowo
38 minut(y) temu

*
Jak nie dać ludziom pieniędzy i zrobić ich bambuko - taką tragikomedię odgrywają po raz kolejny radni pod dowództwem Schwarza Wójta. Jak wielkim trzeb być "indywidualistą" żeby nie zagwarantować pieniędzy dla mieszkańców własnej wsi. Pieniędzy kilkunastokrotnie większych od obecnych, przyznawanych na zasadzie "łaski pańskiej". Pieniędzy, którymi mieszkańcy mogą rozporządzać według własnej woli i WŁASNYCH pomysłów i WŁASNYCH POTRZEB, a nie pomysłów i potrzeby autotopromocji rządzących klubowiczów
pod egidą Schwarz. Mogą sami sobie zorganizować własny festyn, postawić ławki, plac zabaw, kosze na śmieci czy cokolwiek innego.Tylko trzeba na to ludziom pozwolić.Jak można odmówić zagwarantowania własnej wsi i własnym mieszkańcom pieniędzy na realizacje wspólnych i własnych pomysłów. Ano można. Można wtedy kiedy władzy zależy by mieć ludzi pod kontrolą. A zależy, bo jak informują nas skołowani sołtysi Pani Schwarz-ponoć specjalistka od pisania wniosków o fundusze unijne- zniechęcała sołtysów
skomplikowaną procedurą pisania wniosków. LUDZIE!!!!!!!Rolą władzy jest POMOC sołtysom by mogli realizować swoje zadania. To Pani Wójt powinna namawiać i mówić- Ludzie bierzcie kasę, ja wam w tym pomogę. Ale nie, pani Wójt zniechęca. kto mi powie dlaczego? Może dlatego,że okaże się,że nie tylko Pani Wójt jest taka świetna. Może się nagle okazać,że ludzie na wioskach też mają świetne pomysły i też potrafią je realizować. A to byłoby kiepsko, bo przecież działać potrafi tylko Klub Przyjaciół z Panią Wójt.A jak są środki wydzielane w ramach budżetu to ma się ludzi pod kontrolą i zamiast np dziewięciu tysięcy, można dać dać trzysta złotych na otarcie łez. I zamiast festynu według własnego pomysłu to możecie sobie płotek pomalować. A festyn zrobi Pani Wójt-i kto jest świetny i super?
A sołtysi się na to godzą. Radni z Klubu Przyjaciół popierają. Czy w naszej gminie poprzewracało się ludziom głowach. Dają pieniądze, a ludzie nie biorą. Cuda i dziwy. Co ciekawe większość sołtysów nawet nie spytała się mieszkańców o ich zdanie. Nie zwołano zebrań wiejskich nie zamieszczono pytań ani informacji na stronie gminnej ani na żadnej innej ani w żaden inny sposób nie spytano ludzi o zdanie . Znowu po cichutku tylko z udziałem sołtysów, którym zrobiono sieczkę w głowie. Jestem przekonana, że w najbliższym Pulsie Pani Trzebińska ładnie i elegancko nam wytłumaczy dlaczego nie dawać ludziom pieniędzy do dyspozycji, a Pan Gargula napisze o zagrożeniach jakie niesie decydowanie o sobie samym w ramach własnej społeczności - ludzie potrzebują przywódcy, który wie najlepiej.
A żeby już był komplet, to jak zwykle te same brednie wklei Pan Smolicz na swoją kalkę Pulsu i strony UG czyli na Przeclaw24.
Luuudzie Cuuuda w tej buuuudzie.
Tym większe gratulacje dla czworga odważnych sołtysów, którzy umieją czytać, liczyć i działać w tym dla Pani Krzywickiej. Ludzie przestańcie bać się walczyć o swoje, zapytajcie się swoich radnych i sołtysów dlaczego nie chcieli dla was pieniędzy. Co w tym złego. Pytajcie się. Adresy email do sołtysów
radnych na stronie Urzędu Gminy.To oni są dla nas, a nie my dla nich. Komuś się w głowach poprzewracało i z pewnością nie nam.Renata
1
 
 
Zbigniew_Komisarczyk 
Administrator


Wiek: 41
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 739
Skąd: Gmina Kołbaskowo
Wysłany: 2012-03-27, 21:17   

Młode Kołbaskow napisał/a:
Młode Kołbaskowo
38 minut(y) temu


A żeby już był komplet, to jak zwykle te same brednie wklei Pan Smolicz na swoją kalkę Pulsu i strony UG czyli na Przeclaw24.
Luuudzie Cuuuda w tej buuuudzie.

To oni są dla nas, a nie my dla nich. Komuś się w głowach poprzewracało i z pewnością nie nam.Renata
1Podoba mi się determinacja jaką wykazujecie przy walce z głupotą, niemniej jednak jest to walka z wiatrakami.
Wynik tej walki niestety przesądzony - wg. mnie rządzi osoba, która do tego się nie nadaje, gmina traci kolejne lata, świat idzie do przodu a tutaj robi się skansen - i nawet skatepark na skrzyżowaniu (ZGROZA!) tego nie zmieni.

Restrukturyzacje, zmiany, modyfikacje czy służą na pewno zmianom na lepiej? Czy bardziej upychaniu ludzi, z wątpliwymi kwalifikacjami, którzy nie dadzą sobie rady na rynku pracy? Pewnie to się zemści.
Tylko dlaczego na mieszkańcach?

