Rada Gminy od 12.2010

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Rada Gminy od 12.2010

Post autor: Tomek » 2010-12-13, 21:35

Proponuję nowy temat. Piszmy tu wszystko na temat działalności Rady i poszczególnych radnych. Co wy na to?
Tomek

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-13, 23:28

Jak na lato :) tylko "gwiazdeczka" coś milczy, a taką dokładną relację miał z ostatniej/pierwszej sesji. Ktoś coś wie jak dziś poszło?

gwiazdeczka
Posty: 30
Rejestracja: 2010-11-24, 18:29
Lokalizacja: Przecław

Post autor: gwiazdeczka » 2010-12-14, 08:36

:-)
Ostatnio zmieniony 2011-01-27, 12:04 przez gwiazdeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
gwiazdeczka

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-14, 09:43

Pani Gosiaz.......ma Pani szczególną tendencję do osobistych wycieczek. Swego czasu nawet mnie udało sie Pani wyprowadzić z równowagi, za co zresztą przeprosiłem. Jeżeli nie odpowiadają Pani pewne osoby na tym forum, proponuję po prostu ich nie zauważać i skupić się na mieritum zawartym w temacie. Mozna też zmienić forum......
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-14, 10:03

Gosiaz nie przychodzi na sesję, ponieważ ma w tym czasie inne zajęcia- więc czasem wypowiada się na forum. P. andrzeju- to nie jest osobista wycieczka, tylko fakt. Gwiazdeczka rzeczywiście miał wiadomości z poprzedniej sesji i z wczorajszej też. Interpretacje są różne, ale fakty są faktami.
Skupiłam się na meritum zawartym w temacie- ponieważ poprosiałam o relacje- m in gwiazdeczki- któremu dziękuję za niezwłoczną odpowiedź. Czyli mamy nowego wójta z nową pensją. I to wszystko.

Proszę na mnie nie napadać, bo choć nie mnie pan przepraszał, a użytkownika, który panu wytknął nieeleganckie zachowanie, to może tego proszę się trzymać.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-08, 17:20

renato, wszak Radni Klubowicze nigdzie nie napisali,że WSZYSTKIM ma się żyć dostatnio. Niektórym już na pewno tak...
Jednak wielkość diet nie odpowiada jakości ich pracy. Klubowicze Przyjaciele nie chwalą się, bo i nie ma czym,że Wojewoda Zachodniopomorski rozstrzygnięciem nadzorczym uchylił z uchwały projektu Klubu Przyjaciół, paragraf ograniczający radnych w ich pracach.
teraz mamy stan zgodny z prawem i okaże się czy radni Klubowicze Przyjaciele doroślii do tego by działać zgodnie z standardami czy górę weźmie zadufanie polityczne i ograniczą w pracy radnych z Klubu Zintegrowanych, nie wyrażając zgody na ich pracę w komisjach... a wszystko-by gmina rosła w siłe i żyło się dostatniej.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-08, 21:18

Tak to jest jak nie za bardzo rozumie się na czym polega demokracja ,czerpiąc wzorce rodem z głębokiej komuny-demokracja tylko w nazwie ( vide państwa demokracji ludowej), a rządzi "słuszna wadza".

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-02-09, 10:15

"Teatr mój widzę ogromny...." chciałoby sie powiedzieć słowami Wspiańskiego słysząc dumne zapowiedzi nowych radnych poparte przedwyborczymi obietnicami.

"Błazeństwo było, jest i będzie wpisane w zawód aktora, a dobre aktorstwo to istotnie penetracja ludzkiej natury. Oczywiście dziś nikt na drzwiach gospody nie pisze, że „psom, Cyganom i aktorom wstęp wzbroniony”. Zmienił się społeczny status tego zawodu, ale istota jest od starożytności ta sama, Wyspiański pisał, że aktorów „na to powołano, by biorąc na się maskę i udanie, mówili prawdy ludzkiej przykazanie”. Istnieje jednak (...) w każdej twórczości sztampa, chałtura, kicz, które sztuką przez duże S nie są."
Jakos ciągle moja moja humanistyczna natura nie może oprzeć się potrzebie sięgnia do literackich cytatów i przenoszenia ich do rzeczywistosci w której zyję.
Ciągle czekam na te wielkie inwestycje, i bynajmiej nie na te rozpoczęte przez poprzednika a przywłaszczone w niektórych"programach wyborczych"
Jadąc z Przecławia do Kołbaskowa oczyma wyobrazni widzę szeroką, wyłozoną kolorową kostką brukową i oswietloną scieżkę rowerową. Podobnego wrażenia doznaję w będac w teatrze....., ale i tam i tutaj iluzja konczy się wraz z koncem spektaklu.
andrzej1963

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-09, 22:27

Niektórzy radni wkąłdają maski-udają kogoś kim nie są a może chieliby być, przy okazji ,będąc na moment na scenie, przyprawiaja gombrowiczowską gębę pozostałym radnym
Czułam zażenowanie gdy radni PO skwapliwie przyłączyli sie do Przyjaciół. Wstyd mi było za sam fakt tego zdarzenia i styl wykonania.
Jak wielką bufonadą trzeba się odznaczac by mieć odwagę oceniać innych radnych wybranych w demokratycznych wyborach, i jak wielki tupet żeby wyznaczać termin ich oceny i ewentualne łąskawe dopuszczenie do pracy w Komisjach Rady.. Bez podstaw prawnych, który by na takie sądy pozwalała, bez klasy politycznej.....
Do czego zmierzam, ano do prostego wniosków na przyszłośc- nie wystarczy być z Po, PiS trzeba jeszcze coś sobą osobiście prezentować. Za palkietka PO, Klubu zawsze będzie stał tylko człowiek. I po tym bedzie oceniany, nie po plakietce. jednak ów człowiek z plakietką może przynieść wstyd plakietce z którą się obnosi.
Przypomina mi sie historia niejakiego Pana Leppera, choćby nie wiem jaki garnitur włożył, to zawsze był i będzie burakiem.

