KONKURSIKI

Pogaduchy do poduchy.
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

KONKURSIKI

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-09-08, 09:17

ponieważ na razie pomysłów na nowe konkursy nie mam(ale to tylko kwestia weny-w piątki już nie myślę), pozwolę sobie na dygresje w srawie konkursu na najładniejszy ogród,który w naszej Gminie w tym roku sie nie odbył.
...z powodu suszy - jak głosi wersja oficjalna.
wersja nieoficjalna nieco odbiega od powyższej.
Od maja kiedy to zgłaszali się pierwsi chetni do wzięcia udziału -nie było w wiadomo kto właściwie sie tym zajmie,nie było komisji(ogrody miały być oglądane w różnych porach roku),formy zgłoszeć,oficjalnego komunikatu (mimo deklaracji podczas zeszłorocznych dożynek,że taki konkurs wchodzi na stałe w repertuar Gminy).W czerwcu również "siwy dym" czyli nikt nic nie wie,w lipcu nastały upały i susza wybawiła organizatorów z kłopotu ( mimo,że "ogrodnicy" i tak zlewali swoje ogródki hektolitrami wody,bo prawdziwy działkowiec prędzej sam padnie niż pozwoli na "padnięcie "swoim roślinkom).
Potem już tylko suchy (bo susza) komunikat,że konkursu nie będzie ... i po problemie.
...a w Szczecinie to pewnie suszy nie było ,bo konkurs odbył się jak co roku...

Lubię konkursy ich atmosferę,zdrową rywalizację itp.,szkoda,że jest ich u nas tak niewiele...-zmiećmy to.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-09-08, 11:57

Konkurs na najładniejszy ogród powstał z Inicjatywy Komisji Inwestycji Promocji i Integracji Europejskiej, której mam zaszczyt przewodniczyć.

Jednak jej organizatorem jak i fundatorem nagród jest Urząd Gminy w Kołbaskowie. Radni w komisjach nie dysponują jakimikolwiek środkami finansowymi.

W dniu 19 lipca skontaktowałem się z Anielą żulpo z zapytaniem czy poszedł już komunikat o konkursie.


Otrzymałem taką oto informację:


Anielka żulpo (19-07-2006 14:20)
konkursu w tym roku nie będzie ze względu na suszę

Anielka żulpo (19-07-2006 14:42)
pani Ada teraz z komisją z ARIRR szacują straty

Prosiłem o to aby wspólnie z Wójtem zastanowili się, czy taki konkurs w tych warunkach warto przeprowadzać.


Po rozmowie, wyszło, że nie ma sensu.

Poprosiłem o umieszczenie stosownego komunikatu na stronie www..pl


Moim zdaniem dobrze, że go nie było. Rolnicy załamani suszą a my jeździmy oglądać kwiatki...
A wygrałby pewnie tylko ten co wylewał hektolitry wody, bo go było na to stać.

Celem konkursu było podniesienie atrakcyjności wizualnej domostw a przez to atrakcyjności miejscowości na terenie gminy.

W przypadku dramatu suszy nie było to celowe.


ot i cała historia

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-09-08, 14:32

no to się nazywa rzetelna informacja-dzięki
no to może konkursik na najładniesza fotkę z wakacji oczywiście z naszej Gminy-cyfrowa wyłącznie to od razu cześciej by się necik i tę stronke oglądało co?

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-23, 09:24

może nowy konkursik na najładniej udekorowana(bożonarodzeniową) posesję w gminie?
Co Wy na to sa chetni?

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2006-11-24, 17:19

Małgorzata Klebaćska pisze: no to może konkursik na najładniesza fotkę z wakacji oczywiście z naszej Gminy-cyfrowa wyłącznie to od razu cześciej by się necik i tę stronke oglądało co?
do 28 listopada trwa konkurs fotograficzny ( tematyka jesienna ) na www.wellnesslife.pl

:)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-30, 09:04

dzięki za link juz go podaje dalej,ale uparcie wracam do tematu dekoracji bożonarodzeniowych na posesjach i domach,myślę ,że pomysłów naszym mieszkaćcom nie brakuje i że fajnie byłoby takie zdjecia zamiescic na stronce,a decyzje o lokatach podjeliby nasi internauci? Co o tym myslicie?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-30, 12:02

Bardzo dobry pomysł.
Kto ma dobry aparat.... może Michał ;)

Jeszcze tylko nagrody ew. patronat honorowy nad imprezą (może U.G?), regulamin konkursu i do dzieła.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2006-11-30, 14:47

Ja jestem za !!