Pozdr.

zb.
 
 
Gosiaz 

Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: Kołbaskowo
Wysłany: 2012-03-28, 17:58   

Szkoda że nie ma "lajków" na tym forum.
Co do p. Doroty sołtysa i radnej, pozwolę sobie jedynie stwierdzić, że jej wypowiedź jest hipokryzją, biorąc pod uwagę jej wcześniejsze/dotychczasowe postępowanie.

Walka z wiatrakami - w sensie dosłownym toczy się na terenie obrębu geodezyjnego Barnisław - mimo, że miało być po sprawie.

Miejmy nadzieję, że komentarze i uwagi pozwolą naszym decydentom na mądrzejsze i sprawniejsze podejmowanie decyzji niż dotychczas.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-29, 11:35   

Młode Kołbaskowo
Przegladając materiały archiwalne natknąłem sie na ciekawy tekst świadczacy o rzetelności informacyjne portalu Przeclaw 24.
http://www.przeclaw24.pl/...o-kamienca.html
Poniewaz informacja ukazała sie 29 grudnia ub. roku z tym większym zdziwieniem przeczytałem, że planowanej trasie autobusu nr 70 trawaja prace przy budowie przystanków. Tak się składa, ...że niemalże codziennie jeżdże ulica Szczawiowa i Kolumba, i nic podobnego nie zauwazyłem. Jadac dzisiaj specjalnie zwróciłem na to uwage-ani przystanków ani prac przy ich budowie nie było i nie ma.
Na uwagę zasługuje również wypowiedz pani Wójt:
"Wnioskowaliśmy o 12 kursów do Kamieńca, ale szczegółowy rozkład jazdy poznamy w przyszłym miesiącu. (czyli w styczniu b.r. przyp.aut.)"
Jak zatem ma się do tego taki zapis w protokole z sesji z dnia 6 lutego?

"Wójt , pani Małgorzata Schwarz poprosiła sołtysów miejscowości Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Siadło Górne, Kołbaskowo, Rosówek, Moczyły i Kamieniec o przeprowadzenie dodatkowych konsultacji społecznych w sprawie dodatkowych kursów planowanej linii nr 70".
Czy Gmina jest tak rządna sukcesu, że musi nim obwoływac zdarzenie przyszłe i, póki co, niepewne? Zgodnie ze specyfikacją zamówieniową z dnia 01.03.2012 prace nad budową zatok i wiat przystankowych maja zakonczyć się w czerwcu b.r.
 
 
Młode Kołbaskow

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 34
Skąd: Przecław
Wysłany: 2012-03-31, 08:07   

Młode Kołbaskowo
W końcu sie doczekałam- Doczekałam się,że na stronie UG Kołbaskowo w tempie ekspresowym zostały zamieszczone interpelacje radnych i odpowiedzi na nie. Świetnie. Prawie świetnie. Dlaczego prawie. Bo o ile sam zamysł wielce godny pochwały to zastanowiło mnie( bo niestety nie wierzę w czyste intencje naszych władz) dlaczego akurat teraz? No i wyszo szydło z worka. Władza miałą absolutna rację. Nieste...ty o ile tematy poruszane w interpelacjach są ciekawe i faktycznie interesujące społeczność o tyle styl ich sformułowania pod względem stylistycznym, interpunkcyjnym jest no powiedzmy....zostawia wiele do życzenia. Więc władza racje miała -takiej gratki sie nie przepuszcza.Fakt. Ale przeciez każdy wie,że mądrej głowie dośc dwie słowie, więc władza mądra jest i wie o co opozycji chodzi. Wie, ale odpowiedzi na tematy ciekawe, jak choćby już słynne zatrudnienie na stonowisku kierownika osoby w postaci pani Trzebińskiej, która w CV nie ma ani jednego dnia przepracowanego w admnistarcji publicznej a z wykształcenia jest świeżo upieczonym socjolgiem, są mocno enigmatyczne.A za niedopuszczalne uważam ocenianie zadanego pytania czy jest insynuacja czy nie. Co do zasady to pytanie sa obojetne, a tylko odpowiedzi moga miec charakter taki lub inny. Tak więc na kilku stronach odpowiedzi władza udaje,że odpowiada i udaje, że nie wie o co chodzi. W efekcie nie dowiedzieliśmy sie niczego. Nie dowiedzieliśmy się bo i pytania były źle zadane.Moje uwagi dwie-do opozycji-rozumiem że owe interepelacje jako tworzone w "bóló", naprędce czyli wypadek przy pracy-jak się napisze trza to jeszcze obrobić po ludzku. Do władzy-mam nadzieję,że pierwsze opublikowanie interpelacji i odpowiedzi na nie, jest pierwszym z juz regularnie zamieszczanych. I mam nadzieję,ze nastęþne interpelacje opozcji będą napisane porządnie, a władza szybko odpowie i szybko na stronie UG zamieści. Renata.Zobacz więcej
Lubię to!Nie lubię · · Udostępnij · Wczoraj o 00:18
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna
wycieraczki eisenwaren,garten, matten eisenwaren,kauschen, kette maty kantor Kołbaskowo Gmina Kołbaskowo Skolwin papier gazetowy dentysta słoneczne springvand wycieraczki -sklep online
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12