stasiu
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-09, 22:27
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: stasiu » 2011-02-09, 22:40

No chyba że ktoś ukończył w dziesięć miesięcy KANADYJSKI ODZIAŁ HARVARDZKIEJ SZKOŁY BIZNESU W WARSZAWIE-to musi być mądra i zdolna persona, studia biznesowe w niecały rok....no no no, tylko pozazdrościć talentu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-02-10, 23:23

Jak zwykle żadnych konkretów...

A co do porównania teatralnego- nawet scenografię trzeba zaprojektować. I chyba nie chcemy tekturowych dekoracji, a coś co będzie służyło więcej niż jeden sezon teatralno-medialny.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-11, 17:08

konkrety mówisz, Oto konkrety-uchwalnie uchwały projektu KPGM z zapisem stricte politycznym mającym na celu odsunięcie radnych nie-przyjaciół od pracy. Ów zapis sprzeczny z dobrymi obyczajami został uchylony przez Wojewodę jako sprzeczny z prawem. Ty Gosiu w tym zapisie o któym wcześniej była mowa na tym forum widziałaś tylko ułatwianie pracy
Dalej, Pan wiceprzewodniczący Pasterski w imieniu KPGM naruszając dalej dobre obyczaje oraz zdrowy rozsądek oświadczył ,iż radni z Klubu Zintegrowanych będa mogli pracować w Komisjach Rady. Kiedy on sobie ich poobserwuje i uzna,że na to sobie zasłużą. Zdrowy rozsądek poszedł w kąt, obyczaje na śmietnik a prawo nie istnieje-bowiem ani Pan Pasterski, ani Przewodniczący Rady ani inni radni nie mają prawa oceniać pozostałych radnych i nie mają prawa dopuszczać lub nie do pracy na podstawie własnego widzimisię.
W ramach rozrywki ,Pnan Pasterski pisze o sobie w kontekście bardzo wysokich kwalifikacji-na poziomie Harvardu. Prawdopodobnie ów Harvard to jedynie wydawnictwo Harvard Buisness i organizowane przez nie szkolenia.
Dalej Pani Lilianna Jeziorek na sesji rady została przyjęta w poczet KPGK. Szkoda jedynie,ze Kluboweicze o tym nie widzieli.I dopiero po skończonych obradach debatowali czy Panią Jeziorek przyjąc czy nie, chciaż formalnie już ją przyjęli. I juz jako formalnego członka Kluby wyrzucili za drzwi zeby sobie o niej porozmawiac. Ot taka ciekawostka.Głownie dotycząca dobrego wychowania-wyrzucić za dzrwi członka własnego Klubu, osobę starszą i wiekiem i stażem radej....
Chciałąs konkrety to prozę bardzo, ciekawam jaką ideologie do tego dopiszesz..ułatwianie pracy?

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-11, 17:40

No i konkretem są diety radnych. Fakt ograniczenia pracy radnych w pracach w Komisjach rady i wysokosc otrzymywanych diet, z pewnośćią uzasadnisz dbałościa o budżet i oczywiście organizacją pracy. Wielka szkoda,ze Klubowicze nie zaczęłi ograniczeń od siebie. Mam nawet propozyjce -odsunąc od prac w Komisjach radnych debiutantów-nie mają doświadczenia, powinni trochę sie poprzyglądać i owego doświadczenia nabrać,poszkolić, pouczyć. Dotyczy to Pana Pasterskiego, Zubela, Smolicza, pań Sypniewskiej, Gąsowskiej
Głupie argumenty pana Pasterskiego sa dowodem na totalną nieznajomość prawa samorzaowego i obyczajów(tych dobrych) w polityce. A tyczasem Pan debiutant pasterski jest Wicepzrewodniczącym rady i będzie sobie oceniał radnych, którzy już w radzie pracowali za to pracowac będa ludzie bez doświadczenai czy wykształcenia, cóż....genialna scenografia nie pomoże kiedy reżyser do bani.
Ostatnio zmieniony 2011-02-11, 19:26 przez In shadow, łącznie zmieniany 1 raz.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-11, 19:17

trochę off topic, ale jeden radny harvardczyk, a drugi Pan Zubel sam o sobie pisze" Zawodowo jestem Dyrektorem, "
http://www.youtube.com/watch?v=xxYvd_5bkNQ

Udały się chopaki:)
Do tego dodamy współpracownika służb , oraz absolwentkę Prawa-po rocznych studiach podyplomowych i mamy Klub

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-02-12, 02:31

In shadow pisze:Udały się chopaki:)
Do tego dodamy współpracownika służb , oraz absolwentkę Prawa-po rocznych studiach podyplomowych i mamy Klub

A czym się może poszczycic druga strona tej tragifarsy?

ODPOWIEDZ