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-30, 16:15

tylko kto nam nami roztoczy patronat z Gminy? :-(

kopciuszek
Posty: 1
Rejestracja: 2006-12-05, 11:18
Lokalizacja: poolska

Post autor: kopciuszek » 2006-12-05, 22:23

Chciałabym zająć stanowisko w odniesieniu do propozycji konkursu na najładniej udekorowaną bożonarodzeniową posesję. Nie jestem przeciwniczką pieknie ozdobionych, estetycznych posesji, ale są 2 kwestie, które nie do koćca podzielam:
1. Nierówne szanse - osoba proponująca przeprowadzenie konkursu ma w tej chwili ozdobiony dom, płot, małą architekturę, czyli praktycznie wszystko "zapięte na ostatni guzik".
2. Nagradzanie zamożniejszych - nie łudÂĽmy się, ale wszelkie światełka, ozdoby, świecąca uprząż reniferów z saniami nie kosztują przysłowiowej złotówki. Podejrzewam, że budżet domowy przeciętnej rodziny zostanie rozdysponowany tak, aby po części przeznaczyć na paczki dla dzieci, przygotowanie Świąt, ewentualnie dekorację domu.

Awatar użytkownika
Marek Pietraszun
Posty: 32
Rejestracja: 2006-10-28, 20:33
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Marek Pietraszun » 2006-12-05, 22:28

Małgorzata Klebaćska pisze:może nowy konkursik na najładniej udekorowana(bożonarodzeniową) posesję w gminie?
po amerykansku tak ? ;-)

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-12-06, 09:42

kopciuszek pisze:1. Nierówne szanse - osoba proponująca przeprowadzenie konkursu ma w tej chwili ozdobiony dom, płot, małą architekturę, czyli praktycznie wszystko "zapięte na ostatni guzik".

Kopciuszku, jest bardzo wiele domów na terenie gminy, które już posiadają ciekawą architekturę. Myślę, że w tym przypadku warto położyć nacisk na tzw. architekturę świąteczną, która nie występuje na stałe.

kopciuszek pisze:Nagradzanie zamożniejszych

Nie sądze aby tak było. Osobiście byłem w komisji, która rok temu jeÂĽdziła i oglądała ogrody. Super były pomysły typu kwietnik na zabytkowej taczce czy innym starym sprzęcie. Takie pomysły były doceniane przez komisję.


Myślisz, że ktoś wyda 2000 zł na dekoracje świąteczne aby póÂĽniej internauci (bo to chyba oni mają wybierać zwycięzcę) przyznali mu nagrodę np. o wartości 50 zł...

Ważniejsza jest sama idea konkursu. Niezbędny jest regulamin (Gosia?).
Kopciuszku jeżeli chcesz pomóc myślę, że Gosia nie obrazi się jak przygotujesz regulamin konkursu.

Zapraszam do pracy

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-12-07, 22:54

Hop hop Kopciuszku-zapomniales kto wygral w tej bajce?Wcale nie te bogate...
Konkurs ma na celu podniesienie estetyki i wygladu naszych posesji i zapewniam cie ze nie zasobnosc portfeli jest tu najwazniejsza tylko pomysl.
Ja ozdabiam dom od lat, teraz ten,przedtem poprzednie ,lubie podgladac inne tego typu rozwiazania i pomysly u innych,wzbogacac je o wlasne dodatki i tworzyc miłe dla oka rzeczy,a moje pomysly np.ogrodowe nie wymagaja kasy,bo jak wnikliwie sie przyjrzysz to jednym z elementow architektury jest stary drewniany kawalek plotu z glinianymi starymi garnkami czy tez stare banki na mleko pomalowane w kwiaty-nie wydalam na to żadnej kasy tylko uwolniłam wyobrażnie.
Oprocz tego konkursu podalam tez temat konkursu na fotke-ale odzew był nikły wiec jak widzisz niekoniecznie wymyslam konkursy pod promocje swoich dokonać,ale przyznaje ,że jeżli chodzi o dom i ogrod to są to moje słabe strony i staram się o nie dbać i pielegnować-i nie widze w tym nic nagannego i jeśli tym moge zmobilizować innych to może być fajnie.Więcej luzu ;-)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-12-07, 23:03

... i zapomialam dodac,że bardzo chętnie widze pomocników, w tym konkursie,bo mam na głowie kilka innych bozonarodzeniowych pomysłów,regulamin chetnie, stworze jakis jego zarys i kolejne punkty dodamy albo zmienimy razem na forum co Wy na to?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-12-09, 01:00

pomyszkuję na kompie i necie może znajdę jakąś bazę

ODPOWIEDZ